Ciąża - biologiczny cud życia - badaniaprenatalne.pl

Ciąża – biologiczny cud życia

ciąża

Kobieta jest doskonale biologicznie przygotowana do roli matki. Jej organizm ściśle współgra z rozwijającym się w jej łonie nowym życiem. Kształtowanie się w pełni rozwiniętej istoty ludzkiej z jednej mikroskopijnej komórki ludzkiej oraz więź jaka łączy to nienarodzone jeszcze dziecko z jego matką sprawia, że często mówi się o byciu rodzicem jako o cudzie.

Zarówno kobieta w ciąży jak i przyszły ojciec pragną zapewnić swojemu „maleństwu” bezpieczeństwo oraz wygodę. Podczas opieki nad dzieckiem rodzą się w nich uczucia, których ogrom nie można z niczym porównać.

Rola, z której się nie wychodzi

Ojcostwo i macierzyństwo trzeba także postrzegać jako nieodwołalną decyzję odpowiedzialności za dziecko. Rodzicem nie przestaje się bowiem być nigdy. Od chwili poczęcia już na zawsze będziecie związani ze swoim „maleństwem” nawet wówczas gdy jego wzrost przewyższy wasz.

Waszym zadaniem jest towarzyszyć dziecku w długiej drodze ku dorosłości a i potem gdy już przekroczy dumnie ten etap swojego życia usunąć się w cień i wspierać je.

Życzymy wszystkim przyszłym rodzicom aby ta wędrówka przyniosła wam wiele radości i satysfakcji. Mamy nadzieje, że odkryjecie rzeczy, których dotąd nie dostrzegliście, że przekroczycie granice, o których przekroczeniu dotąd nie śniliście, że uda wam się wspólnymi siłami zbudować relacje rodzinne oparte na miłości i zaufaniu. W tym aspekcie ciąża to czas przygotowania się do roli rodzica.

Zmiany w ciąży – co się ze mną dzieje!?

Wiemy jak trudny jest dla Ciebie początek ciąży. Jest to bowiem okres burzliwych przemian hormonalnych zachodzących w Twoim organizmie. Początkowo jajniki a następnie łożysko produkuje znaczną ilość progesteronu u estrogenów, które wywołują szereg zmian w czynności poszczególnych układów i narządów.

Wszystkie te przemiany pozwalają kobiecie w ciąży i jej organizmowi przygotować się do nowej sytuacji jak i również stworzyć najbardziej optymalne warunki dla dziecka. Wszystkie te zmiany mają ogromny wpływ na Ciebie i twoje samopoczucie. Być może czujesz się rozbita i niepewna więc szukasz oparcia w najbliższym otoczeniu.

Bardzo ważne jest to jak najbliżsi przyjęli twój odmienny stan. Ich pomoc i wsparcie duchowe pomogą Ci przebrnąć przez najtrudniejsze etapy ciąży po to byście razem mogli się cieszyć z przyjścia na świat małej istotki.

Ciąża tydzień po tygodniu – kalendarz ciąży

1 tydzień ciąży, 2 tydzień ciąży, 3 tydzień ciąży, 4 tydzień ciąży5 tydzień ciąży, 6 tydzień ciąży, 7 tydzień ciąży, 8 tydzień ciąży9 tydzień ciąży, 10 tydzień ciąży, 11 tydzień ciąży,12 tydzień ciąży, 13 tydzień ciąży, 14 tydzień ciąży

15 tydzień ciąży, 16 tydzień ciąży, 17 tydzień ciąży, 18 tydzień ciąży, 19 tydzień ciąży, 20 tydzień ciąży, 21 tydzień ciąży, 22 tydzień ciąży, 23 tydzień ciąży, 24 tydzień ciąży, 25 tydzień ciąży, 26 tydzień ciąży, 27 tydzień ciąży

28 tydzień ciąży, 29 tydzień ciąży, 30 tydzień ciąży, 31 tydzień ciąży, 32 tydzień ciąży, 33 tydzień ciąży, 34 tydzień ciąży, 35 tydzień ciąży, 36 tydzień ciąży, 37 tydzień ciąży, 38 tydzień ciąży, 39 tydzień ciąży, 40 tydzień ciąży

Zobacz też: Jakie badania w ciąży zrobić i kiedy?


5/5 - (1 głosów / głosy)

Data publikacji: 09/06/2015, Data aktualizacji: 09/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *