Test NIFTY Warszawa – skuteczne badanie DNA płodu

Test NIFTY Warszawa jest także badaniem wolnego płodowego DNA

Możliwości badań prenatalnych są coraz większe. Kobiety w ciąży mają do wyboru wiele testów prenatalnych z krwi. Pozwalają sprawdzić ryzyko wystąpienia ewentualnych wad genetycznych u płodu. Jednym z takich badań jest test NIFTY Warszawa. To prenatalne badanie genetyczne jest w pełni nieinwazyjne i bezpieczne dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka. Dlatego dużo mam decyduje się na ten test. Sprawdźmy więc jakie ma możliwości i czym tak naprawdę jest.

Test NIFTY Warszawa jest także badaniem wolnego płodowego DNA?
Czy test NIFTY Warszawa to najszerszy test NIPT?
Test NIFTY Warszawa jako badanie na zespół Downa w ciąży
Test NIFTY Warszawa, cena i wiarygodność badania NIFTY pro?

Test NIFTY Warszawa jest także badaniem wolnego płodowego DNA?

Test NIFTY Warszawa jest zaawansowanym badaniem genetycznym wykonywanym w trakcie ciąży. Nazywany także badaniem wolnego płodowego DNA. Próbką do badania jest krew pobrana od przyszłej mamy. Krążące w niej wolne płodowe DNA podlega analizie. Dzięki temu w bezpieczny sposób możemy sprawdzić stan zdrowia nienarodzonego jeszcze maluszka. Najczęściej wybieranym  testem prenatalnym jest rozszerzona wersja NIFTY, czyli test NIFTY pro. To obecnie badanie prenatalne, które ma najszerszy zakres.

Czy test NIFTY Warszawa to najszerszy test NIPT?

Test NIFTY Warszawa jest najbardziej zaawansowanym badaniem NIPT. Badanie NIFTY pro ma najszerszy zakres spośród testów NIPT. Bada aż 94 choroby genetyczne w tym trisomie 21, 18, 13, 9, 16, 22; mikrodelecje i zespoły duplikacji (84 mikrodelecje/duplikacje). Na życzenie sprawdzi również płeć dziecka. W cenie NIFTY pro zawarte jest ubezpieczenie wyniku. Badanie można wykonać od 10 tygodnia ciąży, a wynik otrzymamy maksymalnie do 10 dni roboczych (zwykle trwa to 5-6 dni). Dla trisomii 21 badanie ma czułość ponad 99%. Jest polecane kobietom w ciąży po 35 roku życia. Natomiast każda przyszła mama, która martwi się o zdrowie maluszka może wykonać ten test.

Test NIFTY Warszawa jako badanie na zespół Downa w ciąży

Test NIFTY Warszawa jest także badaniem na zespół Downa w ciąży. NIFTY Pro ma niezwykle wysoką czułość dla trisomii 21, ponad 99%. Warto więc wykonać to badanie wolnego płodowego DNA i w sposób nieinwazyjny sprawdzić choroby genetyczne. Wynik testu NIFTY pro warto skonsultować z lekarzem genetykiem, aby mieć pewność prawidłowej interpretacji. Przed wyborem placówki, zapoznajmy się dokładnie z ich ofertą. Być może oferują konsultację wyniku w cenie badania.

Test NIFTY Warszawa, cena i wiarygodność badania NIFTY pro?

Test NIFTY Warszawa jest niezwykle precyzyjnym badaniem. Cena testu NIFTY pro Warszawa to około 2400 zł. Dzięki wysokiej czułości i wiarygodności jest najbardziej wiarygodnym prenatalnym badaniem genetycznym na rynku. Jest także nieinwazyjne, nie niesie ze sobą ryzyka poronienia jak w przypadku inwazyjnych badań prenatalnych np. amniopunkcji. Możemy na wczesnym etapie wykryć choroby genetyczne u naszego dziecka. Nie zwlekajmy i wybierzmy najlepsze badanie.

Oceń

Data publikacji: 30/06/2023, Data aktualizacji: 28/07/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *