Cena testu SANCO – ile kosztuje to badanie? Sprawdź!

Cena testu SANCO – ile kosztuje to badanie?

Test SANCO to obecnie jedyne nieinwazyjne genetyczne badanie prenatalne wykonywane w laboratorium w Polsce. Już od 10 tygodnia ciąży daje możliwość sprawdzenia stanu zdrowia dziecka, m.in. pod kątem zespołu Downa. I to jedynie na podstawie próbki krwi ciężarnej. Jaka jest cena testu SANCO i dlaczego to badanie jest tak czułe i bezpieczne?

Spis treści:

 1. Test Sanco cena a zakres badania
 2. Cena testu Sanco a badanie Rh płodu
 3. Informacje o badaniu Sanco
 4. Test SANCO a test NIFTY pro i inne badania prenatalne NIPT
 Polecamy artykuł: Popularne mity o testach NIPT 

.

 checklista jak wybrac nipt

Test SANCO cena a zakres badania

Cena testu SANCO różni się w zależności od placówki, jednak w placówce producenta nie zależy od wersji badania.. W przypadku punktu pobrań Genomed cena testu Sanco podstawowego i rozszerzonego wynosi 1890 zł. W innych placówkach cena testu Sanco może być wyższa.

Badanie SANCO można wykonać w dwóch zakresach, wybierając razem ze swoim lekarzem odpowiedni dla siebie.

Test SANCO cena – zakres rozszerzony
 • Analiza liczby wszystkich chromosomów (23 pary)
 • Analiza zespołów mikrodelecji i mikroduplikacji o wielkości co najmniej 7 Mpz dla chromosomów autosomalnych
 • Płeć dziecka podawana na życzenie rodziców.
Test SANCO cena – zakres podstowy
 • Trisomia 21., 18. i 13.
 • Aneuploidie chromosomów płci (X, Y)
 • Płeć dziecka podawana na życzenie rodziców

jak wybrac test nipt

Cena testu SANCO – badanie można uzupełnić o określenie Rh płodu

Uzupełnienie badania o oznaczenie Rh płodu to koszt ok. 300 złotych. To pozwala dodatkowo określić ryzyko matczyno-płodowego konfliktu serologicznego, gdy matka ma ujemny czynnik Rh. Wynik mówi, czy dziecko ma czynnik Rh ujemny czy dodatni.

W przypadku odziedziczenia Rh- po matce nie ma potrzeby podania immunoglobuliny anty-D w 28 tygodniu ciąży (zalecana profilaktyka dla wszystkich kobiet z Rh-).

Test SANCO – bezpieczne badanie prenatalne

Test SANCO należy do badań wolnego płodowego DNA i jest całkowicie bezpieczny. Wykorzystuje się materiał genetyczny dziecka krążący w krwiobiegu matki. Z tego powodu do badania wystarczy próbka krwi ciężarnej, z której izoluje się DNA płodu. Do analizy wykorzystuje się nowoczesną technologię WGS i analizy bioinformatyczne.

Czułość testu SANCO dla głównych trisomii wynosi powyżej 99%, dzięki czemu wielu rodziców może uniknąć dalszej diagnostyki (np. amniopunkcji). Dowiedz się więcej o badaniu: Test SANCO — genetyczny, nieinwazyjny test prenatalny wykonywany w Polsce

Test SANCO a test NIFTY pro i inne badania prenatalne NIPT

Zastanawiasz się, który test wybrać SANCO czy NIFTY? Sprawdź porównanie: Porównanie testu SANCO i NIFTY.

NIFTY czy SANCO? Bezpłatny poradnik „Jak wybrać NIPT”

Zastanawiasz się, który test NIPT jest najlepszy dla Ciebie i Twojego maluszka? Pobierz bezpłatny poradnik, który pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru! Wypełnij poniższy krótki formularz, aby otrzymać poradnik w PDF.

JAK WYBRAĆ NIPT?


  Zamów bezpłatny poradnik

  Przekazane nam dane będą wykorzystane w celu wysłania zamówionego poradnika, odpowiedzi na zadane nam pytania i weryfikacji tożsamości osoby (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) RODO; dochodzenia i obrony przed ewentualnymi roszczeniami (podstawa: art. 6 ust. 1 lit. f) RODO). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże może stanowić warunek udzielenia odpowiedzi na zadane pytania lub realizację usługi. Dane te mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym w celu realizacji zleconej nam usługi. Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj https://badanienifty.pl/polityka-prywatnosci/

  .

   

   

  4.7/5 - (26 głosów / głosy)

  zdjęcie: georgerudy/pl.123rf

  Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Niedopuszczalne jest zwielokrotnianie, modyfikowanie, publiczne odtwarzanie i / lub udostępnianie Serwisu, jego części, materiałów w nim zamieszczonych i / lub ich części, za wyjątkiem przypadków wskazanych w obowiązujących w tym zakresie przepisach prawa.

  Źródła:

  https://sancotest.pl/

  4.7/5 - (26 głosów / głosy)

  Data publikacji: 13/07/2021, Data aktualizacji: 14/12/2023

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  jak wybrac nifty pro