Cena testu SANCO – ile kosztuje to badanie? Sprawdź!

Cena testu SANCO – ile kosztuje to badanie?

test sanco cenaTest SANCO to obecnie jedyne nieinwazyjne genetyczne badanie prenatalne wykonywane w laboratorium w Polsce. Już od 10 tygodnia ciąży daje możliwość sprawdzenia stanu zdrowia dziecka, m.in. pod kątem zespołu Downa. I to jedynie na podstawie próbki krwi ciężarnej. Jaka jest cena testu SANCO i dlaczego to badanie jest tak czułe i bezpieczne?

Test SANCO cena – zależy od zakresu badania

To ile kosztuje test SANCO będzie zależało od wybranego zakresu. Badanie SANCO można wykonać w dwóch zakresach, wybierając razem ze swoim lekarzem odpowiedni dla siebie.

Test SANCO cena – zakres podstawowy: 2397 zł
Ta wersja badania obejmuje trisomie: chromosomu 13 (zespół Patau), chromosomu 18 (zespół Edwardsa) i chromosomu 21 (zespół Downa), a także nieprawidłowości w liczbie chromosomów płci: zespół Turnera, zespół Klinefeltera, XYY i XXX. Umożliwia też określenie płci dziecka.
Test SANCO cena – zakres PLUS: 2897 zł
Ta wersja badania obejmuje aneuploidie (zaburzenia związane z nieprawidłową liczbą) wszystkich chromosomów, pięć zespołów delecyjnych (m.in. kociego krzyku i Di George’a) oraz określenie płci dziecka.

Zobacz też: Test SANCO — genetyczny, nieinwazyjny test prenatalny wykonywany w Polsce

Cena testu SANCO – badanie można uzupełnić o określenie Rh płodu

Uzupełnienie badania o oznaczenie Rh płodu to koszt 300 złotych. To pozwala dodatkowo określić ryzyko matczyno-płodowego konfliktu serologicznego, gdy matka ma ujemny czynnik Rh. Wynik mówi, czy dziecko ma czynnik Rh ujemny czy dodatni.

W przypadku odziedziczenia Rh- po matce nie ma potrzeby podania immunoglobuliny anty-D w 28 tygodniu ciąży (zalecana profilaktyka dla wszystkich kobiet z Rh-).

Test SANCO – w pełni bezpieczne badanie prenatalne

Test SANCO należy do badań wolnego płodowego DNA i jest całkowicie bezpieczny. Wykorzystuje się materiał genetyczny dziecka krążący w krwiobiegu matki. Z tego powodu do badania wystarczy próbka krwi ciężarnej, z której izoluje się DNA płodu. Do analizy wykorzystuje się nowoczesną technologię Sekwencjonowania Nowej Generacji.
Czułość testu SANCO wynosi powyżej 99%, dzięki czemu wielu rodziców może uniknąć dalszej diagnostyki (np. amniopunkcji).

Test SANCO cena – więcej informacji


Artykuł sponsorowany | zdjęcie: georgerudy/pl.123rf

Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Niedopuszczalne jest zwielokrotnianie, modyfikowanie, publiczne odtwarzanie i / lub udostępnianie Serwisu, jego części, materiałów w nim zamieszczonych i / lub ich części, za wyjątkiem przypadków wskazanych w obowiązujących w tym zakresie przepisach prawa.

Data publikacji: 22/11/2018, Data aktualizacji: 08/07/2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane
Nifty pro REKLAMA

Badania prenatalne

POLECAMY

Eksperci badaniaprenatalne.pl

Dr hab. n. med. Marcin Wiecheć, specjalista położnictwa i ginekologii

Lek. med. Zbigniew Cierpisz, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Lech Dudarewicz, specjalista ginekolog-położnik

Agnieszka Kurczuk-Powolny, specjalista ginekolog-położnik

Dr n. med. Robert Woytoń, specjalista ginekologii i położnictwa

Dr hab.n.med.prof.nadzw.PR Zbigniew Banaczek, specjalista ginekolog-położnik

Więcej

REKLAMA

Skip to content