W jakim celu wykonuje się test NIFTY Warszawa – kiedy można go zlecić?

Co to NIFTY w Warszawie

Coraz większa ilość przyszłych rodziców docenia walory genetycznych badań prenatalnych. Pozwalają one na sprawdzenie stanu zdrowia dziecka i oczekiwanie na rozwiązanie bez zbędnych nerwów. Test NIFTY i inne testy NIPT mogą być wykonywane w każdej ciąży, nawet jeśli ciężarna nie znajduje się w grupie ryzyka. Na szczęście o test NIFTY gdzie zrobić wcale nie trzeba się martwić – laboratoria są zlokalizowane w całym kraju.

Co to NIFTY w Warszawie?
Po co wykonuje się test NIFTY i NIFTY pro?
Test NIFTY pro a inne badania prenatalne
Gdzie zrobić test NIFTY w Warszawie i okolicach?

Co to NIFTY w Warszawie?

Test NIFTY Warszawa to badanie prenatalne, podczas którego z próbki krwi żylnej matki wyodrębnia się DNA płodu. Badania NIPT pojawiły się na rynku kilkanaście lat temu, a ich wysoka wiarygodność sprawia, że każdego roku tysiące przyszłych rodziców decyduje się na badanie. Test NIFTY jest bezpieczny i nie wiąże się ze stresem – procedura badania wygląda tak samo, jak w przypadku standardowych badań laboratoryjnych wykonywanych z krwi.

Po co wykonuje się test NIFTY i NIFTY PRO?

Zarówno test NIFTY, jak i wersja NIFTY PRO to najpopularniejsze badania NIPT. Wykonuje się je w celu wykrycia lub wykluczenia zaburzeń genetycznych u płodu – zakres badań obejmuje możliwość wykrycia nawet 94 różnych chorób genetycznych, a dodatkowo na życzenie rodziców test NIFTY cena obejmuje badanie płci. Są to jedyne tak wiarygodne badania, które można wykonać już w 10 tygodniu ciąży.

Test NIFTY PRO a inne badania prenatalne

Test NIFTY Warszawa jest jednym z najbardziej wiarygodnych badań prenatalnych. Ustępuje wiarygodnością jedynie badaniom prenatalnym inwazyjnym, które jednak są wykonywane w ostateczności – wiążą się z niewielkim ryzykiem poronienia. Badanie NIFTY jest znacznie bardziej wiarygodne niż testy takie jak np. PAPP-A czy test potrójny.

Gdzie zrobić test NIFTY w Warszawie i okolicach?

Gdzie zrobić test NIFTY? Warto wybierać autoryzowane placówki, które oferują test NIFTY Warszawa – na terenie stolicy i najbliższej okolicy jest ich kilka. Można umówić się na pobranie próbki w placówce, ale test NIFTY cena umożliwia również pobranie próbki do badania w domu pacjentki. Listę placówek autoryzowanych można znaleźć na stronie internetowej badanienifty.pl.

Oceń

Data publikacji: 24/11/2022, Data aktualizacji: 08/12/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *