19 tydzień ciąży. Kalendarz ciąży - ciąża tydzień po tygodniuBadaniaprenatalne.pl

Kalendarz ciąży – 19 tydzień ciąży

19 tydzień ciąży

19 tydzień ciąży. Jak zmienia się Twoje ciało?

Coraz większymi krokami zbliżasz się do półmetka ciąży. Przybrałaś już 4-5 kg. Kręgosłup coraz bardziej ci dokucza, a opuchnięte stopy nie mieszczą się do butów. To efekt rozluźnienia więzadeł stawowych i gromadzenia się wody w organizmie.

Koniecznie kupuj buty o jeden rozmiar większe, gdyż u większości kobiet rozmiar stopy nie wraca do poprzedniego stanu po porodzie.

 Twój brzuch jest już teraz wyraźnie zaokrąglony, a macicę da się wyczuć tuż pod pępkiem. Jeszcze nie czujesz ruchów dziecka, jednak możesz odczuwać delikatne przelewanie się w brzuchu, szczególnie po obfitym posiłku. Problemy z koncentracją, krwawiące dziąsła i katar nadal nie odpuszczają.

Warto przeczytać: Katar w ciąży – jak sobie radzić?

informacja

Pamiętaj! Jeśli opuchlizna nóg jest znaczna, a tobie wzrasta ciśnienie krwi koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ możesz być zagrożona zatruciem ciążowym.

 

19 tydzień ciąży. Jakie badania warto zrobić?

W przyszłym tygodniu pójdziesz na wizytę do ginekologa i wykonasz wszystkie niezbędne na tym etapie badania. Być może dowiesz się czy urodzisz chłopca czy dziewczynkę.

19 tydzień ciąży. Jak wygląda Twoje dziecko?

Na tym etapie w 19 tygodniu ciąży dziecko nadal nie otwiera oczu. Ponieważ ma jeszcze dużo miejsca w worku owodniowym nadal nie czujesz jak rozrabia. Takie zrywy aktywności (kręcenie się, fikołki wymachiwanie rękami i nogami itp.) mogą trwać nawet 15-20 minut.

Po czym następuje kilku minutowa przerwa. Jego rytm dobowy oparty jest o ciągłe ćwiczenia i drzemki. Bicie serca twojego malucha łatwo usłyszeć już przez brzuch.

Jeśli macie w domu słuchawki lekarskie korzystajcie z nich bez ograniczeń i wsłuchujcie się w swojego malucha. Oprócz słuchania starajcie się również mówić do niego lub śpiewać. Dziecko słyszy glosy z zewnątrz i uczy się je rozpoznawać. Kiedy zmysł słuchu rozwinie się twój głos będzie działał na dziecko uspokajająco.

Zobacz też: Kiedy wykonać badania prenatalne


 1 tydzień ciąży, 2 tydzień ciąży, 3 tydzień ciąży, 4 tydzień ciąży5 tydzień ciąży, 6 tydzień ciąży, 7 tydzień ciąży, 8 tydzień ciąży9 tydzień ciąży, 10 tydzień ciąży, 11 tydzień ciąży, 12 tydzień ciąży, 13 tydzień ciąży, 14 tydzień ciąży15 tydzień ciąży, 16 tydzień ciąży, 17 tydzień ciąży, 18 tydzień ciąży20 tydzień ciąży, 21 tydzień ciąży, 22 tydzień ciąży, 23 tydzień ciąży, 24 tydzień ciąży, 25 tydzień ciąży, 26 tydzień ciąży, 27 tydzień ciąży28 tydzień ciąży, 29 tydzień ciąży, 30 tydzień ciąży, 31 tydzień ciąży, 32 tydzień ciąży, 33 tydzień ciąży, 34 tydzień ciąży, 35 tydzień ciąży, 36 tydzień ciąży, 37 tydzień ciąży, 38 tydzień ciąży, 39 tydzień ciąży, 40 tydzień ciąży

 

 

Kalendarz ciąży – 19 tydzień ciąży
Oceń ten artykuł

Przeczytaj również:

26/11/2015

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane

Eksperci badaniaprenatalne.pl

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć, specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Zbigniew Cierpisz, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Lech Dudarewicz, specjalista ginekolog-położnik

Agnieszka Kurczuk-Powolny, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Robert Woytoń, specjalista ginekologii i położnictwa

Dr hab.n.med.prof.nadzw.PR Zbigniew Banaczek, specjalista ginekolog-położnik

Katarzyna Uryga, pielęgniarka

dr n. med. Renata Posmyk, specjalista genetyki klinicznej

Barbara Prokurat, ekspert ds. ustalenia ojcostwa i pokrewieństwa

Olga Przybyłek, psychoterapeuta

Magdalena Kornacka, dietetyk

mgr Aleksandra Majsnerowska, dietetyk kliniczny

mgr Katarzyna Nowak, dietetyk kliniczny

Dowiedz się więcej

ANONIMOWA SONDA

Czy robiłaś badania prenatalne?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Polecamy:

Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

Badania prenatalne w pierwszym trymestrze. Jak zrozumieć wyniki obliczonego ryzyka dla trisomii 21

O interpretacji wyników badań prenatalnych, specjalnie dla portalu badaniaprenatalne.pl opowiadają dr hab. n. med. Marcin Wiecheć i dr n.med. Agnieszka Nocuń, www.dobreusg.pl. Postanowiliśmy opisać podstawowe zasady interpretacji wyników, ponieważ nie tylko wiele pacjentek, a także lekarzy ginekologów i genetyków ma z tym problem. Praktycznie w każdym tygodniu konsultujemy około 5 pacjentek wyrażając nasze drugie opinie po badaniach […]
18 komentarzy
Przeczytaj inne:
Badania DNA nie tylko dla ojców
Badania DNA nie tylko dla ojców?

Testy DNA kojarzą nam się przede wszystkim z testami na ojcostwo. Czasem jednak sięgają po nie także kobiety. Nie jest to zaskoczeniem jeśli wykonują je swoim partnerom, aby mieć pewność, że dziecko pochodzi rzeczywiście od...

Zamknij