Prenatal testDNA: nieinwazyjny test dający wyniki zbliżone do analizy kariotypu

Prenatal testDNA: nieinwazyjny test prenatalny dający wyniki zbliżone do analizy kariotypu

Prenatal testDNA

Rozumiemy Twoje obawy i pragnienie zapewnienia jak najlepszego startu w życie dla Twojego maleństwa.

Dlatego chcemy Ci przedstawić Prenatal testDNA – nieinwazyjny test prenatalny, który jest nie tylko bardzo dokładny (czułość ponad 99%), ale również prosty i bezpieczny dla Ciebie i Twojego dziecka.

Możesz go wykonać już od 10. tygodnia ciąży i dane z tego badania nie są wpisywane do rejestru ciąż (i nie pojawiają się w Internetowym Koncie Pacjenta).

Wiemy, jak niepokojące dla Mamy mogą być wyniki testów, takich jak test PAPP-A, które czasem zwiększają zmartwienia, sugerując zwiększone ryzyko nieprawidłowości, których nie ma. Jeśli wyniki testu PAPP-A czy testu złożonego  wzbudziły Twoje wątpliwości związane z ryzykiem trisomii u Twojego dziecka, mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Dzięki wysokiej skuteczności Prenatal testDNA, prawidłowy wynik badania nie wymaga potwierdzenia badaniami inwazyjnymi, dlatego można uniknąć wykonania amniopunkcji i odzyskać spokój o zdrowie dziecka.

Dlaczego warto zrobić Prenatal testDNA?

dlaczego warto wykonac prenatal testdna

Co bada testDNA Prenatal? Jakie choroby wykrywa?

Prenatal testDNA potrafi wykryć różnego rodzaju nieprawidłowości chromosomalne. Zakres badania zależy od wybranego pakietu:

 • Test Prenatal testDNA Karyo Plus jest naszym najbardziej zaawansowanym badaniem prenatalnym. Analizuje on każdą z 23 par chromosomów dziecka, wychwytując trisomie (gdy jest jedna kopia chromosomu więcej niż powinno) i monosomie (gdy brakuje jednej kopii chromosomu). Oznacza to, że jest w stanie wykryć znane trisomie, takie jak Downa (21), Edwardsa (18) czy Pataua (13), a także rzadsze przypadki jak trisomie 9, 16, czy 22. Bada również zmiany w chromosomach płci (XY) oraz delecje i duplikacje (zmiany w ilości materiału genetycznego), oraz 9 wybranych mikrodelecji, które mogą wskazywać na konkretne zespoły, takie jak zespół DiGeorge. Dodatkowo, jeśli chcesz, możemy również określić płeć Twojego dziecka.
 • Jeśli zależy Ci na prostszej analizie, oferujemy test Prenatal testDNA 3, który koncentruje się na trzech najczęstszych trisomiach (21, 18, 13) oraz umożliwia ustalenie płci dziecka na życzenie.
 • Dostępny jest również test Prenatal testDNA RHD, który jest szczególnie ważny, gdy istnieje ryzyko konfliktu RhD między Tobą a Twoim dzieckiem. Pozwala on określić, czy dziecko odziedziczyło czynnik RhD od ojca, co jest kluczowe dla zaplanowania odpowiedniej opieki i uniknięcia komplikacji, takich jak choroba hemolityczna noworodka. Jest to szczególnie ważne, gdy Ty jesteś RhD ujemna, a partner RhD dodatni.

Prenatal testDNA kompleksowy

Kiedy zrobić Prenatal testDNA?

Zdrowie maluszka jest najważniejsze, dlatego chcemy Cię zapoznać z idealnym momentem na wykonanie testu Prenatal testDNA. Już od 10. tygodnia ciąży masz możliwość skorzystania z tego nieinwazyjnego testu, który dostarczy Ci cennych informacji o zdrowiu Twojego dziecka.

Są różne sytuacje, kiedy szczególnie warto rozważyć wykonanie Prenatal testDNA:

 1. Jeśli wyniki innych badań prenatalnych, takich jak test PAPP-A czy test złożony, wzbudziły Twoje wątpliwości, sugerując na przykład ryzyko trisomii 21. Prenatal testDNA ma wyższą czułość i może dostarczyć Ci więcej informacji.
 2. Jeśli masz zaleconą amniopunkcję z powodu podejrzenia np. zespołu Downa, Edwardsa czy Patau. Prawidłowy wynik Prenatal testDNA nie wymaga potwierdzenia badaniem inwazyjnym.
 3. Jeśli masz 35 lat lub więcej, co zwiększa ryzyko urodzenia dziecka z chorobą genetyczną. Prenatal testDNA ma szeroki zakres badanych nieprawidłowości – analizuje wszystkie 23 pary chromosomów.
 4. Jeśli w Twojej rodzinie lub u poprzedniego dziecka występowały choroby genetyczne.
 5. Po prostu, jeśli pragniesz sprawdzić zdrowie Twojego dziecka w bezpieczny i nieinwazyjny sposób.

Pamiętaj jednak, że są pewne sytuacje, w których test ten może nie być zalecany, na przykład gdy w Twojej krwi obecne jest DNA pochodzące od guza, w ciąży mnogiej (z trzema lub więcej płodami) lub gdy wiek ciąży wynosi poniżej 10 tygodni. Zachęcamy do zapoznania się z pełną listą przeciwwskazań, aby mieć pewność, że jest to najlepsza opcja dla Ciebie i Twojego maluszka.

Skuteczność Prenatal testDNA

sprawdzone laboratorium

Wiemy, jak istotne jest dla Ciebie uzyskanie wiarygodnych informacji o zdrowiu Twojego dziecka. Dlatego chcemy Cię zapewnić, że test Prenatal testDNA, to test sprawdzony i skuteczny.

 • Badanie to przeszło przez obszerne testy walidacyjne, obejmujące ponad 70 000 ciąż, co pozwoliło potwierdzić jego skuteczność. Jego ogólna czułość, czyli zdolność do wykrywania określonych nieprawidłowości wynosi ponad 99%. Oznacza to, że prawie każda obecność nieprawidłowości zostanie wykryta. Co więcej, ryzyko otrzymania błędnego wyniku jest znikome i nie przekracza 0,1%. To może zapewnić spokój, którego szukasz, wiedząc, że wyniki testu są wiarygodne.
 • Laboratorium, które przeprowadza Prenatal testDNA, ma duże doświadczenie w zakresie nieinwazyjnych testów prenatalnych. Do tej pory przeprowadziło ponad 300 000 testów NIPT, co świadczy o ich doświadczeniu i zaufaniu, jakim obdarzają je przyszłe mamy.
 • Co więcej, cały proces testu – od oprogramowania, przez sprzęt, aż po odczynniki – odbywa się zgodnie z najwyższymi standardami jakości, potwierdzonymi certyfikatem CE-IVD w akredytowanym laboratorium UNI EN ISO 15189:2013, numer akredytacji 0018M.  To gwarantuje, że każdy etap testu jest przeprowadzany z należytą starannością i precyzją.

Cena Prenatal testDNA i raty

Rozumiemy, że decyzja o wykonaniu testu Prenatal testDNA to również ważny aspekt finansowy. Cena Prenatal testDNA różni się w zależności od wybranego pakietu.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej badania Prenatal testDNA, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje o każdym z pakietów oraz ich ceny. Zobacz szczegóły na stronie prenataltestdna.pl >>

Elastyczność w płatnościach jest ważna, dlatego oferujemy możliwość skorzystania z systemu P24NOW. Możesz wybrać płatność odroczoną, bez dodatkowych kosztów, aż do 54 dni lub rozłożyć płatność na dogodne raty. Wybór należy do Ciebie, tak aby dopasować płatność do Twoich indywidualnych potrzeb.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące opcji ratalnych lub potrzebujesz dodatkowych informacji, jesteśmy tutaj, aby pomóc. Skontaktuj się z nami pod numerem tel. 665 761 161 – nasi konsultanci chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą wybrać najlepszą opcję dla Ciebie.

Gdzie zrobić Prenatal testDNA?

Prenatal testDNA blisko Ciebie

Chcemy, aby dostęp do testu Prenatal testDNA był jak najłatwiejszy dla Ciebie, dlatego zapewniamy szeroką sieć punktów, w których możesz wykonać badanie. Niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, z naszą pomocą znajdziesz miejsce blisko Twojego domu. Dostępnych jest blisko 300 punktów pobrań w całej Polsce.

Oferujemy również możliwość pobrania próbki do badania bezpośrednio w Twoim domu. To Ty decydujesz, co jest dla Ciebie najlepsze. Niezależnie od wybranej opcji, nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat za pobranie próbki.

Aby umówić wizytę lub znaleźć najbliższy punkt pobrań, wystarczy, że się z nami skontaktujesz. Nasi konsultanci są dostępni pod numerem tel. 665 761 161 i chętnie pomogą Ci zlokalizować najdogodniejszy dla Ciebie punkt oraz odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące testu.

prenatal testdna konsultacje

Dlaczego warto wybrać testDNA?

 1. Doświadczenie i wiarygodność: Od 2003 roku specjalizujemy się w badaniach genetycznych, dzięki czemu zdobyliśmy zaufanie ponad 460 000 pacjentów. Nasza średnia ocena to 4,9 na 5 gwiazdek, co świadczy o wysokiej satysfakcji i zaufaniu, jakim nas obdarzają rodziny. ⭐⭐⭐⭐⭐
 2. Dostępność i wygoda: Możliwość wykonania testu w jednym z prawie 300 punktów pobrań lub w zaciszu Twojego domu w całej Polsce, zapewnia dostępność i wygodę.
 3. Transparentność cen: Nasza cena Prenatal testDNA obejmuje wszystko – od pobrania próbki, przez test, aż po konsultację wyników z lekarzem genetykiem, jeśli wynik testu jest nieprawidłowy. Nie ma żadnych ukrytych opłat, co daje Ci pełną przejrzystość.
 4. Szybkość realizacji: Oferujemy szybkie terminy realizacji badań, często możliwe jest wykonanie testu jeszcze tego samego dnia, co umówienie wizyty.
 5. Elastyczność płatności: Rozumiemy różnorodne potrzeby finansowe, dlatego udostępniamy opcje płatności ratalnych i bezpłatnie odroczone płatności za pomocą P24NOW oraz PayPo, dając Ci swobodę wyboru.
 6. Wsparcie na każdym kroku: Bezpłatne konsultacje są dostępne codziennie, również w soboty. Nasi konsultanci medyczni są zawsze gotowi służyć pomocą i wsparciem.
 7. Dostęp do wyników online: Dzięki wygodnemu Panelowi Pacjenta na naszej stronie internetowej, masz łatwy dostęp do wyników badania, bez konieczności wychodzenia z domu.
 8. Prywatność: Przeprowadzenie badania nie wymaga wpisu do rejestru ciąż, co zapewnia Twoją prywatność i dyskrecję.

Wybierając testDNA, decydujesz się na doświadczenie, zaufanie i wsparcie, które pomogą Ci przejść przez ten wyjątkowy czas z większym spokojem i pewnością. Jesteśmy tutaj, aby oferować Ci nie tylko zaawansowane technologie, ale także ludzkie podejście i opiekę, na której możesz polegać.

Częste pytania

W którym tygodniu ciąży można zrobić Prenatal testDNA?

Prenatal testDNA można zrobić już po skończonym 10 tygodniu ciąży i nie ma górnej granicy wieku ciąży.

Ile czeka się na wynik badania Prenatal testDNA?

Wynik Prental testDNA 3 jest dostępny do 9 dni roboczych, Prenatal Karyo Plus do 12 i Prenatal testDNA RHD – do 14 dni. Czas ten liczony jest od momentu dotarcia próbki do laboratorium i jest to maksymalny czas, wynik może być dostępny szybciej. Udostępniany jest online w bezpiecznym Panelu Pacjenta.

Czy Prenatal testDNA jest refundowany przez NFZ w Poslce?

Nie, Prenatal testDNA podobnie jak inne testy NIPT nie jest refundowany w Polsce przez NFZ, można go zrobić tylko prywatnie.

Czy Prenatal testDNA można wykonać w ciąży bliźniaczej i po in vitro?

Tak, można. Możliwość wyboru pakietu w ciąży bliźniaczej zależy od tego, czy jest to ciąża jednokosmówkowa czy dwukosmówkowa. W ciąży bliźniaczej dwukosmówkowej można wykonać tylko Prenatal testDNA 3.

Czy dane z Prenatal testDNA są dostępne w Internetowym Koncie Pacjenta i zrobiebie badania wiąże się do wpisu do rejestru ciąż?

Nie, dane z badania Prenatal testDNA nie są wpisywane w rejestrze ciąż i nie są widoczne w IKP.

Dowiedz się więcej o badaniu na stronie prenataltestdna.pl

prenatal testdna konsultacje


Artykuł powstał przy współpracy z prenataltestdna.pl

Źródła: prenataltestdna.pl/zrodla

dodatkowe ubezpieczenie NIFTY pro

Data publikacji: 05/03/2024, Data aktualizacji: 03/06/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *