Kalendarz ciąży – tygodnie ciąży

Kalendarz ciąży, tygodnie ciąży

Kalendarz ciąży opisuje kolejne tygodnie ciąży. Żeby pomóc Ci przejść przez wszystkie 40 tygodni ciąży, przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny kalendarz, który pokazuje, jak na przestrzeni kolejnych tygodni będzie zmieniać się Twoje ciało oraz ciało maleństwa. Informacje w nim zawarte podzieliliśmy na 3 grupy.

Kalendarz ciąży – jakie informacje zawiera?

Każdy tydzień kalendarza ciąży zawiera opis:

Jak zmienia się Twoje ciało
Bo ciąża to przede wszystkim zmiany – nie tylko w wyglądzie, ale też w samopoczuciu. Będziesz je u siebie zauważać na każdym etapie ciąży. Na pewno słyszałaś o ciążowych zachciankach, zmianach nastroju czy wrażliwości na zapachy. Dzięki naszemu kalendarzowi ciąży dowiesz się na jakie rodzaju dolegliwości musisz być przygotowana. Podpowiemy Ci również jak możesz skutecznie sobie z nimi radzić.
Jakie badania warto wykonać
Od teraz, jako przyszła mama będziesz pod troskliwą opieką lekarzy. Skierują Cię oni na badania, których celem jest monitorowanie stanu zdrowia – Twojego i dziecka. Dzięki nim dowiesz się jednak, czy rosnący w Twoim brzuchu maluch ma się dobrze, a jego rozwój przebiega prawidłowo. Badań, którym poddaje się przyszłe mamy jest naprawdę sporo. Wśród nich znajdują się zarówno badania obowiązkowe, jak i te które po prostu warto wykonać w trosce o zdrowie maleństwa. Zamieściliśmy je dla Ciebie w kalendarzu. Dzięki temu, na pewno o niczym nie zapomnisz!
Jak wygląda Twoje dziecko
Czy wiedziałaś, że w piątym tygodniu ciąży Twoje dziecko mierzy już ok. 1-2 mm, a w jego ciele zaczyna bić maleńkie serduszko? Z tej części kalendarza dowiesz się, jak tydzień po tygodniu zmienia się ciało maleństwa. Powiemy Ci, w których tygodniach ciąży powstają u niego poszczególne narządy, kiedy rosną mu włosy i paznokcie, co robi, aby przygotować się do życia poza Twoim brzuchem. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że rozwój dziecka jest tym, co interesuje Cię najbardziej. Mamy nadzieję, że choć po części uda nam się zaspokoić Twoją ciekawość.

Kalendarz ciąży – trymestry i tygodnie ciąży

Kalendarz ciąży z podziałem na trymestry i tygodnie ciąży:

Pierwszy trymestr ciąży

1 tydzień ciąży, 2 tydzień ciąży, 3 tydzień ciąży, 4 tydzień ciąży,5 tydzień ciąży, 6 tydzień ciąży, 7 tydzień ciąży, 8 tydzień ciąży, 9 tydzień ciąży, 10 tydzień ciąży, 11 tydzień ciąży, 12 tydzień ciąży, 13 tydzień ciąży, 14 tydzień ciąży

Drugi trymestr ciąży

15 tydzień ciąży, 16 tydzień ciąży, 17 tydzień ciąży, 18 tydzień ciąży, 19 tydzień ciąży, 20 tydzień ciąży, 21 tydzień ciąży, 22 tydzień ciąży, 23 tydzień ciąży, 24 tydzień ciąży, 25 tydzień ciąży, 26 tydzień ciąży, 27 tydzień ciąży

Trzeci trymestr ciąży

28 tydzień ciąży, 29 tydzień ciąży, 30 tydzień ciąży, 31 tydzień ciąży, 32 tydzień ciąży, 33 tydzień ciąży, 34 tydzień ciąży, 35 tydzień ciąży, 36 tydzień ciąży, 37 tydzień ciąży, 38 tydzień ciąży, 39 tydzień ciąży, 40 tydzień ciąży

Kalendarz ciąży – artykuły, które warto przeczytać


Autor: www.badaniaprenatalne.pl | Zdjęcie: jochenschoenfeld/pl.123rf.com

Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Niedopuszczalne jest zwielokrotnianie, modyfikowanie, publiczne odtwarzanie i / lub udostępnianie Serwisu, jego części, materiałów w nim zamieszczonych i / lub ich części, za wyjątkiem przypadków wskazanych w obowiązujących w tym zakresie przepisach prawa..


5/5 - (8 głosów / głosy)

Data publikacji: 09/11/2016, Data aktualizacji: 08/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *