Test NIFTY Pro a ciąża BLIŹNIACZA 👶👶 Ciąża mnoga a NIFTY pro Przeskocz do treści
Pobierz bezpłatny poradnik
poradnik ciąża

Test NIFTY Pro a ciąża bliźniacza. Czy jest możliwy do wykonania w ciąży mnogiej?

test nifty pro a ciąża bliźniacza, test nifty pro w ciąży mnogiej

Test NIFTY Pro w ciąży mnogiej jest jak najbardziej możliwy do wykonania w przypadku ciąży bliźniaczej. Jaki jest jego zakres badanych chorób i czy test obejmuje ubezpieczenie? Odpowiedzi znajdują się poniżej.

Spis treści:

 1. Jaki zakres ma test NIFTY Pro w ciąży bliźniaczej?
 2. Test NIFTY Pro a ciąża bliźniacza – czy badanie objęte jest ubezpieczeniem?
 3. Zespół znikającego bliźniaka a test NIFTY Pro – kiedy możliwe jest wykonanie badania?
 4. Test NIFTY Pro w ciąży mnogiej – ciąża trojacza

Ogólnopolska infolinia testu NIFTY pro – bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu

Jeśli masz pytania dotyczące testu NIFTY pro zadzwoń pod numer 578 217 111. Tutaj uzyskasz wszystkie informacje na temat badania NIFTY, listę autoryzowanych punktów wykonujących ten test i informacje o wizytach domowych w całej Polsce. O badaniu możesz porozmawiać też na bezpłatnym czacie.

Jaki zakres ma test NIFTY Pro w ciąży bliźniaczej?

Test NIFTY Pro w ciąży bliźniaczej obejmuje swoim zakresem trzy trisomie. Dodatkowo sprawdza płeć na życzenie rodziców. Trisomie, które są analizowane w ciąży bliźniaczej to:

 • trisomia 21. – zespół Downa,
 • trisomia 18. – zespół Edwardsa,
 • trisomia 13. – zespół Patau.

Należy pamiętać, że wynik testu NIFTY Pro w ciąży mnogiej (bliźniaczej) odnosi się do całej ciąży, a nie poszczególnych dzieci.

Test NIFTY Pro a ciąża bliźniacza. Jak podawana jest informacja o płci dziecka?

Gdy określana jest płeć dziecka w teście NIFTY pro w ciąży bliźniaczej, wynik przedstawia informacje o wykrytym chromosomie Y.

 • Adnotacja „wykryto” mówi o tym, że przynajmniej jeden płód ma płeć męską (drugi może mieć zarówno płeć męską, jak i żeńską).
 • Adnotacja „nie wykryto” mówi o tym, że oba płody mają płeć żeńską.

Wykrywalność płci w teście NIFTY Pro jest wysoka. Cena badania zawiera ustalenie płci i jej podanie nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Płeć podawana jest na wyniku tylko na życzenie rodziców.

informacjaJeśli chcesz otrzymać przykładowy wynik testu NIFTY Pro dla ciąży bliźniaczej, napisz do nas na adres

Test NIFTY Pro a ciąża bliźniacza – czy badanie objęte jest ubezpieczeniem?

Test NIFTY Pro w ciąży bliźniaczej jest objęty ubezpieczeniem. Obejmuje ono trzy trisomie, które są poddane badaniu. Zakres ubezpieczenia dotyczy więc zespołu Downa, zespołu Edwardsa i zespołu Patau.

Ubezpieczenie ma charakter dobrowolny i jest bezpłatne. Jego zastosowanie dotyczy sytuacji, w której uzyskuje się zarówno wynik pozytywny, jak i fałszywie negatywny. O chęci przystąpienia do ubezpieczenia informuje się podczas zlecania testu NIFTY pro.

Czytaj więcej: Ubezpieczenie NIFTY pro

Test NIFTY Pro jest jedynym nieinwazyjnym badaniem prenatalnym, przy którym istnieje możliwość ubezpieczenia wyniku, również fałszywie negatywnego. Takie wyniki są niezwykle rzadkie i dotyczą wszystkich NIPT, jednak tylko w NIFTY pro rodzice mogą uzyskać wtedy wysokie odszkodowanie.

 • Gdy wynik testu świadczy o wysokim ryzyku, oznacza to możliwość wystąpienia danej nieprawidłowości z dużym prawdopodobieństwem. Zalecane jest wtedy przeprowadzenie diagnostyki inwazyjnej, jeśli kobieta chce mieć pewność co do pojawienia się zaburzenia. Jeśli pacjentka korzysta z ubezpieczenia, ma możliwość otrzymania refundacji na takie badania do kwoty 2600 zł (w zależności od kursu walutowego) i w testDNA dodatkowo przysługuje jej konsultacja z lekarzem genetykiem.
 • W sytuacji, gdy wynik testu świadczy o niskim ryzyku, a w przeciągu roku, po przyjściu dziecka na świat zostanie rozpoznana choroba zaliczana do NIFTY Pro w ciąży mnogiej, rodzice mogą otrzymać do 210 000 zł (uzależnione od kursu walutowego).
 • Natomiast, gdy wynik testu mówi o niskim ryzyku, a na dalszym etapie ciąży zostaje zdiagnozowana choroba należąca do NIFTY Pro i pacjentka podejmuje decyzję o terminacji ciąży, przysługuje jej świadczenie w wysokości do 11 000 zł (uzależnione od kursu walutowego).

Zespół znikającego bliźniaka a test NIFTY Pro – kiedy możliwe jest wykonanie badania?

Test NIFTY Pro w ciąży mnogiej (bliźniaczej), w przypadku pojawienia się zespołu znikającego bliźniaka, czyli zespołu znikającego płodu, możliwy jest do wykonania przy spełnieniu dwóch warunków.

 • Pierwszy z nich mówi, że minęło ponad 8 tygodni od obumarcia bliźniaka.
 • Natomiast drugi warunek mówi, że do obumarcia bliźniaka doszło przed 8 tygodniem ciąży.

Zespół znikającego bliźniaka jest powikłaniem ciąży wielopłodowej. To sytuacja, w której dochodzi do obumarcia jednego z płodów w I trymestrze ciąży. Badanie USG pozwala na rozpoznanie zespołu.

Test NIFTY Pro w ciąży mnogiej – ciąża trojacza

Test NIFTY Pro w ciąży mnogiej, ale trojaczej, nie jest możliwy do wykonania, tak samo jak w przypadku innych testów NIPT. Dotyczy to również większej ilości płodów.

Zobacz więcej informacji o NIFTY pro w serwisie badaniaprenatalne.pl:

Ogólnopolska infolinia testu NIFTY pro – bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu

Jeśli masz pytania dotyczące testu NIFTY pro zadzwoń pod numer 578 217 111. Tutaj uzyskasz wszystkie informacje na temat badania NIFTY, listę autoryzowanych punktów wykonujących ten test i informacje o wizytach domowych w całej Polsce. O badaniu możesz porozmawiać też na bezpłatnym czacie.


Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Niedopuszczalne jest zwielokrotnianie, modyfikowanie, publiczne odtwarzanie i / lub udostępnianie Serwisu, jego części, materiałów w nim zamieszczonych i / lub ich części, za wyjątkiem przypadków wskazanych w obowiązujących w tym zakresie przepisach prawa.

Artykuł powstał we współpracy z badanienifty.pl

Data publikacji: 28/04/2021

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

poradnik ciąża