Ciąża tydzień po tygodniu

ciąża tydzień po tygodniu

Ciąża tydzień po tygodniu to opis 40 tygodni ciąży, z którego dowiesz się jak zmienia się Twoje ciało, jak rośnie i rozwija się Twoje dziecko i jakie badania zrobić w każdym tygodniu ciąży.

Jesteś w ciąży już jakiś czas, przygotowujesz się do ciąży lub właśnie dowiedziałaś się, że spodziewasz się dziecka? Na pewno chcesz dokładnie wiedzieć, jak przebiega ten okres. Zapraszamy do lektury!

Ciąża tydzień po tygodniu – kolejne tygodnie ciąży

Kalendarz został podzielony na trzy trymestry i 40 tygodni (a więc i 40 różnych artykułów), żebyś mogła szybko i łatwo znaleźć te informacje, które Cię interesują. Ciekawe treści pomogą Ci przejść przez ten szczególny okres i na pewno ułatwią oczekiwanie na maluszka.

Pierwszy trymestr ciąży: 1 tydzień ciąży, 2 tydzień ciąży, 3 tydzień ciąży, 4 tydzień ciąży5 tydzień ciąży, 6 tydzień ciąży, 7 tydzień ciąży, 8 tydzień ciąży9 tydzień ciąży, 10 tydzień ciąży, 11 tydzień ciąży, 12 tydzień ciąży, 13 tydzień ciąży, 14 tydzień ciąży

Drugi trymestr ciąży15 tydzień ciąży, 16 tydzień ciąży, 17 tydzień ciąży, 18 tydzień ciąży, 19 tydzień ciąży, 20 tydzień ciąży, 21 tydzień ciąży, 22 tydzień ciąży, 23 tydzień ciąży, 24 tydzień ciąży, 25 tydzień ciąży, 26 tydzień ciąży, 27 tydzień ciąży

Trzeci trymestr ciąży: 28 tydzień ciąży, 29 tydzień ciąży, 30 tydzień ciąży, 31 tydzień ciąży, 32 tydzień ciąży, 33 tydzień ciąży, 34 tydzień ciąży, 35 tydzień ciąży, 36 tydzień ciąży, 37 tydzień ciąży, 38 tydzień ciąży, 39 tydzień ciąży, 40 tydzień ciąży

Ciąża tydzień po tygodniu – jak przebiega ciąża?

Najważniejsze informacje zostały podzielone na trzy obszary tematyczne. Z naszego kalendarza ciąży dowiesz się więc: jak zmienia się Twoje ciało, jakie badania warto wykonać i jak wygląda Twoje dziecko.

Jak zmienia się Twoje ciało?

W czasie ciąży całe Twoje życie wywróci się do góry nogami. Zmieni się zarówno wygląd Twojego ciała, jak i samopoczucie czy zachowanie. Bo ciąża to nie tylko rosnący brzuszek, ale i burza hormonalna, która wpływa na cały Twój organizm.

Będziesz na pewno bardzo szczęśliwa z powodu rozwijającego się w Twoim łonie maluszka, ale czasami mogą dopaść Cię też strach czy smutek – i to zupełnie normalne.

Niektóre dolegliwości ciążowe mogą Ci przeszkadzać (np. mdłości, wymioty czy puchnięcie nóg i zatrzymywanie wody), ale inne będą dla Ciebie prawdziwą niespodzianką. Przykładowo od 12. tygodnia ciąży do końca 2. trymestru wiele kobiet zauważa u siebie podwyższone libido. W naszym kalendarzu szczegółowo opisaliśmy wszystko, na co warto się przygotować i jak radzić sobie z występującymi dolegliwościami.

Jakie badania warto wykonać?

Kalendarz ciąży zawiera też szczegółową listę badań, które powinnaś wykonać w każdym tygodniu, by mieć pewność co do zdrowia swojego oraz maluszka. W tym szczególnym stanie czeka Cię wiele różnych testów (niektóre ciężarne przechodzą ich aż ok. 30!), a kalendarz pozwoli Ci o nich wszystkich pamiętać. Pamiętaj, że najwięcej badań czeka Cię w pierwszych tygodniach ciąży, kiedy całościowe zbadanie Twojego organizmu jest niezwykle istotne.

Wśród badań, które wykonuje się w ciąży są zarówno te podstawowe (np. USG, morfologia krwi czy oznaczenie Rh), jak i takie, które wykonuje się zwykle w konkretnych przypadkach (np. amniopunkcja). Lekarz na bieżąco będzie kontrolował również Twoją wagę, ciśnienie tętnicze i zlecał badanie moczu.

Jak wygląda Twoje dziecko?

To punkt, który na pewno interesuje Cię najbardziej. Nosisz w sobie w końcu nowe życie, więc nic dziwnego, że chcesz wiedzieć, jak wygląda i co robi Twój maluszek. Nasz kalendarz ciąży pozwoli Ci szczegółowo poznać rozwój dziecka, dzięki czemu będziesz wiedziała, na jakim właśnie znajduje się etapie.

Dowiesz się m.in. że w piątym tygodniu ciąży dziecko ma już ok. 1-2 mm, w trzynastym tygodniu ciąży jest już wielkości jabłka, a pod koniec ciąży – ma ponad pół metra. W naszym kalendarzu znajdziesz też inne ciekawe informacje, np. o tym, kiedy maluszkowi rosną włosy, w jaki sposób przygotowuje się do wyjścia na świat i czy po porodzie będzie rozpoznawał Twój głos oraz muzykę, jaką słyszał w brzuszku.

Zobacz też: Badania w ciąży – jakie badania warto zrobić i w którym tygodniu ciąży?


Autor: www.badaniaprenatalne.pl

Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Niedopuszczalne jest zwielokrotnianie, modyfikowanie, publiczne odtwarzanie i / lub udostępnianie Serwisu, jego części, materiałów w nim zamieszczonych i / lub ich części, za wyjątkiem przypadków wskazanych w obowiązujących w tym zakresie przepisach prawa.

5/5 - (1 głosów / głosy)

Data publikacji: 05/05/2017, Data aktualizacji: 08/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *