Czy test NIFTY jest wartościowy dla przyszłych mam?

Test NIFTY pro a ciąża po 35

Ciąża to czas radości ale również niepokoju. Dlatego tak ważne są badania prenatalne. Pomagają nam zrozumieć stan zdrowia naszego przyszłego dziecka. Test NIFTY jest jednym z bardzo zaawansowanych i skutecznych testów prenatalnych dostępnych na rynku. Szczególnie szersza wersja badania – test NIFTY pro. Dowiedzmy się więcej o NIFTY.

Test NIFTY pro a ciąża po 35
Czy test NIFTY to badanie NIPT?
Test NIFTY Warszawa – cena i wiarygodność badania
Gdzie zrobić test NIFTY i czym się kierować?

Test NIFTY pro a ciąża po 35

Test NIFTY Pro jest polecany kobietom po 35 roku życia. Wiek przyszłej mamy jest jednym ze wskazań do wykonania tego badania. Ciążą po 35 i ciąża po 40 roku życia może wiązać się z większym ryzykiem wystąpienia chorób genetycznych u płodu. Z tym badaniem prenatalnym możemy jednak ocenić ryzyko wystąpienia nieprawidłowości u naszego nienarodzonego maluszka. Możliwość wykonania test NIFTY od 10 tygodnia ciąży jest zdecydowanie dużym atutem.

Czy test NIFTY to badanie NIPT?

Test NIFTY to nieinwazyjne badanie prenatalne, które polega na analizie wolnego płodowego DNA (cffDNA) krążącego we krwi matki. Test NIFTY wykryje wiele różnych zaburzeń. NIFTY pro sprawdza aż 94 choroby genetyczne. Test ten należy do grupy badań NIPT, czyli nieinwazyjnych testów prenatalnych z krwi. Można je również nazwać badaniem na zespół Downa w ciąży.

Test NIFTY Warszawa – cena i wiarygodność badania

Cena testu NIFTY będzie się różnić w zależności od wybranego rodzaju oraz miejsca, laboratorium. O wiarygodności testu NIFTY świadczy szeroka walidacja kliniczna oraz to, że wykonano na świecie już około 9 000 00 takich badań. Test NIFTY Warszawa i okolice ale również na terenie całej Polski dostępne są placówki, gdzie możemy wykonać badanie. Niektóre miejsca oferują możliwość zamówienia pielęgniarki mobilnej. Usługa jest szczególnie korzystna dla kobiet, które nie czują się zbyt dobrze lub mają dużą odległość między miejscem zamieszkania a placówką.

Gdzie zrobić test NIFTY i czym się kierować?

Gdzie zrobić test NIFTY? Badanie NIFTY pro dostępne jest w wielu laboratoriach genetycznych na terenie całej Polski. Wynik badania NIFTY zaleca się omówić ze specjalistą. Zapoznajmy się więc z ofertą, czy taka konsultacja będzie możliwa. Test NIFTY to wartościowe badanie, które jest nieinwazyjne. Próbką jest krew pobrana od przyszłej mamy. Zadbajmy o swój spokój z NIFTY.

Oceń

Data publikacji: 23/07/2023, Data aktualizacji: 30/08/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *