Czy test NIFTY to skuteczny sposób na wykrycie chorób genetycznych?

Czy test NIFTY to skuteczny sposób na wykrycie chorób genetycznych?

Test NFTY metoda badania

Test NIFTY jest wysoce czułym i wiarygodnym prenatalnym badaniem genetycznym, które może określić ryzyko wystąpienia u dziecka wielu chorób genetycznych w trakcie trwania ciąży. Test NIFTY zaliczany jest do badań nieinwazyjnych. Z tego względu uznawany jest za świetną alternatywę dla tradycyjnych badań prenatalnych. Czym jest test NIFTY? Sprawdź podstawowe informacje na temat tego badania!

Test NFTY metoda badania
Test NIFTY Warszawa – wiarygodność
Czy cena testu NIFTY jest adekwatna do jakości?
Gdzie zrobić test NIFTY w Warszawie?

Test NIFTY metoda badania

Test NIFTY wykonywany jest po upływie 10 tygodnia ciąży. Od ciężarnej pobiera się próbkę krwi żylnej, która zawiera również materiał genetyczny dziecka. Próbka krwi jest transportowana w bezpieczny sposób do laboratorium, gdzie jest analizowana pod kątem występowania ewentualnych wad genetycznych u płodu. Test NIFTY wykrywa m.in. czy dziecko cierpi na zespół Downa, zespół Patau lub zespół Edwardsa.

Test NIFTY Warszawa – wiarygodność

Test NIFTY pozwala na wykrycie wielu chorób genetycznych, jeszcze w trakcie trwania ciąży. Szacuje się, że wiarygodność testu NIFTY oscyluje w granicach 99%. W związku z tym test ten jest uznawany za całkowicie wiarygodny.

Czy cena testu NIFTY jest adekwatna do jakości?

Koszt badań zależy od tego, jaki pakiet wybiorą rodzice. Im większa liczba chorób genetycznych wykrywanych przez test, tym wyższy koszt. Pakiet podstawowy kosztuje około 2 400 zł. Czy jednak test NIFTY cena jest proporcjonalna w porównaniu do jego jakości? Mając na uwadze to, że test ten jest wysoce czuły, a zdrowie jeszcze nienarodzonego dziecka i spokój przyszłych rodziców to wartość nadrzędna, bezsprzecznie test ten jest wart swojej ceny.

Gdzie zrobić test NIFTY w Warszawie?

Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę:  test NIFTY gdzie zrobić badanie, ukaże Ci się lista sprawdzonych i zatwierdzonych instytucji, w których możesz wykonać badanie NIFTY. Wykonując to badanie w renomowanych placówkach, masz pewność, że zostanie ono przeprowadzone zgodnie z określonymi procedurami. Wpływa to znacząco na wiarygodność wyników badań. Test NIFTY Warszawa – badanie to można wykonać, aż w 7 placówkach! Test NIFTY Warszawa można wykonać w akredytowanym laboratorium TestDNA lub umówić się na pobranie próbki w domu, bez dodatkowych opłat.

Oceń

Data publikacji: 21/10/2022, Data aktualizacji: 15/11/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *