Jakie są przeciwwskazania do wykonania badania NIFTY Pro? NIPT

Jakie są przeciwwskazania do wykonania badania NIFTY Pro?

Ubezpieczenie testu NIFTY Pro

Test NIFTY Pro należy do grupy nieinwazyjnych badań prenatalnych, których wykonanie nie wiąże się z ryzykiem poronienia czy infekcji wewnątrzmacicznej.

Niewątpliwie autem wykonania testu jest fakt, że można go wykonać w sytuacji, gdy ciąża jest zagrożona (np. z powodu przodującego łożyska, ryzyka poronienia, zakażenia wirusem HIV, HBV, itp.).

Test NIFTY Pro może wykonać niemal każda kobieta w ciąży, niemniej jednak istnieją pewne przeciwwskazania, uniemożliwiające ciężarnym wykonanie tego właśnie testu.

Spis treści:

  1. Test NIFTY pro – przeciwwskazania
  2. Test NIFTY pro a ciąża mnoga
  3. Test NIFTY pro a heparyna
  4. Test NIFTY pro w ciąży po in vitro

Test NIFTY pro – przeciwwskazania

Przed wykonaniem testu przeprowadzany jest szczegółowy wywiad i sprawdzane jest czy u pacjentki nie występują przeciwwskazania do badania NIFTY pro.

Ważne jest też, aby był ukończony 10 tydzień ciąży – NIFTY pro przeprowadza się po 10 tc.

Test NIFTY a ciąża mnoga

Jednym z przeciwwskazań jest ciąża trojacza (test NIFTY pro można wykonać w ciąży bliźniaczej oraz pojedynczej).

Jeszcze do niedawna uważano, że ciąża mnoga stanowi całkowite przeciwwskazanie do wykonania testu NIFTY. Narzędzia jakie daje nam współczesna biotechnologia i genetyka przyczyniły się do tego, że realizacja badania prenatalnego NIFTY u kobiet będących w ciąży z więcej niż jednym dzieckiem jest obecnie jak najbardziej możliwa.

Skuteczność takiego badania jest tak samo wysoka, jak wtedy, gdy wykonuje się je na ciąży pojedynczej. Zakres badanych chorób w ciąży bliźniaczej obejmuje trisomię 21., 18. i 13.

Należy jednak pamiętać, że wiąże się to z pewnymi ograniczeniami. Ryzyko wystąpienia którejkolwiek z trisomii zostanie określone dla całej ciąży, nie zaś dla konkretnego płodu.

Test NIFTY pro a heparyna

Jeśli pacjentka przyjmuje heparynę lub jej analogi, zaleca się ich odstawienie na 24 godziny przed pobraniem próbki.

Test NIFTY pro w ciąży po in vitro

Test NIFTY pro można wykonać również w ciąży po in vitro.

Dowiedz się więcej o badaniu NIFTY Pro:

Więcej informacji

Jeśli masz pytania dotyczące testu NIFTY pro zadzwoń pod numer tel. 578 217 111. Tutaj uzyskasz wszystkie informacje na temat badania NIFTY oraz listę autoryzowanych punktów wykonujących ten test.

umów termin testu NIFTY pro

reklama

 


Źródło: www.badanienifty.pl | Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Niedopuszczalne jest zwielokrotnianie, modyfikowanie, publiczne odtwarzanie i / lub udostępnianie Serwisu, jego części, materiałów w nim zamieszczonych i / lub ich części, za wyjątkiem przypadków wskazanych w obowiązujących w tym zakresie przepisach prawa.

 

5/5 - (5 głosów / głosy)

Data publikacji: 17/06/2021, Data aktualizacji: 14/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *