Test NIFTY - czy warto go zrobić? [RECENZJA] OPINIE ⭐⭐⭐⭐⭐

Test NIFTY czy warto go zrobić? [RECENZJA] Opinie

Test NIFTY czy warto go zrobić?

Mam 32 lata i mimo prawidłowych wyników badań prenatalnych I trymestru zdecydowałam się wykonać test NIFTY pro. Czy warto było go zrobić? Dlaczego zdecydowałam się akurat na to badanie? Czy Test NIFTY pro jest wart swojej ceny, która nie należy do najniższych? Dzisiaj jestem mamą dwumiesięcznej córeczki i postanowiłam podzielić się swoją historią z innymi Mamami, które szukają opinii o teście NIFTY pro. Poznajcie moją opinię o teście NIFTY pro.

jak wybrac test nipt

 

Aktualizacja: Dlaczego wybrałam test NIFTY pro?

Po opublikowaniu recenzji wysyłaliście zapytania dotyczące tego, dlaczego zdecydowałam się akurat na test NIFTY pro i czy nie miałam obaw związanych np. z wysyłką próbki do Hongkongu. Przygotowałam więc dla Was aktualizację:

 • Dla mnie realizacja badania w laboratorium BGI w Hongkongu jest ogromnym plusem. To laboratorium stworzyło test NIFTY i ma ogromne doświadczenie w wykonywaniu badań genetycznych. Co więcej, tylko test NIFTY pro wykonywany w laboratorium BGI posiada ubezpieczenie, co jak wiecie było dla mnie istotne. Jako ciekawostkę dodam, że Instytut BGI  założono ponad 20 lat temu w celu uczestnictwa w międzynarodowym projekcie poznania genomu ludzkiego (Human Genome Project) – myślę, że nazwa projektu dla wielu osób jest znajoma.
 • Próbka jest przesyłana specjalną przesyłką medyczną z pilnym priorytetem doręczenia. Wiedziałam więc, że jest bezpieczna i szybko dotrze na miejsce – czas przesyłki to zaledwie 1-2 dni robocze, a więc tyle samo co trwa przesyłka w Polsce. Może to być dużym zaskoczeniem jeśli macie doświadczenie z wysyłką z Chin z pewnego znanego serwisu, ale pamiętajcie, że przy NIFTY pro jest zupełnie co innego i tutaj mamy DHL Medical Express.
 • Jeden z głównych czynników, który pomógł mi zdecydować o teście NIFTY pro to był przykładowy wynik badania, który dostałam wcześniej na maila. Dzięki temu mogłam obejrzeć go wcześniej dokładnie. Przekonałam się jakie informacje zawiera i czy jest dostępny w języku polskim.
 • Wiadomo, że w po wykonaniu takiego badania chciałoby się mieć jak największą pewność. Dla mnie jej potwierdzeniem jest walidacja kliniczna – skuteczność test NIFTY została potwierdzona w największym badaniu dotyczącym skuteczności testów NIPT. Co więcej, test NIFTY został już wykonany ponad 9 000 000 razy na całym świecie.

Na końcu artykułu dołączone są też ciekawe i przydatne linki związane z badaniami wolnego płodowego DNA.

Zawsze marzyłam o dziecku

Gdy znalazłam partnera, z którym zdecydowałam się założyć rodzinę, najważniejszą kwestią było zadbać o zdrowie rozwijającego się w moim brzuchu malucha.

O badaniu NIFTY dowiedziałam się z Internetu. Jeszcze przed poczęciem szukałam jak największej ilości informacji, by móc wspólnie z partnerem przygotować się do ciąży. Natknęłam się wtedy na serię artykułów o nowoczesnych badaniach prenatalnych wykonywanych z krwi. Badania te są wykorzystywane między innymi do wykrywania zespołu Downa oraz innych chorób genetycznych. Jest on wymieniany jako jedyne przesiewowe badanie prenatalne z ubezpieczeniem (obejmującym m.in. zwrot kosztów dalszych  badań diagnostycznych w przypadku pozytywnego wyniku). Ja zwróciłam uwagę przede wszystkim na to, że jest to badanie nieinwazyjne (a więc zupełnie bezpieczne dla dziecka) i bada szeroki zakres chorób, dzięki czemu mogłabym zyskać spokój, że sprawdziłam zdrowie dziecka w szerokim zakresie. Może jestem trochę przewrażliwiona, ale cały czas zastanawiałam się, czy wszystko będzie w porządku, czy mogę zrobić coś więcej aby zadbać o dziecko i siebie, czy będzie zdrowe… Te myśli nie dawały mi spokoju dlatego wiedziałam, że zrobię badania.

Już na początku ciąży skontaktowałam się z laboratorium wykonującym testy NIFTY pro, aby uzyskać dokładniejsze informacje. Wypytałam o wszystko, rozmowa trwała długo, ale sympatyczna konsultantka chętnie udzielała mi wyczerpujących informacji. Po rozmowie od razu zarezerwowałam termin z wyprzedzeniem w jednej z placówek w Warszawie i już spokojnie oczekiwałam na dzień badania (ja lubię mieć wszystko zaplanowane, jednak warto wiedzieć, że badania umawiane są też z dnia na dzień). Rezerwacji dokonałam bezpośrednio na stronie internetowej i po wypełnieniu prostego formularza on-line otrzymałam telefon konsultanta, który przekazał mi dalsze wskazówki dotyczące dokumentów i płatności.

W ustalonym dniu przyszłam na badanie. Mogłam zjeść rano śniadanie, gdyż pobranie krwi jest możliwe po zjedzeniu, nie trzeba być na czczo. Pobranie krwi odbyło się praktycznie od razu, nie musiałam czekać w kolejce. Na miejscu wypełniłam jeszcze dokumenty zlecenia testu, w czym pomogła mi pielęgniarka. Po powrocie do domu czekałam tylko 5 dni roboczych na informację, że wynik jest dostępny po zalogowaniu się na stronie. Zaskoczyło mnie to pozytywnie, bo było to znacznie wcześniej niż  się spodziewałam (konsultantka informowała mnie, że czas oczekiwania wynosi 10 dni roboczych od momentu dotarcia próbki do laboratorium).

Pobrałam wynik i… poczułam ogromną ulgę, gdyż prawidłowy – wskazywał niskie ryzyko i nie wykrywał żadnych nieprawidłowości. Jednocześnie już w 13 tygodniu ciąży dowiedziałam się, że mam… córeczkę! Niesamowita wiadomość.

Test NIFTY pro – czy warto go zrobić? Moja opinia

Ulga, którą poczułam po uzyskaniu wyniku testu NIFTY pro i spokój, który towarzyszył mi aż do dnia rodzin są zdecydowanie warte każdej ceny! Cieszę się, że postanowiłam wykonać badanie i szczerze mogę polecić je wszystkim Mamom.

Wiele ciężarnych kobiet zastanawia się, czy wykonać test NIFTY. Czy warto go zrobić? Moim zdaniem tak! Dostępny w przeciągu kilku dni wynik upewnił mnie oraz męża co do zdrowia naszego malucha, co w połączeniu z prawidłowym wynikiem badania USG było chyba najlepszą wiadomością w czasie ciąży.

Alicja

Bezpłatny poradnik „Jak wybrać NIPT”

Zastanawiasz się, który test NIPT jest najlepszy dla Ciebie i Twojego maluszka? Pobierz bezpłatny poradnik, który pomoże Ci dokonać najlepszego wyboru! Wypełnij poniższy krótki formularz, aby otrzymać poradnik w PDF.

JAK WYBRAĆ NIPT?


  Zamów bezpłatny poradnik

  Przekazane nam dane będą wykorzystane w celu wysłania zamówionego poradnika, odpowiedzi na zadane nam pytania i weryfikacji tożsamości osoby (podstawa: art. 6 ust. 1 lit b) RODO; dochodzenia i obrony przed ewentualnymi roszczeniami (podstawa: art. 6 ust. 1 lit. f) RODO). Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże może stanowić warunek udzielenia odpowiedzi na zadane pytania lub realizację usługi. Dane te mogą zostać przekazane podmiotom współpracującym w celu realizacji zleconej nam usługi. Szczegółowe informacje nt. przetwarzania danych osobowych znajdziesz tutaj https://badanienifty.pl/polityka-prywatnosci/

  .

  .

   

  Masz pytania o NIFTY pro? Chcesz się podzielić doświadczeniem? Dołącz do grupy!

  test nifty forum

  Test NIFTY pro – opinie

  Zapraszamy do podzielenia się opiniami o teście NIFTY pro w komentarzach pod artykułem!

  4.6/5 - (8 głosów / głosy)

  Zdjęcie: pixabay.com

  4.6/5 - (8 głosów / głosy)

  Data publikacji: 15/03/2022, Data aktualizacji: 14/12/2023

  6 odpowiedzi na “Test NIFTY czy warto go zrobić? [RECENZJA] Opinie”

  1. Kamila Kamila pisze:

   Ja też czytałam posty o wynikach fałszywie negatywnych i fałszywie pozytywnych. Mimo wszystko zdecydowałam się na badanie ze względu na podejrzenie trisomii 21. i tu wiem, że Nifty pro ma wysoką czułość. Mimo wszystko nie chciałam decydować się na amniopunkcję. Wynik wyszedł prawidłowy.

  2. Dominik Dominik pisze:

   My jesteśmy średnio zadowoleni z testu NIFTY. Dostaliśmy wynik, który okazał się fałszywie dodatni (delecja chromosomowa). Zamiast reklamowanego „spokoju” dostaliśmy 3 tygodnie stresu i potrzebę wykonania inwazyjnych badań prenatalnych. Wysoka 98~% skuteczność dotyczy tylko kilku trisomii i aneuplodii. Dla większości badanych schorzeń jest nieznana i fałszywie dodatnie wyniki nie są objęte ubezpieczeniem. Jeśli w teście PAPP-A wszystko jest w porządku to raczej nie warto decydować się na NIFTY dla „dodatkowego spokoju”. Niestety w internecie opinie są przesłodzone. Wcale nie jest łatwo dodać jakąś neutralną/negatywną opinię. Nie ma takiej możliwości na stronie producenta, a na najpopularniejszych stronach sprzedających testy można ją dodać tylko, gdy test zamówiło się za ich pośrednictwem.

   • Natka Natka pisze:

    To na pewno przykre, co Was spotkało. Myślę jednak, że każdy kto robi ten test zdaje sobie sprawę, że jest to badanie przesiewowe i wcześniej w dokumentach można też sprawdzić czułość dla poszczególnych chorób. Najwyższa czułość jest dla zespołu Downa, Edwardsa i Patau i też czytając fora widzę, że najwiecej testów robi się przy podejrzeniu właśnie tych chorób. Tam gdzie ja robiłam Nifty pro miałam informację, że w przypadku wyniku pozytywnego jest refundowana amniopunkcja, zwracają się więc koszty w takiej sytuacji. Ale niekoniecznie trzeba się na nią decydować, wcześniej warto skonsultować się z lekarzem genetykiem.

   • Mama Mama pisze:

    Hm, z tym dodaniem opinii, to ciężko mi się zgodzić. Faktycznie nie można ich dodać na stronie producenta BGI, ale już np. na badanienifty.pl jest taka możliwość dla pacjentek, które tam robiły badanie (co jest zrozumiałe, bo ciężko aby ta placówka odpowiadała za inne firmy). Ja osobiście polecam sprawdzanie opinii na Facebooku, jest kilka grup na ten temat, gdzie można znaleźć informacje (wpiszcie nazwę badania na Facebooku, na pewno znajdziecie). Tak samo są opinie Google dla poszczególnych placówek, których nie można usuwać. I ja właśnie tam szukałam informacji 🙂

   • M. M. pisze:

    Czy konsultowaliście ten wynik Nifty z lekarzem genetykiem przed zdecydowaniem się na amniopunkcję? Mogę zapytać, którą delecję „wykrył” test?

  3. Natka Natka pisze:

   Czy ktoś robił NIFTY pro w ostatnim czasie? Mam pytanie.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  jak wybrac nifty pro