4 tydzień ciąży - badaniaprenatalne.pl - kalendarz ciążyBadaniaprenatalne.pl

Kalendarz ciąży – 4 tydzień ciąży

4 tydzień ciąży

W 4 tygodniu ciąży komórka jajowa zagnieździła się już w macicy. Poziom hCG wzrasta, dając sygnał jajnikom, aby utrzymywały poziom progesteronu. Jeśli procesowi zagnieżdżania nie towarzyszyło krwawienie, wówczas czekasz na planową miesiączkę.

4 tydzień ciąży. Jak zmienia się Twoje ciało?

Twoje piersi staja się lekko obrzmiałe i wrażliwe na dotyk, ale przecież to normalne zjawisko poprzedzające menstruację. Złuszczanie endometrium zostaje zatrzymane przez hormony. Zaczynasz odczuwać zmęczenie pod koniec dnia, a w ustach pojawia się metaliczny smak. Stosujesz więc miętowe gumy do żucia i odświeżacze oddechu. Mimo to posmak w ustach powraca.

informacja

PAMIĘTAJ! Ogranicz używki i stosuj zbilansowaną dietę. Jeśli zażywasz jakieś leki skonsultuj się z lekarzem. Być może konieczne okaże się ich odstawienie lub zmiana dawkowania. Nie zapominaj o przyjmowaniu kwasu foliowego.

Zobacz też: Pierwsze objawy ciąży

4 tydzień ciąży. Jakie badania powinnaś wykonać?

Podobnie jak w przypadku pierwszych trzech tygodni ciąży nie istnieją opracowane wytyczne w zakresie zalecanych badań na tym etapie. Jeśli podejrzewasz ciążę możesz pójść do przychodni na badanie hormonu beta hCG z krwi. Domowy test ciążowy kupiony w aptece jeszcze może nie potwierdzić waszych podejrzeń, gdyż jego stężenie nie osiągnęło odpowiedniej wartości.

Przeczytaj również: Kalendarz badań ciąży

4 tydzień ciąży. Jak wygląda Twoje dziecko?

W tym tygodniu twoje maleństwo ma już ok. 1 mm. Komórki otaczające zarodek tworzą worek owodniowy i pęcherzyk żółtkowy. Worek owodniowy w końcu otoczy dziecko całkowicie. Do jednej ze ścianek przyczepiony jest pęcherzyk żółtkowy, który będzie odżywiał malucha aż do czasu, gdy wytworzy się łożysko.

Polecamy: Ciąża – pierwsza wizyta u lekarza


1 tydzień ciąży, 2 tydzień ciąży, 3 tydzień ciąży5 tydzień ciąży, 6 tydzień ciąży, 7 tydzień ciąży, 8 tydzień ciąży9 tydzień ciąży, 10 tydzień ciąży, 11 tydzień ciąży, 12 tydzień ciąży, 13 tydzień ciąży, 14 tydzień ciąży15 tydzień ciąży, 16 tydzień ciąży, 17 tydzień ciąży, 18 tydzień ciąży, 19 tydzień ciąży, 20 tydzień ciąży, 21 tydzień ciąży, 22 tydzień ciąży, 23 tydzień ciąży, 24 tydzień ciąży, 25 tydzień ciąży, 26 tydzień ciąży, 27 tydzień ciąży28 tydzień ciąży, 29 tydzień ciąży, 30 tydzień ciąży, 31 tydzień ciąży, 32 tydzień ciąży, 33 tydzień ciąży, 34 tydzień ciąży, 35 tydzień ciąży, 36 tydzień ciąży, 37 tydzień ciąży, 38 tydzień ciąży, 39 tydzień ciąży, 40 tydzień ciąży

Kalendarz ciąży – 4 tydzień ciąży
Oceń ten artykuł

Przeczytaj również:

28/10/2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Badania prenatalne

Eksperci badaniaprenatalne.pl

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć, specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Zbigniew Cierpisz, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Lech Dudarewicz, specjalista ginekolog-położnik

Agnieszka Kurczuk-Powolny, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Robert Woytoń, specjalista ginekologii i położnictwa

Dr hab.n.med.prof.nadzw.PR Zbigniew Banaczek, specjalista ginekolog-położnik

Katarzyna Uryga, pielęgniarka

dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej

Barbara Prokurat, ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Olga Przybyłek, psychoterapeuta

Magdalena Kornacka, dietetyk

mgr Aleksandra Majsnerowska, dietetyk kliniczny

mgr Katarzyna Nowak, dietetyk kliniczny

Dowiedz się więcej

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polecamy:

Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

Badania prenatalne w pierwszym trymestrze. Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

O interpretacji wyników badań prenatalnych, specjalnie dla portalu badaniaprenatalne.pl opowiadają dr hab. n. med. Marcin Wiecheć i dr n.med. Agnieszka Nocuń, www.dobreusg.pl. Postanowiliśmy opisać podstawowe zasady interpretacji wyników, ponieważ nie tylko wiele pacjentek, a także lekarzy ginekologów i genetyków ma z tym problem. Praktycznie w każdym tygodniu konsultujemy około 5 pacjentek wyrażając nasze drugie opinie po badaniach […]
18 komentarzy
Przeczytaj inne:
test sanco
Test SANCO — genetyczny, nieinwazyjny test prenatalny wykonywany w Polsce

Test SANCO to jedyny nieinwazyjny prenatalny test genetyczny wykonywany w Polsce i posiadający certyfikat CE-IVD. Obejmuje m.in. trisomie: zespół Downa, zespół Edwardsa i zespół Patau oraz umożliwia oznaczenie Rh płodu. Test SANCO - dlaczego warto go...

Zamknij