Test NIFTY Warszawa – czy jest skutecznym badaniem?

Test NIFTY Warszawa - test NIFTY co to jest

Test NIFTY Warszawa to najpopularniejszy spośród testów NIPT, na który można zdecydować się od 10 tygodnia ciąży. Warto wykonać badania nawet przy prawidłowo rozwijającej się ciąży, dzięki czemu przyszli rodzice mogą zyskać pewność odnośnie zdrowia maluszka. Wiarygodność wszystkich testów NIPT oceniana jest na 99%.

Test NIFTY Warszawa – test NIFTY co to jest?
Test NIFTY Warszawa to badanie prenatalne genetyczne?
Test NIFTY Warszawa – test NIPT czy NIFTY?
Test NIFTY Warszawa – gdzie można wykonać?

Test NIFTY Warszawa – test NIFTY co to jest?

Test NIFTY Warszawa to badanie prenatalne, które jest bezpieczne i wiarygodne. Wykonuje się je na podstawie próbki krwi żylnej pobieranej od ciężarnej. Następnie w laboratorium izolowane jest z niej cffDNA, które jest nośnikiem materiału genetycznego płodu. Analiza wolnego płodowego DNA może wskazać, czy dziecko jest obciążone wadami genetycznymi – test NIFTY Warszawa wykrywa nawet 94 choroby genetyczne.

Test NIFTY Warszawa to badanie prenatalne genetyczne?

Wszystkie testy NIPT to prenatalne badania genetyczne. Opierają się one na analizie DNA, dlatego też wyróżniają się tak wysoką czułością. Badanie NIFTY może być wykonany do porodu, jednak najczęściej wykonuje się go na wczesnym etapie ciąży. Na życzenie rodziców test NIFTY sprawdza nie tylko stan zdrowia maluszka, ale również jego płeć. Inne badania prenatalne jak np. test PAPP-A czy USG nie opierają się na analizie genetycznej.

Test NIFTY Warszawa – test NIPT czy NIFTY?

Każdy test NIFTY jest badaniem NIPT – jest to ogólne określenie testów prenatalnych nieinwazyjnych, które analizują wolne płodowe DNA z krwi ciężarnej. Test NIFTY Warszawa jest jednym spośród wielu testów NIPT, które mogą wybrać przyszli rodzice. Różnią się one zakresem badania, możliwością wykonywania w ciąży mnogiej czy również ceną – wszystkie testy NIPT są równie skuteczne.

Test NIFTY Warszawa – gdzie można wykonać?

Test NIFTY PRO Warszawa można wykonywać w placówkach specjalizujących się w badaniach genetycznych, które oferują testy NIPT. Najlepszym wyborem są placówki autoryzowane, które można znaleźć zarówno w Warszawie, jak i okolicy miasta. Wówczas można mieć pewność, że badanie jest wysokiej jakości, a dodatkowo, że w czasie wykonywania badania cena się nie zmieni.

Oceń

Data publikacji: 02/12/2022, Data aktualizacji: 08/12/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *