Test Neobona - cena, opinie oraz dostępne warianty badania

Test Neobona – cena, opinie oraz dostępne warianty badania

Test Neobona - jaki ma zakres badania - jak to sprawdzić, Test NIPT a Test Neobona - opinie mam, Test Neobona - za co mamy cenią ten test NIPT, Test Neobona - jakie rodzaje tego badania są dostępne na rynku

Wykonywanie badań prenatalnych podczas ciąży jest niezwykle ważne z punktu widzenia zdrowia dziecka. Badania takie jak test Neobona czy test NIFTY, dają lekarzowi możliwość precyzyjnej diagnozy ewentualnej choroby oraz pozwalają na szybką reakcję w kwestii leczenia. Dowiedz się więcej na temat testu Neobona czytając poniższy artykuł!

Test Neobona  – jaki ma zakres badania – jak to sprawdzić?
Test NIPT a Test Neobona – opinie mam
Test Neobona – za co mamy cenią ten test NIPT
Test Neobona – jakie rodzaje tego badania są dostępne na rynku? 

Test Neobona  – jaki ma zakres badania – jak to sprawdzić?

Test Neobona – jak każdy z oferowanych na rynku testów NIPT – jest nieinwazyjnym badaniem prenatalnym, który nie stanowi zagrożenia dla zdrowia matki i dziecka. Badanie wolnego płodowego DNA obecnego w krwi matki opiera się na wykryciu w materiale genetycznym dziecka mutacji, takich jak trisomie (np. zespół Downa), mikrodelecje (np. zespół Di George’a) oraz aneuploidie (np. zespół Turnera czy Klinefeltera).

Test NIPT a Test Neobona – opinie mam

Opinie mam o teście NIPT oraz o teście jakim jest badanie wolnego płodowego DNA (test Neobona) są bardzo pochlebne. Przyszłe mamy w testach cenią sobie bezpieczeństwo oraz dokładność badania. Dużą rolę odgrywa także cena testu NIPT, która jest stosunkowo niewielka, biorąc pod uwagę ilość danych jakich nam dostarcza.

Test Neobona – za co mamy cenią ten test NIPT

Test Neobona ceniony jest przez mamy przede wszystkim za bezpieczeństwo oraz nieinwazyjność. Badanie wolnego płodowego DNA dziecka krążącego w krwiobiegu matki jest możliwe już od 10 tygodnia ciąży, co pozwala na uzyskanie wielu cennych informacji o zdrowiu dziecka już na pierwszym etapie ciąży. Duże wrażenie na przyszłych mamach robi także niedługi czas oczekiwania na wynik testu oraz cena testu NIPT, która nie jest wygórowana.

Test Neobona – jakie rodzaje tego badania są dostępne na rynku?

Obecnie na rynku oprócz standardowego badania Neobona, zalecanego przy ciążach pojedynczych oraz bliźniaczych, dostępne są także badania Neobona Advanced oraz Neobona Advanced Plus, których wykonanie zalecane jest tylko przy ciążach pojedynczych. Wszystkie badania wykonywane są w technologii NGS oraz oparte są na sekwencjonowaniu całego genomu człowieka.

Oceń

Data publikacji: 18/02/2021, Data aktualizacji: 12/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *