Czy badanie wolnego płodowego DNA sprawdzi bezpiecznie zdrowie płodu?

Badanie wolnego DNA płodu - test polecany przez Mamy

Badania prenatalne pozwalają na sprawdzenie zdrowia nienarodzonego dziecka, dlatego wiele przyszłych mam decyduje się na wykonanie tych testów. Szczególną uwagę przyszłych rodziców, przyciągają test prenatalny z krwi, czyli badanie wolnego płodowego DNA. Na rynku dostępnych jest wiele takich badań, jak np. test NIFTY pro. To obecnie jeden z szerszych testów, który analizuje 94 choroby genetyczne. Umożliwia nieinwazyjne wykrycie ryzyka chorób genetycznych u płodu, już na bardzo wczesnym etapie ciąży.

Spis treści:

  1. Jaki zakres ma badanie wolnego płodowego DNA?
  2. Badanie wolnego płodowego DNA cena – ile kosztują testy NIPT?
  3. Gdzie zrobić badanie wolnego DNA płodu?
  4. Badanie wolnego DNA płodu – test polecany przez Mamy

Jaki zakres ma badanie wolnego płodowego DNA?

Badanie wolnego DNA płodu umożliwia wykrycie najczęstszych trisomii, jak zespół Downa (trisomia 21), zespół Edwardsa (trisomia 18) i zespół Pataua (trisomia 13) oraz chorób genetycznych. Testy NIPT rozszerzają zakres diagnostyki o dodatkowe, mniej powszechne zaburzenia genetyczne i oferują możliwość ustalenia płci dziecka już na wczesnym etapie ciąży. Takim badaniem jest test NIFTY pro, który można wykonać już od 10 tygodnia ciąży.

Badanie wolnego płodowego DNA cena – ile kosztują testy NIPT?

Badanie wolnego płodowego DNA cena może znacząco różnić się w zależności od laboratorium, czy wybranego badania. Testy NIPT mają różne ceny, które są uzależnione np. od zakresu. Średnio badania wolnego DNA płodu kosztują około 2000-3000 zł. Warto pamiętać, że jest to inwestycja w spokój, który przyszła mama może odzyskać w ciąży. Niezależnie od lokalizacji, badania mogą mieć podobny koszt, np. test NIFTY Warszawa oferowany jest w tej samej cenie, co test NIFTY Łódź.

Gdzie zrobić badanie wolnego DNA płodu?

Test NIPT jest dostępny w wielu laboratoriach na terenie całej Polski. Wybierając miejsce do wykonania badania, warto zwrócić uwagę na doświadczenie i kwalifikacje personelu, opinie innych pacjentów oraz czas oczekiwania na wynik badania wolnego DNA płodu. Placówki, w których zbadamy wolne płodowe DNA możemy znaleźć m.in. w internecie.

Badanie wolnego DNA płodu – test polecany przez Mamy

Badanie wolnego DNA płodu cieszy się dużym uznaniem wśród przyszłych mam, które doceniają nieinwazyjny charakter i wysoką dokładność tego testu. Test jest szczególnie polecany przez mamy, które cenią sobie możliwość wczesnego poznania zdrowia swojego dziecka, w sposób bezpieczny. Badanie wolnego DNA płodu reprezentuje nową erę w prenatalnej opiece zdrowotnej, umożliwiając rodzicom dostęp do kluczowych informacji o zdrowiu ich dziecka w sposób bezpieczny i dokładny.

Oceń

Data publikacji: 09/04/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *