Najmniejsza pieluszka świata dla dzieci urodzonych przed 27 tygodniem ciąży

Najmniejsza pieluszka świata

Firma Huggies stworzyła najmniejszą pieluszkę świata – Little Snugglers Nano Preemie Diapers. Przeznaczona jest ona dla wcześniaków, które ważą mniej niż kilogram, czyli tych, które przychodzą na świat przed 27 tygodniem ciąży.  Pieluszka dla tych małych bohaterów dostępna jest na razie tylko w USA.

„Naszą pasją jest pomaganie wszystkim dzieciom, które przyszły na świat a w szczególności tym najmniejszym i najdelikatniejszym. Najmniejsza pieluszka świata odzwierciedla nasze zaangażowanie w dostarczanie innowacyjnych rozwiązań dla noworodków” – Eleonora Daireaux z firmy Huggies

Wreszcie jest odpowiedź na potrzeby rodziców wcześniaków

Najmniejsza pieluszka świata została zaprojektowana przy współpracy z pielęgniarkami zajmującymi się wcześniakami oraz specjalistami-terapeutami opiekującymi się dziećmi, które przyszły na świat przed planowanym terminem porodu. Proces jej powstania poprzedzała głęboka analiza potrzeb najmniejszych bohaterów i bohaterek. Wszystko po to, aby zapewnić skórze maluszka jak najwyższą ochronę.

„Po wysłuchaniu rodziców wcześniaków, którzy opowiedzieli nam o wyjątkowych potrzebach najmniejszych bohaterów, nasz zespół postanowił szybko i sprawnie zaradzić ich problemom ze znalezieniem i dopasowaniem odpowiedniej pieluszki. W efekcie w przeciągu pół roku Huggies Little Snugglers Nano Preemie Diapers przeszły drogę od pomysłu do realizacji i dostarczenia na oddziały dla noworodków”1 – Eleonora Daireaux

Nawet co 10 noworodek to wcześniak

Statystyki pokazują, że na świecie rodzi się coraz więcej wcześniaków. Każdego roku przed czasem przychodzi na świat nawet 15 milionów dzieci. Choć niegdyś za główny powód wcześniactwa uznawano niski status ekonomiczny matki i złe warunki socjalne, w tym złą opiekę medyczną, to okazuje się, że liczba wcześniaków lawinowo rośnie również w krajach bardzo wysoko rozwiniętych – m.in w USA czy Wielkiej Brytanii.

Eksperci tłumaczą ten fakt tym, iż coraz więcej matek decyduje się na ciążę po 35 roku życia. Inny wskazywany powód to poprawa specjalistycznej opieki medycznej – ciąże, którym kiedyś nie dawano szans na przeżycie, dziś udaje się uratować. Doskonałym przykładem tego są ciąże kobiet z cukrzycą.

Czy wiedziałaś, że… Najmniejszy uratowany wcześniak w Polsce ważył zaledwie 390 gramów? Poród został przyjęty na Oddziale Neonatologicznym Szpitala Ujastek w Krakowie. Ksawery, bo tak nazywa się najmniejszy bohater porodówki, urodził się w 25 tygodniu ciąży jako jeden z bliźniaków. W momencie przyjścia na świat posiadał cechy skrajnego wcześniactwa, to znaczy, że miał zarośnięte szpary powiekowe oraz miał głęboką niedowagę.

Do tej pory potrzeby matek, które urodziły między 22 tygodniem ciąży a 37 były pomijane przez marki produktów dla najmniejszych dzieci. Zapewne ma to związek  z tym, że mimo wszystko większość dzieci przychodzi na świat o czasie, zatem jest to większa grupa potencjalnych klientów. Dlatego tym bardziej doceniamy inicjatywę Huggies.

Nie spotkałyśmy się z takimi pieluszkami na polskich oddziałach dla wcześniaków, ale może Wy tak. Jakie są Wasze doświadczenia?

Zobacz także: Dziecko bez mleka?

1. http://www.prnewswire.com/news-releases/new-huggies-brand-diaper-innovation-to-help-the-smallest-babies-300400639.html


Oceń

Data publikacji: 10/07/2017, Data aktualizacji: 11/02/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *