Ciąża tydzień po tygodniu. Jak przebiega ciąża? Kalendarz Ciąży

Ciąża tydzień po tygodniu

Ciąża tydzień po tygodniu

Zmiany zachodzące w ciąży tydzień po tygodniu wpływają nie tylko na ogólne samopoczucie, ale także na sposób ubierania, organizację mieszkania, a nawet tryb życia i nawyki żywieniowe. Trwająca aż do porodu rewolucja hormonalna wywróci twoje życie do góry nogami, równocześnie jednak sprawi, że będziesz w pełni gotowa do tego, aby twoje dziecko pojawiło się na świecie. 

Przebieg ciąży – czy wiesz który to tydzień?

Ciąża podzielona jest na trymestry. Każdy trymestr trwa 12. tygodni. W sumie ciąża trwa około 40 tygodni. Warto więc szczegółowo poznać co dzieje się w poszczególnych tygodniach ciąży.

  • Pierwszy trymestr to okres największej burzy hormonalnej i zmian zachodzących w twoim ciele. Twoje dziecko z niewielkiej komórki przechodzi do etapu, w którym zaczynają się tworzyć narządy wewnętrzne, a w badaniach prenatalnych można ustalić już jego płeć. Czytaj więcej o I trymestrze ciąży
  • Drugi trymestr to kolejne etapy rozwoju. Pod koniec 6. miesiąca maluch zaczyna intensywnie rosnąć. Mierzy już od 25 do 30 cm i waży ok. 700 g. Czytaj więcej o II trymestrze ciąży
  • Trzeci trymestr przynosi ze sobą nasilenie przepowiadających skurczów Braxtona-Hicksa oraz rozwój i wzmocnienie kości dziecka. Teraz twoje dziecko waży od 2,7 do 3,6 kg i z każdym tygodniem 9. miesiąca nabiera odporności by móc pojawić się na świecie. Czytaj więcej o II trymestrze ciąży

Pamiętaj! Aby cieszyć się szczęśliwym macierzyństwem konieczna jest właściwa opieka medyczna i wiedza przyszłej mamy.

Czy wiesz, że… Polskie Towarzystwo Ginekologiczne zaleca, aby w ciąży o przebiegu fizjologicznym wizyty kontrolne do 28 tygodnia ciąży powinny odbywać się min. co 4 tygodnie, od 28 do 36 tygodnia co 2 tygodnie, a po 36 tygodniu co tydzień.

jakie badania przed ciążą

Artykuły zamieszczane w tym dziale pozwolą ci dokładnie poznać przebieg ciąży oraz przygotować się na różne sytuacje. Podpowiadamy, jak skutecznie radzić sobie z typowymi ciążowymi dolegliwościami i jak zmiany zachodzące podczas ciąży wpływają na ciebie i dziecko.

Ciąża to niezwykle emocjonalny okres dla każdej mamy. Rozwijające się dziecko zaczyna mieć ogromny wpływ na twoje życie. Zmienia się samopoczucie, zaczynają się mdłości, apetyt niepohamowanie wzrasta lub znacznie się obniża. Równie często pojawia się senność, bóle piersi oraz ciągłe uczucie zmęczenia.

Zobacz: Wiek ciąży a wiek dziecka. Jak ustalić datę poczęcia

Tydzień po tygodniu zmieniają się twoje odczucia, jesteś bardziej płaczliwa lub wręcz rozentuzjazmowana, zaczynasz stopniowo przybierać na wadze. Coraz częściej pojawiają się też typowe dla tego stanu dolegliwości: zgaga, niestrawność, obrzęki nóg i ciągłe zmęczenie. Nieco później czujesz ruchy dziecka i nie możesz się doczekać kiedy weźmiesz malucha w ramiona.

Ciąża tydzień po tygodniu – kalendarz ciąży

1 tydzień ciąży, 2 tydzień ciąży, 3 tydzień ciąży, 4 tydzień ciąży5 tydzień ciąży, 6 tydzień ciąży, 7 tydzień ciąży, 8 tydzień ciąży9 tydzień ciąży, 10 tydzień ciąży, 11 tydzień ciąży,12 tydzień ciąży, 13 tydzień ciąży, 14 tydzień ciąży15 tydzień ciąży, 16 tydzień ciąży, 17 tydzień ciąży, 18 tydzień ciąży, 19 tydzień ciąży, 20 tydzień ciąży, 21 tydzień ciąży, 22 tydzień ciąży, 23 tydzień ciąży, 24 tydzień ciąży, 25 tydzień ciąży, 26 tydzień ciąży, 27 tydzień ciąży28 tydzień ciąży, 29 tydzień ciąży, 30 tydzień ciąży, 31 tydzień ciąży, 32 tydzień ciąży, 33 tydzień ciąży, 34 tydzień ciąży, 35 tydzień ciąży, 36 tydzień ciąży, 37 tydzień ciąży, 38 tydzień ciąży, 39 tydzień ciąży, 40 tydzień ciąży

Polecamy: Kalendarz badań w ciąży


5/5 - (2 głosów / głosy)

Data publikacji: 14/06/2015, Data aktualizacji: 09/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *