Test NIFTY Warszawa – analiza szerokiego spektrum aberracji genetycznych

Czy test NIFTY Warszawa to badanie prenatalne które jest warte swojej ceny

Nieinwazyjne badania prenatalne są podstawowym elementem profilaktyki chorób genetycznych. Test NIFTY opiera się na analizie wolnego pozakomórkoergo DNA płodu obecnego we krwi matki. Badanie to, choć kosztowne cechuje wyjątkowo wysoka skuteczność. W Warszawie bez problemu można wykonać test NIFTY Warszawa, a czas oczekiwania na wyniki jest bardzo krótki.

 Czy test NIFTY Warszawa to badanie prenatalne, które jest warte swojej ceny?
Test NIFTY Warszawa na tle innych testów NIPT
Test NIFTY Warszawa, gdzie można zrobić test NIFTY?
Jaki jest termin otrzymania wyniku testu NIFTY Warszawa?

Czy test NIFTY Warszawa to badanie prenatalne, które jest warte swojej ceny?

Test NIFTY Warszawa to nieinwazyjna metodą diagnostyki prenatalnej wykonywana w celu oceny prawdopodobieństwa wystąpienia niektórych schorzeń o przyczynach genetycznych. Analizie podlega ryzyko wystąpienia m.in. trisomii 21, 18, 16, 13, 9 i 22, zespołów delacyjnych, aneuploidii chromosomów płciowych i triploidii. Jest to szeroki wachlarz badań, które z pewnością warto wykonać, szczególnie gdy pacjentka znajduje się w grupach ryzyka. Warto mieć na uwadze, że test NIFTY jest badaniem przesiewowym i jego wynik nie jest tożsamy z rozpoznaniem.

Test NIFTY Warszawa na tle innych testów NIPT

Test NIFTY Warszawa wykonywany jest w podobnym czasie co inne badania NIPT, np. Veracity, czyli począwszy od 10 tygodnia ciąży. Test NIFTY wykazuje zazwyczaj wyższą czułość analizy trisomii i innych aberracji chromosomów płciowych, co pozostałe testy NIPT. Ma szerszy zakres wykonywanych badań i obejmuje 6 trisomii oraz 84 delacje. Przykładowo test Veracity wykrywa 4 delacje. Mniejszą czułość, niż inne metody wykazuje w rozpoznawaniu zespołu Turnera. W przeciwieństwie do np. testu Veracity wykrywa zespół kociego krzyku i zespół Angelmana. Test NIFTY nie pozwala na analizę zjawiska znikającego bliźniaka.

Test NIFTY pro Warszawa jest jedynym, spośród testów NIPT dostępnym z ubezpieczeniem. Jeśli test da wynik fałszywie negatywny, rodzice mogą ubiegać się o wysokie odszkodowanie.

Test NIFTY Warszawa, gdzie można zrobić test NIFTY?

Testy NIFTY pro można w Warszawie wykonać w kilku lokalizacjach. Dostępna jest też konsultacja z genetykiem. Badanie można wykonać w punkcie pobrań, możliwy jest również dojazd pielęgniarki do domu pacjentki.

Lokalizacja punktów pobrań NIFTY pro w Warszawie:

– ul. Cybernetyki 7,

– ul. Ksawerego Bronikowskiego 55,

– ul. Książkowa 9,

– ul. Krzywe koło 8/10,

– ul. Sienna 86,

– ul. Wrocławska 21a/7.

Jaki jest termin otrzymania wyniku testu NIFTY Warszawa?

Wyniki testu NIFTY są dostępne w formie online, w Panelu Pacjenta, w terminie maksymalnie do 10 dni roboczych. Zwykle czas oczekiwania jest krótszy i trwa 5-6 dni.

Oceń

Data publikacji: 01/04/2023, Data aktualizacji: 26/04/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *