5 tydzień ciąży - badaniaprenatalne.pl - kalendarz ciążyBadaniaprenatalne.pl

Kalendarz ciąży – 5 tydzień ciąży

5 tydzień ciąży

5 tydzień ciąży. Jak zmienia się Twoje ciało?

Gromadząca się w organizmie woda powoduje, że twój biust nieznacznie się zaokrągla, a brodawki zaczynają ciemnieć. Jeśli zauważyłaś zmiany pojawiające się w poprzednich tygodniach to bądź pewna, że będą się one utrzymywać, a nawet pogłębiać.

Metaliczny smak w ustach doprowadzi do nadmiernego ślinotoku i mdłości. Czasem pojawiają się wymioty. Natężenie i tych objawów jest związane ze wzrostem stężenia hormonów. Właśnie wkraczasz w 2 miesiąc ciąży.

Zobacz też: Sposoby na ciążowe mdłości

informacja

Pamiętaj, że miesiące liczymy zawsze po zakończonych 4 tygodniach ciąży!

Jeśli podejrzewasz że doszło do poczęcia warto sięgnąć po domowy test ciążowy dostępny w aptece. Na tym etapie stężenie beta hCG jest na tyle wysokie, że taki test może je wykryć.

5 tydzień ciąży. Jakie badania wykonać?

Nie istnieją opracowane wytyczne w zakresie zalecanych badań w 5 tygodniu ciąży

Warto przeczytać również: Czy to na pewno ciąża?

5 tydzień ciąży. Jak wygląda dziecko?

W tym tygodniu wielkość zarodka wynosi od 1,5 do 2 mm. Komórki otaczające zarodek tworzą worek owodniowy i pęcherzyk żółtkowy. Worek owodniowy w końcu otoczy dziecko całkowicie. Do jednej ze ścianek worka przyczepiony jest pęcherzyk żółtkowy, który będzie odżywiał malucha aż do czasu, gdy wytworzy się łożysko.

Komórki zarodka zaczynają intensywnie się dzielić i różnicować. Zaczyna się wytwarzać pierwotny kręgosłup zbudowany z chrząstki oraz zawiązki układu nerwowego wraz z tzw. cewą nerwową, która da początek tkance mózgowej dziecka.

kwas-foliowy-w-ciazy-ile

Polecamy: Ciąża biochemiczna. Jakie są objawy i na czym polega?


 

1 tydzień ciąży, 2 tydzień ciąży, 3 tydzień ciąży, 4 tydzień ciąży, 6 tydzień ciąży, 7 tydzień ciąży, 8 tydzień ciąży9 tydzień ciąży, 10 tydzień ciąży, 11 tydzień ciąży, 12 tydzień ciąży, 13 tydzień ciąży, 14 tydzień ciąży15 tydzień ciąży, 16 tydzień ciąży, 17 tydzień ciąży, 18 tydzień ciąży, 19 tydzień ciąży, 20 tydzień ciąży, 21 tydzień ciąży, 22 tydzień ciąży, 23 tydzień ciąży, 24 tydzień ciąży, 25 tydzień ciąży, 26 tydzień ciąży, 27 tydzień ciąży28 tydzień ciąży, 29 tydzień ciąży, 30 tydzień ciąży, 31 tydzień ciąży, 32 tydzień ciąży, 33 tydzień ciąży, 34 tydzień ciąży, 35 tydzień ciąży, 36 tydzień ciąży, 37 tydzień ciąży, 38 tydzień ciąży, 39 tydzień ciąży, 40 tydzień ciąży

Przeczytaj również:

28/10/2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

REKLAMA

Partnerzy

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Przeczytaj inne:
szanse na dziecko
Sprawdź swoje szanse na dziecko [INFOGRAFIKA]

15 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Rodziny. Został on ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1993 roku. Obchody tego szczególnego dnia mają na celu przede wszystkim zwrócenie uwagi społeczeństwa na rozmaite problemy rodzin. Jest to także...

Zamknij