Pomysły na ujawnienie płci dziecka – wzruszające sposoby, aby ujawnić płeć dziecka

pomysły na ujawnienie płci dziecka

Szukasz ciekawych pomysłów na ujawnienie płci dziecka przed rodziną lub znajomymi? W niniejszym artykule przedstawiamy kilka wzruszających propozycji. Sprawdź je koniecznie!

Spis treści:

1. Jak ujawnić płeć dziecka? Kiedy jest to możliwe?
2. Jak ujawnić płeć dziecka przed rodziną lub znajomymi?
3. Ciekawe pomysły na ujawnienie płci dziecka
4. Często zadawane pytania o to, jak ujawnić płeć dziecka

Jak ujawnić płeć dziecka? Kiedy jest to możliwe?

Zanim przejdziemy do tego, jak ujawnić płeć dziecka w ciekawy i wzruszający sposób, warto wyjaśnić, kiedy możliwe jest poznanie płci dziecka. W badaniu USG płeć dziecka jest widoczna zazwyczaj dopiero około 18-22. tygodnia ciąży, kiedy udaje się uwidocznić narządy płciowe [1]. Natomiast genetyczne badania prenatalne wykonywane na podstawie niewielkiej próbki krwi ciężarnej są w stanie zidentyfikować płeć dziecka z ponad 99% skutecznością o wiele wcześniej, bo już około 10. tygodnia ciąży [2]. Jeśli rodzice chcą, aby na wyniku badania pojawiła się adnotacja odnośnie płci, wystarczy zaznaczyć taką opcję w formularzu badania NIPT.

Jak ujawnić płeć dziecka przed rodziną lub znajomymi?

Gdy już wiadomo, czy urodzi się chłopczyk, czy dziewczynka, parze często brakuje pomysłów na ujawnienie płci dziecka przed bliskimi. Wtedy na ratunek przychodzi zwyczaj pochodzący ze Stanów Zjednoczonych – baby shower. To impreza organizowana na cześć dziecka, które już wkrótce przyjdzie na świat. Przyszli rodzice mogą podczas uroczystego spotkania z bliskimi podzielić się radosną nowiną.

Zobacz również: Jak rozpoznać, czy będzie chłopiec, czy dziewczynka?

Ciekawe pomysły na ujawnienie płci dziecka

Oto ciekawe pomysły na ujawnienie płci dziecka podczas baby shower:
• body painting – namalowanie na brzuchu ciężarnej podobizny dziecka i następnie pokazaniu arcydzieła w kulminacyjnym momencie imprezy,
• wręczenie gościom zaklejonej koperty z kartką z narysowanym dzidziusiem – chłopczykiem lub dziewczynką,
• udekorowanie przekąsek w taki sposób, aby goście domyślili się, czy urodzi się dziewczynka, czy chłopczyk, w tym celu można skorzystać z kolorowego lukru lub topperów z dowolnym napisem,
• zamówienie tortu w odpowiednim kolorze (różowym lub niebieskim) i poczęstowanie nim gości w kulminacyjnym momencie imprezy,
• zaplanowanie dekoracji tak, aby subtelnie podpowiedziały one gościom, jakiej płci będzie dziecko, np. rozwieszenie baloników w różnych kolorach z przewaga niebieskiego lub powieszenie w różnych miejscach girland, które po kolei zdradzają imię maluszka,
• zorganizowanie kalambur, które naprowadzą gości na właściwy trop,
• zorganizowanie konkursu na imiona dla dziecka (w dwóch wariantach) i następnie ogłoszenie płci malucha podczas wybierania najlepszych propozycji.

Zobacz również: Czy podczas badań prenatalnych można poznać płeć dziecka?

Często zadawane pytania o to, jak ujawnić płeć dziecka

1. Jak powiadomić o płci dziecka?

Najlepszym sposobem na powiadomienie o płci dziecka jest zorganizowanie baby shower. Podczas imprezy można ogłosić oficjalnie, czy urodzi się dziewczynka, czy też chłopczyk.

2. Jak rozpoznać płeć dziecka – domowe sposoby?

Jednym z domowych sposobów na rozpoznanie płci dziecka jest uważne obserwowanie zachcianek kulinarnych przyszłej mamy. Przesądy mówią, że jeśli ma ona ochotę na słodkie rzeczy, urodzi się dziewczynka, natomiast gdy preferuje przekąski słone i kwaśne – chłopczyk.

3. Co będzie, dziewczynka czy chłopiec?

Aby sprawdzić, czy urodzi się dziewczynka, czy chłopiec, należy poczekać do badania USG wykonywanego pomiędzy 18 a 22. tygodniem ciąży. Natomiast gdy przyszli rodzice chcą poznać radosną nowinę, wcześniej, około 10. tygodnia ciąży, mogą wykonać prenatalny test genetyczny.


Źródła:

1. https://www.pbkm.pl/pregnancy-zone-2/kalendarz-ciazy/kiedy-widac-plec-dziecka

2. https://badanienifty.pl/test-nifty-pro/zakres-badania/ustalenie-plci-dziecka-jak-test-nifty-pro-ustala-plec-dziecka/

 

Oceń

Data publikacji: 07/05/2022, Data aktualizacji: 09/05/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *