Na czym polega badanie mthfr?

W jakich placówkach medycznych warto zrobić badanie MTHFR, Od czego zależy cena badania MTHFR, Kiedy najlepiej wykonać badanie MTHFR, Jak wygląda cena za badanie MTHFR przy pobraniu w domu pacjentki

Badanie mthfr jest jednym z rodzajów badań genetycznych, którego wykonanie zalecane jest w ściśle określonych przypadkach. Przede wszystkim dla kobiet w ciąży lub tych, które zajście w ciążę planują. Dedykowane jest także kobietom, które mają niewłaściwe wyniki poziomu kwasu foliowego i/lub wit. B12 lub podwyższony poziom homocysteiny. Na tego rodzaju badanie decydują się również kobiety, które poroniły lub gdy członkowie ich najbliższej rodziny posiadają mutacje genu MTHFR. Badanie zalecane jest również w przypadku osób, których dzieci urodziły się z wadą cewy nerwowej albo rozszczepem wargi czy podniebienia.

W jakich placówkach medycznych warto zrobić badanie MTHFR?
Od czego zależy cena badania MTHFR?
Kiedy najlepiej wykonać badanie MTHFR?
Jak wygląda cena za badanie MTHFR przy pobraniu w domu pacjentki?

W jakich placówkach medycznych warto zrobić badanie MTHFR?

Decydując się na badanie mthfr, zawsze warto wybierać placówki medyczne, które posiadają odpowiednie certyfikaty jakości i specjalizują się w wykonywaniu badań genetycznych. W większości województw działają akredytowane laboratoria z tego rodzaju ofertą.

Od czego zależy cena badania MTHFR?

Badanie mthfr dostępne jest w wersji podstawowej, jak i rozszerzonej. Pierwsze- ze względu na zakres analizowanych genów- jest tańsze. Cena badania MTHFR  zależy także od lokalizacji laboratorium, a także czasu realizacji usługi. Analizy niestandardowe, czyli wykonywane w krótszym czasie są droższe.

Kiedy najlepiej wykonać badanie MTHFR?

Istnieją określone wskazania, kiedy warto przeprowadzić badanie MTHFR. Badania dedykowane są przede wszystkim dla kobiet, które starają się o dziecko i mają problemu z zajściem w ciążę lub poroniły wcześniej. Badanie zalecane są również osobom, u których w rodzinie występują mutacje genetyczne, szczególnie mutacje genu MTHFR.

Jak wygląda cena za badanie MTHFR przy pobraniu w domu pacjentki?

Wybierając genetyczne badanie mthfr cena uzależniona jest także od sposobu badania. W związku z tym próbki wysyłane są do domu, gdzie pacjent samodzielnie dokonuje wymazu i przesyła zabezpieczone próbki do laboratorium. Ta opcja jest tańsze niż wykonanie pobrania w laboratorium. Cena pobrania w domu pacjentki wynosi około 330 złotych.

 

Oceń

Data publikacji: 23/10/2021, Data aktualizacji: 02/12/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *