Kalendarz badań ciąży - Badaniaprenatalne.plBadaniaprenatalne.pl

Kalendarz badań ciąży

amniopunkcja
zatwierdzone_merytorycznie - złoty_miniZastanawiasz się jakie badania w ciąży i w jakim terminie powinnaś wykonać? Poniżej przedstawiamy kalendarz badań z podziałem na badania obowiązkowe, zalecane oraz zalecane w uzasadnionych przypadkach.

..

nowe_badania_prenatalne_tabelka_badania

 

informacjaIlość badan w czasie ciąży może przerażać, jednak zyskanie pewności, że Twojemu Maluszkowi nic nie grozi, jest bezcenne. Oprócz tych obowiązkowych warto wykonać dodatkowe, które mogą mieć duży wpływ na prawidłowy przebieg ciąży. Takim badaniem jest m.in. test genetyczny w kierunku trombofilii, czyli skłonności do tworzenia się zakrzepów w Twoim organizmie.

.

Czy wiesz, że za pomocą tego badania możesz wykluczyć pewne ryzyko występowania poronień? Jak to możliwe?

Otóż niektóre z powstałych mutacji w genach są odpowiedzialne zarówno za czynniki zwiększające zagrożenie pojawienia się zakrzepów, a także za występowanie poronień. Takimi mutacjami są np. C677T w genie MTHFR, czynnika V Leiden, czynnika II. Warto abyś wiedziała, że mutacja C677T w genie MTHFR wpływa na wystąpienie wad cewy nerwowej, a także ponad 2-krotnie zwiększa ona ryzyko wystąpienia zespołu Downa u dziecka. Czytaj więcej o badaniu w kierunku trombofilii >>

.

Przeczytaj o innych badaniach w ciąży:

Przeczytaj również:

09/06/2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.