𝗧𝗲𝘀𝘁 𝗡𝗜𝗙𝗧𝗬 𝗽𝗿𝗼 Kraków - w placówce i w domu. Dla spokojnej ciąży ❤❤❤ Przeskocz do treści
Pobierz bezpłatny poradnik
poradnik ciąża

Test NIFTY Kraków w autoryzowanej placówce i w domu. Dla spokojnej ciąży

Test NIFTY Kraków

Test NIFTY pro w Krakowie możesz umówić w autoryzowanej placówce lub w domu (bez dodatkowych opłat) – dostępne są szybkie terminy, nawet tego samego dnia!

Szeroka walidacja kliniczna i ponad 6 000 000 badań na całym świecie

Umów badanie pro

Test NIFTY pro to obecnie jedyne przesiewowe badanie prenatalne NIPT z ubezpieczeniem wyniku. Ma szeroki zakres bada aż 94 zaburzenia genetyczne, w tym nie tylko najpopularniejsze trisomie (np. zespół Downa lub zespół Edwardsa), ale i także rzadsze choroby.

Dowiedz się, gdzie w Krakowie możesz zrobić test NIFTY pro oraz dlaczego warto wykonać to badanie.

 Zrób badanie jeszcze dziś  – skontaktuj się z nami i przyjdź do placówki w Krakowie tego samego dnia! 

Spis treści:

 1. Test NIFTY pro Kraków – autoryzowany punkt pobrań i wizyty domowe
 2. Test NIFTY pro Kraków – cena badania i raty
 3. Test NIFTY pro – rejestracja na badanie online
 4. Pewność wyniku NIFTY pro i zakres badania
 5. Co obejmuje ubezpieczenie testu NIFTY pro?
 6. Dlaczego warto zrobić badanie NIFTY pro?

Test NIFTY pro Kraków – autoryzowane punkty pobrań i wizyty domowe

Umawianie wizyt: 7 dni w tygodniu pod numerem tel. 578 217 111

Adres: ul. Mehoffera 6, 31-322 Kraków

Autoryzowane punkty pobrań NIFTY pro w Krakowie obsługują też inne lokalizacje: Kraków, Wieliczka, Myślenice, Bochnia, Proszowice, Miechów, Wadowice i inne.

W Krakowie i w okolicy możesz umówić wizytę domową pielęgniarki. Aby wykonać test w domu, wystarczy umówić termin wizyty domowej w dogodnym dla siebie terminie. Na miejsce przyjedzie wykwalifikowana pielęgniarka i pobierze próbkę – krew do badań. Usługa wizyty domowej jest dostępna bez dodatkowych opłat.

Test NIFTY pro Kraków – cena badania i raty

Cena testu NIFTY pro w Krakowie wynosi 2397,- i zawiera:

 • Pobranie próbki w domu pacjentki lub w placówce medycznej
 • Konsultację z lekarzem genetykiem w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego (nieprawidłowego)
 • Zwrot kosztów przeprowadzonych badań diagnostycznych (w tym m. in. amniopunkcja, FISH, analiza mikromacierzy chromosomów) do kwoty 2600 zł* – w sytuacji, gdy otrzymany wynik jest nieprawidłowy, zaleca się wykonanie badań diagnostycznych.
 • Ubezpieczenie wyniku na wypadek wydania wyniku fałszywie negatywnego (odszkodowanie do 210 000 zł*).
 • Wynik w języku polskim i/lub angielskim – dostępny jest w panelu online w 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbek do laboratorium (transport trwa 1-2 dni robocze; to jest czas maksymalny, często wynik dostępny jest szybciej).

Istnieje możliwość rozłożenia płatności na raty.

Zadzwoń po numer 578 217 111 i dowiedz się więcej.

test nifty pro

Test NIFTY pro w Krakowie – rejestracja na badanie online

Umów badanie NIFTY pro w Krakowie telefonicznie pod numerem 578 217 111 lub przez formularz online na stronie badanienifty.pl tutaj. Test NIFTY pro nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań. Przed pobraniem próbki nie trzeba być na czczo, należy jedynie zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Test można go wykonać już od 10. tygodnia ciąży.

Umów badanie NIFTY pro

Test NIFTY Pro – pewność wyniku i zakres badania NIPT

Test NIFTY pro to badanie, którego czułość jest bardzo wysoka i wynosi ponad 99%. To jedno z najdokładniejszych nieinwazyjnych badań prenatalnych, które przewyższa pod względem pewności wyniku prenatalne testy biochemiczne. Czułość testu NIFTY pro jest porównywalna do inwazyjnego badania diagnostycznego – amniopunkcji.

Test NIFTY Pro ma bardzo szeroki zakres – aż badane 94 choroby. Test identyfikuje aż 6 trisomii (w tym między innymi zespół Downa oraz zespół Edwardsa), 84 mikrodelecje i mikroduplikacje, a także 4 choroby genetyczne wynikające z nieprawidłowości w obrębie struktury chromosomów płci (zespół XXX, zespół XYY, zespół Turnera, zespół Klinefeltera). Dodatkowo, na życzenie rodziców, możliwe jest także określenie płci dziecka we wczesnym etapie ciąży (już od 10 tygodnia).

Co obejmuje ubezpieczenie testu NIFTY pro?

Test NIFTY pro to jedyne przesiewowe badanie prenatalne na rynku, które zostało objęte ubezpieczeniem. Ubezpieczenie testu NIFTY pro obejmuje sytuacje, gdy:

 • wynik testu okazał się fałszywie negatywny po urodzeniu – jeśli wynik testu NIFTY pro  wskazał na niskie ryzyko choroby lub brak choroby, a dziecko urodzi się chore, rodzice mogą liczyć na rekompensatę finansową w wysokości do ok. 210 000 złotych,
 • wynik testu NIFTY pro jest fałszywie negatywny przed urodzeniem, z terminacją ciąży – rodzice wtedy uzyskują odszkodowanie do około 11 000 zł,
 • wynik testu okazał się dodatni i do dalszej diagnostyki konieczne jest wykonanie badania inwazyjnego – amniopunkcji, kordocentezy, dodatkowych molekularnych badań genetycznych lub innych badań diagnostycznych wymienionych w ubezpieczeniu – rodzice mogą wtedy liczyć na zwrot kosztów wykonania diagnostyki w kwocie do około 2600 złotych.

Dlaczego warto zrobić badanie NIFTY pro?

 • Test NIFTY wykonano już u ponad 5 000 000 kobiet na całym świecie.
 • To badanie NIPT, które charakteryzuje się najszerszą walidacją kliniczną
 • Bezpieczeństwo dla zdrowia dziecka i matki – test NIPT (z grupy badań polegających na analizie wolnego płodowego DNA), który jest bezbolesny i bezinwazyjny.
 • Wysoka czułość ponad 99%

Przewagą testu NIFTY nad testami konkurencyjnymi jest jego najszerszy zakres. Wykrywa podstawowe aberracje chromosomalne, a więc zespoły trisomii 21, 18, 13, 9, 16, 22, ale także 85 aneuploidii, mikrodelecji i mikroduplikacji innych chromosomów. Tak szerokiego panelu wykrywczego nie ma żaden konkurencyjny test.

Ponieważ ceny wszystkich testów są porównywalne, to warto zdecydować się na ten, który zapewnia najszerszy panel badanych nieprawidłowości.

Dodatkowo test NIFTY to jedyny test dostępny z ubezpieczeniem. W przypadku wykrycia wady, ubezpieczyciel pokrywa wydatki na diagnostykę prenatalną. Pomimo bardzo wysokiej czułości testu, wynoszącej ponad 99,9% wykrywalności badanych wad, w przypadku wyniku fałszywie negatywnego (około 1/10.000 badanych przypadków) ubezpieczyciel wypłaca duże odszkodowanie. – dr Katarzyna Mikołajczyk, specjalista ginekologii i położnictwa

 


Autor: Badanienifty.pl, Zdjęcie: Wavebreak Media Ltd/123rf.com

Wpis spnsorowany

 

Data publikacji: 24/02/2020, Data aktualizacji: 14/04/2021

Możliwość komentowania została wyłączona.

Poradnik Ciąża