Dlaczego warto wykonać badania prenatalne? 4 powody

Dlaczego warto wykonać badania prenatalne?

dlaczego warto wykonać badania prenatalne

Niedługo zostaniesz mamą. To naturalne, że martwisz się, czy wszystko będzie dobrze. Słyszałaś o zespole Downa i innych chorobach genetycznych… Wiesz, że można je stwierdzić na długo przed porodem dzięki badaniom prenatalnym w ciąży. Dlaczego warto wykonać badania prenatalne? 4 powody.

Badania prenatalne, które możesz wykonać

Badania prenatalne w czasie ciąży często napawają przyszłe mamy strachem. Nierzadko kojarzą się z zagrożeniem i ryzykiem powikłań. Niesłusznie. Pamiętaj, że badania prenatalne to nie tylko amniopunkcja czy biopsja kosmówki (diagnostyczne badania w ciąży), ale także USG, badanie NIFTY, SANCO, USG genetyczne, test PAPP-A oraz inne badania przesiewowe, które nie wiążą się z żadnym ryzykiem powikłań i są całkowicie bezpieczne dla Ciebie oraz twojego maluszka.

Zobacz też: 5 mitów o badaniach prenatalnych

Dlaczego warto wykonać badania prenatalne w ciąży?

Po pierwsze…

Wczesna diagnoza umożliwia lepsze przygotowanie ze strony lekarza (ale też Twojej) na przyjście dziecka na świat. Daje możliwość szybkiej reakcji i podjęcia skutecznego leczenia bezpośrednio po przyjściu dziecka na świat.

Po drugie…

Niektóre z chorób, które można wykryć dzięki badaniom prenatalnym w ciąży, można leczyć jeszcze w łonie matki!

Po trzecie…

Badania prenatalne dają kobiecie pewność, a tym samym spokój, który tak bardzo jest potrzebny szczególnie podczas ciąży.

Po czwarte…

Choroby płodu są rzadkie, ale zdarzają się także całkiem młodym matkom. Aż 80% dzieci z zespołem Downa rodzą kobiety przed 35. rokiem życia.


5/5 - (2 głosów / głosy)

Data publikacji: 17/06/2015, Data aktualizacji: 10/11/2021

Jedna odpowiedź do “Dlaczego warto wykonać badania prenatalne?”

  1. endo endo pisze:

    Moim zdaniem zarówno usg genetyczne jak i echo serca płodu to najwazniejsze badania w ciąży na których nie ma co oszczędzać . A jeśli szukacie dobrego lekarza na śląsku ktory wykona takie badania, to polecam: http://www.usg-3d.net/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *