Test NIFTY Warszawa jako badanie prenatalne dla kobiet w ciąży po 35 roku życia

Czy test NIFTY Warszawa analizuje wolne płodowe DNA

Wszystkie mamy martwią się o swoje dzieci i chcą, żeby były zdrowe. Badania prenatalne, takie jak test NIFTY Warszawa sprawdzają ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u jeszcze nienarodzonego dziecka. Wiesz, że test NIFTY analizuje wolne DNA płodowe (cffDNA)? Zastanawiasz się czy jest to test NIPT i ile kosztuje?

Czy test NIFTY Warszawa analizuje wolne płodowe DNA?
Czy test NIFTY Warszawa to test NIPT?
Jakie choroby bada test NIFTY Warszawa?
Ile kosztuje test NIFTY Warszawa i kiedy można wykonać badanie?

Czy test NIFTY Warszawa analizuje wolne płodowe DNA?

Tak, test NIFTY to zaawansowane prenatalne badanie genetyczne, które analizuje wolne DNA płodowe. Krąży ono we krwi przyszłej mamy i poddawane jest analizie w badaniu NIFTY. Ten niewielki fragment DNA dziecka pozwala na identyfikację potencjalnych chorób genetycznych, w tym zespołu Downa, Edwarda i Patau. Badanie jest bezpieczne dla mamy i dziecka, nie wiąże się z ryzykiem poronienia.

Czy test NIFTY Warszawa to test NIPT?

Test NIFTY Warszawa należy do grupy badań NIPTnieinwazyjnych badań prenatalnych. To bezpieczna i skuteczna metoda, która aktualnie ma dużą popularność. Nie powinno nas to zdziwić, gdyż badanie NIFTY pro jest obecnie najszerszym testem tego typu. Analizuje aż 94 choroby genetyczne i w cenie zawiera ubezpieczenie wyniku fałszywie negatywnego.

Jakie choroby bada test NIFTY Warszawa?

Test NIFTY Warszawa a szczególnie NIFTY pro ma bardzo szeroki zakres. Bada 94 choroby genetyczne: 6 trisomii, 4 choroby związane z błędami liczby chromosomów płci, 84 mikrodelecje/mikroduplikacje, ustalenia przypadkowe. Na życzenie jest również możliwość określenia płci. Badanie NIFTY pro zawiera także w cenie ubezpieczenie. Test dostarcza cennych informacji na temat zdrowia genetycznego płodu.

Ile kosztuje test NIFTY Warszawa i kiedy można wykonać badanie?

Test NIFTY Warszawa można wykonać już na wczesnym etapie ciąży, czyli od 10 tygodnia ciąży. Cena testu NIFTY pro to około 2400 zł. W każdym laboratorium koszt może być inny. Warto dowiedzieć się, czy będzie możliwość konsultacji wyniku testu NIFTY z lekarzem genetykiem. Czasami taka usługa uwzględniona jest w całkowitym koszcie badania. Cena testu NIFTY może się różnić w zależności od miejsca i zakresu testu. Badania prenatalne – NIFTY to nieocenione narzędzie w rękach przyszłych rodziców.

Oceń

Data publikacji: 24/07/2023, Data aktualizacji: 31/08/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *