Badanie płci dziecka z krwi – cena, zakres, przebieg badania

badanie płci dziecka z krwi cena

Na poznanie płci dziecka nie musimy czekać do badania USG. Możemy poznać ją wcześniej, wykonując nieinwazyjne badanie prenatalne, a konkretnie test NIFTY pro. Jest to nie tylko badanie płci dziecka z krwi, ale także czuły test diagnostyczny. Na czym polega to badanie płci dziecka z krwi? Jaka jest cena? Sprawdź poniżej!

 

test nifty pro

REKLAMA

Spis treści:

  1. Badanie NIFTY pro – jak sprawdza płeć?
  2. Jak wykonuje się badanie płci dziecka z krwi?
  3. Badanie płci dziecka z krwi – cena
  4. Czy test NIFTY pro jest wiarygodny?
  5. Badanie płci dziecka z krwi w ciąży bliźniaczej

Badanie NIFTY pro – jak sprawdza płeć?

Badanie NIFTY pro jest testem prenatalnym. Sprawdzany jest w nim kariotyp płodu, czyli zestaw chromosomów. Każdy człowiek posiada dwa chromosomy płci – dziewczynki XX, a chłopcy XY. Analiza kariotypu pozwala więc jednoznacznie stwierdzić, jakiej płci dziecko pojawi się na świecie.
Ustalenie płci jest jedynie dodatkową korzyścią z badania NIFTY pro. Test ten służy głównie do oceny ryzyko rozwoju wad genetycznych u płodu. W sumie analiza może wykryć aż 94 choroby, w tym zespół Downa, zespół Klinefeltera czy zespół Turnera. Dowiedz się więcej o NIFTY pro tutaj >>

Jak wykonuje się badanie płci dziecka z krwi?

Test NIFTY Pro wykonuje się na podstawie próbki krwi przyszłej mamy. Krąży w niej wolne DNA płodowe (cffDNA), czyli materiał genetyczny dziecka. Na jego podstawie możemy dokładnie przeanalizować kariotyp płodu. Krew potrzebną do badania pobiera się z żyły odłokciowej, tak samo, jak do zwykłej morfologii.

Zobacz również: Test NIFTY Plus i test NIFTY pro – czym się różnią? Które badanie wybrać?

Badanie płci dziecka z krwi – cena

Płeć dziecka w teście NIFTY pro sprawdzana jest na życzenie rodziców. Muszą oni zaznaczyć taką chęć w momencie zamawiania badania. Usługa ta nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Rodzice ponoszą więc jedynie standardowy koszt wykonania badania NIFTY pro.

Czy test NIFTY pro jest wiarygodny?

Test NIFTY pro jest bardzo wiarygodnym badaniem. Potwierdzają to badania kliniczne i opinie zadowolonych pacjentek. Jego skuteczność w ustalaniu płci dziecka szacuje się na 99,53%.

Zobacz również: Test NIFTY PRO – na czym polega i dlaczego warto wykonać badanie?

Badanie płci dziecka z krwi w ciąży bliźniaczej

Test NIFTY pro może ustalić płeć dziecka nawet w przypadku ciąży bliźniaczej. Badanie to odbywa się na takich samych zasadach, jak w przypadku ciąży pojedynczej. Brak wykrytego chromosomu Y oznacza, że para zostanie rodzicami dwóch córeczek. Jeśli jednak badanie wykaże obecność chromosomu Y, to przynajmniej jedno z dzieci będzie chłopcem. Z jednoznacznym określeniem, czy na świecie pojawi się jeden, czy dwóch chłopców zaczekać musimy do badania USG.

5/5 - (1 głosów / głosy)

Data publikacji: 20/03/2023, Data aktualizacji: 05/04/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *