Test NIFTY cena. CO zawiera cena NIFTY pro? ILE wynosi cena badania? Przeskocz do treści
Pobierz bezpłatny poradnik
poradnik ciąża

Test NIFTY pro – cena badania. Ile wynosi i co zawiera?

test nifty cena, test nifty pro cena, badanie nifty cena, badanie nifty pro cena, nifty cena

Cena testu NIFTY pro zawiera m.in. analizę w kierunku aż 94 chorób, pobranie próbki (w placówce lub w domu) oraz pełne ubezpieczenie. Cena testu NIFTY pro jest korzystna biorąc pod uwagę tak szeroki zakres badanych chorób oraz ubezpieczenie  – jest to jedyny nieinwazyjny test prenatalny z ubezpieczeniem wyniku fałszywie negatywnego.

Test NIFTY pro łączy w sobie największe zalety badań prenatalnych. Test DNA cechuje wysokie bezpieczeństwo (podobnie jak w przypadku testu PAPPa) oraz duża czułość (porównywalna do amniopunkcji – ponad 99% dla trisomii 21.). Już ponad 6 000 000 mam zaufało NIFTY! Sprawdź jaka jest cena testu NIFTY pro i co zawiera.

Spis treści:

 1. Test NIFTY – cena. Ile kosztuje badanie prenatalne NIFTY pro?
 2. Z czego wynika cena testu NIFTY pro?
 3. Test NIFTY – cena testu NIFTY pro zawiera także ubezpieczenie
 4. Badanie NIFTY pro cena – raty
 5. Jak wygląda płatność za badanie NIFTY pro?
 6. NIFTY pro cena – metody płatności
 7. Badanie NIFTY cena – czy badanie można wykonać za darmo? Czy jest refundowane przez NFZ?
 8. Na czym polega bezpłatne ponowne pobranie próbki w cenie badania NIFTY pro?

Ogólnopolska infolinia testu NIFTY pro – bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu

Jeśli masz pytania dotyczące testu NIFTY pro zadzwoń pod numer 578 217 111. Tutaj uzyskasz wszystkie informacje na temat badania NIFTY, listę autoryzowanych punktów wykonujących ten test i informacje o wizytach domowych w całej Polsce. O badaniu możesz porozmawiać też na bezpłatnym czacie.

Test NIFTY cena. Ile kosztuje badanie prenatalne NIFTY pro?

Cena oryginalnego badania genetycznego NIFTY pro wykonywanego w laboratorium BGI zamówionego w testDNA wynosi 2397 zł. Jest to najszerszy test NIFTY, którego zakres obejmuje 94 choroby genetyczne. Badanie wykrywa 4 choroby związane z nieprawidłowościami w obrębie chromosomów płci, 6 trisomii oraz aż 84 różnych zespołów mikrodelecji i mikroduplikacji.

Cena badania NIFTY PRO w testDNA zawiera także:

 • pobranie próbki w jednej z 200 placówek a całej Polsce lub w domu Pacjenta,
 • pełne ubezpieczenie.
 • oznaczenie płci dziecka (na życzenie rodziców),
 • bezpłatne ponowne pobranie próbki (jeśli jakość okaże się niewystarczająca do analizy),
 • bezpłatną konsultację wyniku testu DNA z lekarzem genetykiem w przypadku nieprawidłowego (pozytywnego) wyniku.

zarezerwuj termin online Nifty pro

Z czego wynika cena testu NIFTY pro?

Cena za test NIFTY pro wynika z kosztów wykonania analizy wolnego płodowego DNA. Metoda ta wymaga zastosowania nowoczesnych technologii – NGS (Next Generation Sequencing), które nie należą do tanich. Jednak tylko taka metoda pozwala na wykonanie badania o wysokiej czułości i jednocześnie zupełnie bezpiecznego dla dziecka. Dowiedz się więcej o teście NIFTY pro

Test NIFTY – cena testu NIFTY pro zawiera także ubezpieczenie

test nifty proTest NIFTY pro to jedyne na rynku przesiewowe badanie prenatalne, dostępne z ubezpieczeniem wyniku (jest ono w cenie badania NIFTY pro).

Z ubezpieczenia można skorzystać w sytuacji, gdy test DNA da fałszywie negatywny wynik lub gdy wynik będzie nieprawidłowy (pozytywny). W pierwszym przypadku rodzice mogą uzyskać wysokie odszkodowanie, natomiast druga z wymienionych sytuacji pozwala skorzystać z refundacji dalszej diagnostyki. Więcej informacji o ubezpieczeniu testu NIFTY pro

Badanie NIFTY pro cena – płatność można rozłożyć na raty

Jak wygląda płatność za badanie NIFTY pro? Cena zostaje zazwyczaj rozłożona na trzy części – na początku uiszcza się zadatek (jest to równoznaczne z potwierdzeniem rezerwacji terminu badania). Dalsza część kwoty za badanie jest wysyłana przelewem po pobraniu próbek do badania NIFTY. Płatność za NIFTY pro może zostać także rozłożona na wygodne raty. W testDNA dostępne są też płatności odroczone (PayPo, P24now).

Jak wygląda płatność za badanie NIFTY pro?

W testDNA w przypadku testu NIFTY pro cena jest ostateczna, czyli nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi dopłatami. Wynosi ona 2397 zł. Kwota ta jest rozłożona na części. Płatność za badanie NIFTY pro wygląda następująco. Na wstępie na konto laboratorium dokonuje się wpłatę zadatku w wysokości 500 zł. Jest to potwierdzenie rezerwacji będące jednocześnie pierwszą częścią płatności za badanie. Następnie na miejscu w placówce uiszcza się opłatę w wysokości 50 zł (nie odnosi się ona do wizyty domowej). Do zapłaty pozostaje 1847 zł (gdy badanie odbywa się w placówce) lub 1897 zł (gdy badanie odbywa się w domu), które wpłaca się na konto laboratorium, ale dopiero po pobraniu próbek.

Metody płatności

Wykonując test NIFTY pro cena jego może zostać uregulowana przez pacjentów testDNA na kilka sposobów. Formy płatności, jakie są honorowane to:

 • tradycyjny przelew,
 • raty w systemie Mediraty,
 • szybka płatność DotPay,
 • płatność PayPo i P24now.

System ratalny, z którego mogą skorzystać nasi pacjenci, pozwala na zapłatę kwoty za badanie w miesięcznych ratach. Na podstawie rozmowy telefonicznej ustala się zdolność kredytową. Umowa przesyłana jest kurierem. Procedura zlecenia badania na raty jest bardzo prosta i trwa tylko do 3 dni.

Za badanie NIFTY pro cena, którą należy uregulować  to także możliwość skorzystania z systemu PayPo (również system ratalny). Pozwala na bezpłatne odroczenie określonej kwoty płatności do 30 dni. Nie wiąże się to z żadnymi kosztami, gdyż kwota ta nie jest oprocentowana. Dla nowych klientów PayPo jest to kwota 700 zł i dla stałych klientów PayPo 1000 zł. Klient może dokonać płatności w dowolnym czasie w ciągu 30 dni lub rozłożyć ją na raty bez żadnych, dodatkowych weryfikacji. Nie jest konieczne wypełnianie wniosków kredytowych, a do potwierdzenia zamówienia używa się kodu, który przychodzi SMS-em. Pozostałą część kwoty za badanie pacjent wpłaca na konto laboratorium.

W przypadku P24now płatność za badanie NIFTY pro można odroczyć bezpłatnie do 54 dni lub wybrać raty.

Badanie NIFTY – cena. Czy badanie można wykonać za darmo? Czy jest refundowane przez NFZ?

Test NIFTY pro, tak, jak i inne badania z grupy NIPT (prenatalne badania genetyczne wykorzystujące analizę wolnego płodowego DNA) nie jest refundowany przez NFZ. Testu DNA nie można więc wykonać za darmo. Jest on dostępny prywatnie, jednak płatność można rozłożyć na raty.

Na czym polega bezpłatne ponowne pobranie próbki w cenie badania NIFTY pro?

Gdy pacjentka wykonuje badanie NIFTY pro cena jego zawiera również bezpłatne ponowne pobranie próbki, jeśli ta okaże się niewystarczająca do badania. Może to wynikać z jakości próbki albo ze zbyt małej ilości wolnego DNA płodowego. Sytuacje takie zdarzają się bardzo rzadko, jeśli jednak zachodzi taka konieczność, pacjentka jest o tym informowana i umawiane jest ponowne pobranie krwi.

Na czym polega badanie NIFTY pro?

Test NIFTY pro to nieinwazyjne badanie prenatalne, oparte na metodzie Sekwencjonowania Nowej Generacji. Ma bardzo wysoką czułość, a przy tym jest bezpieczne dla mamy i dziecka. Do badania bowiem wystarczy pobrać krew matki z żyły odłokciowej. W teście badane jest wolne płodowe DNA, które przenika przez łożysko właśnie do krwiobiegu ciężarnej, gdzie razem z DNA pochodzącym od matki wchodzi w skład cfDNA (można je wyizolować i zbadać). Test dostępny jest do wykonania już od 10 tygodnia ciąży.

NIFTY cena obejmuje swoim zakresem oszacowanie ryzyka wystąpienia u dziecka takich chorób jak: 84 mikrodelecje/mikroduplikacje; 6 trisomii (21. – zespół Downa, 18. – zespół Edwardsa, 13. – zespół Patau oraz 9., 16. i 22.chromosomu); 4 choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci (zespół Turnera, zespół Klinefeltera, zespół XXX, zespół XYY).

Wynik badania może być prawidłowy (negatywny) lub nieprawidłowy (pozytywny). Wynik prawidłowy oznacza, że w trakcie badania nie stwierdzono podwyższonego ryzyka badanych chorób. Natomiast wynik nieprawidłowy mówi o podwyższonym ryzyku wystąpienia choroby o podłożu genetycznym. W takiej sytuacji pacjentka ma zapewnioną konsultację z lekarzem genetykiem i zaleca się dalszą diagnostykę.

Ponadto na życzenie rodziców wynik badania NIFTY pro informuje również o płci dziecka. Ustalenie płci jest w cenie testu NIFTY pro.

NIFTY pro nowa wersja nifty

Ogólnopolska infolinia testu NIFTY pro – bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu

Jeśli masz pytania dotyczące testu NIFTY pro zadzwoń pod numer 578 217 111. Tutaj uzyskasz wszystkie informacje na temat badania NIFTY, listę autoryzowanych punktów wykonujących ten test i informacje o wizytach domowych w całej Polsce. O badaniu możesz porozmawiać też na bezpłatnym czacie.


Artykuł powstał we współpracy z www.badanienifty.pl | Autor: Aneta Tomczyk | Aktualizacja: 26 stycznia 2021 r. | Zdjęcie: dolgachov/123rf.com

Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Niedopuszczalne jest zwielokrotnianie, modyfikowanie, publiczne odtwarzanie i / lub udostępnianie Serwisu, jego części, materiałów w nim zamieszczonych i / lub ich części, za wyjątkiem przypadków wskazanych w obowiązujących w tym zakresie przepisach prawa.

*w zależności od kursu walut

zdrowy noworodek

Reklama

Data publikacji: 26/01/2021, Data aktualizacji: 17/06/2021

5 odpowiedzi na “Test NIFTY pro – cena badania. Ile wynosi i co zawiera?”

 1. Ela Ela pisze:

  Strona o cenie badania i nigdzie nie ma informacji o kwocie – jaja normalnie.

 2. Wdzięczna mama Wdzięczna mama pisze:

  Test NIFTY rozwiał wszystkie moje obawy o zdrową i spokojną ciąże. Wystarczyła mała próbka krwi i po 5 dniach otrzymałam już wynik – bardzo szybko! Czuję się taka szczęśliwa! Każda mama, dzięki temu badaniu jest spokojna o swoje dziecko. Warto mieć bezcenny spokój i uśmiech na twarzy!

 3. Olga Olga pisze:

  Robiłam test Nifty pro i spokój jaki zyskałam jest bezcenny. Z całego serca polecam wszystkim mamom, które się jeszcze zastanawiają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Poradnik Ciąża