Kiedy najlepiej wykonać test NIFTY Warszawa i na czym polega?

Kiedy najlepiej wykonać test NIFTY Warszawa i na czym polega?

Na czym polega test NIFTY Warszawa

Obecnie rodzice mają dostęp do wielu badań prenatalnych. Nieinwazyjne testy z krwi są najczęściej wybierane ze względu na bezpieczeństwo. Jednym z najnowocześniejszych badań jest test NIFTY Warszawa. Różne laboratoria na terenie całej Polski oferują wykonanie testu NIFTY. Ale czym dokładnie jest ten test i dlaczego tak wiele mam decyduje się na jego wykonanie?

Na czym polega test NIFTY Warszawa?
Kiedy najlepiej wykonać test NIFTY Warszawa?
NIFTY Warszawa cena – ile kosztuje test NIFTY pro?
Czy warto zrobić test NIFTY Warszawa i dlaczego?

Na czym polega test NIFTY Warszawa?

Test NIFTY to nieinwazyjne badanie prenatalne. Jest testem NIPT, który bada wolne płodowe DNA. Do badania pobierana jest próbka krwi przyszłej mamy. Test jest w pełni bezpieczny, a przy tym wysoce wiarygodny. Badanie NIFTY Warszawa sprawdza ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u nienarodzonego jeszcze maluszka. Szczególną uwagę zwraca się na zespół Downa. Rozszerzona wersja badania, NIFTY pro ma bardzo wysoką czułość w tym przypadku – ponad 99%. Bada 94 choroby genetyczne. To obecnie najszerszy test NIPT z ubezpieczeniem wyniku fałszywie negatywnego.

Kiedy najlepiej wykonać test NIFTY Warszawa?

Test NIFTY pro Warszawa można wykonać od 10 tygodnia ciąży. W tym czasie stężenie wolnego DNA płodowego w krwi matki jest odpowiednio wysokie, co pozwala na dokładną analizę. Jest to bardzo wczesny etap ciąży, co umożliwia rodzicom spokojnie oczekiwać na narodziny maleństwa. Każde badania wolnego płodowego DNA można wykonać właśnie w tym czasie. Warto zastanowić się jednak, który test prenatalny będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

NIFTY Warszawa cena – ile kosztuje test NIFTY pro?

Cena testu NIFTY w Warszawie będzie różnić się w każdym laboratorium. Za test NIFTY lub NIFTY pro zapłacimy w granicach 2300-2400 zł. Badanie NIFTY pro w cenie zawiera ubezpieczenie i możliwość określenia płci na życzenie. Ma również zdecydowanie szerszy zakres badanych chorób niż NIFTY. Sprawdźmy, czy w cenie tego badania NIPT zawarta jest konsultacja wyniku z lekarzem genetykiem. Omówienie wyniku ze specjalistą jest bardzo ważne. Pozwoli to właściwie zrozumieć sytuację.

Czy warto zrobić test NIFTY Warszawa i dlaczego?

Warto wykonać test NIFTY pro w Warszawie lub innej miejscowości. Możemy sprawdzić stan zdrowia naszego dziecka jeszcze przed jego narodzinami. Badanie NIFTY Warszawa jest bezpieczne dla mamy i płodu. Wiarygodność testu NIFTY jest bardzo wysoka, potwierdzona szeroką walidacją kliniczną oraz tym, że NIFTY wykonano już ponad 9 000 000 razy na całym świecie. Warto więc wykonać badanie, ma wiele zalet.

Oceń

Data publikacji: 06/09/2023, Data aktualizacji: 08/09/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *