Czy badanie wolnego płodowego DNA pozwoli poznać stan zdrowia dziecka?

Badanie wolnego płodowego DNA jakie testy są obecnie dostępne na rynku

Technologia i nauka cały czas się rozwija. Aktualnie oferuje przyszłym rodzicom wiele badań prenatalnych. W sposób bezpieczny i nieinwazyjny możemy sprawdzić stan zdrowia naszego maluszka. Badanie wolnego płodowego DNA umożliwia ocenę ryzyka wystąpienia ewentualnych wad genetycznych u płodu. Jednym z najszerszych badań jest test NIFTY pro. Przeczytaj więcej o  badaniach wolnego płodowego DNA.

Badanie wolnego płodowego DNA, jakie testy są obecnie dostępne na rynku?
Czy cffDNA to materiał genetyczny dziecka?
Badanie wolnego płodowego DNA, czy test NIFTY pro jest również takim badaniem?
Badanie wolnego płodowego DNA Warszawa, gdzie zrobić?

Badanie wolnego płodowego DNA, jakie testy są obecnie dostępne na rynku?

Obecnie na rynku mamy do wyboru wiele badań wolnego płodowego DNA. Testy NIPT są testami prenatalnymi z krwi, nie każdy jednak ma taki sam zakres badanych chorób. Warto zapoznać się dokładnie z ofertą laboratorium przed zleceniem badania. Obecnie najszerszym na rynku badaniem wolnego płodowego DNA jest test NIFTY pro. Bada aż 94 choroby genetyczne i ma bardzo wysoką czułość. Dla trisomii 21 to ponad 99%. Inne badania NIPT, które są dostępne na rynku to m.in. test Panorama, test Sanco, test Harmony. Najszerszy jednak zakres ma NIFTY pro.

Czy cffDNA to materiał genetyczny dziecka?

CffDNA, inaczej wolne płodowe DNA to fragmenty DNA płodu. Właśnie analiza wolnego płodowego DNA wykorzystywana jest w prenatalnych testach NIPT. Badanie wolnego płodowego DNA jest bezpieczne zarówno dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka. Nie wiąże się z ryzykiem poronienia, jak w przypadku inwazyjnych badań prenatalnych (amniopunkcja).

Badanie wolnego płodowego DNA, czy test NIFTY pro jest również takim badaniem?

Test NIFTY pro to najszerszy z testów NIPT, który jest badaniem wolnego płodowego DNA. Badanie wykorzystuje analizę wolnego płodowego DNA. Próbka do badania jest krew przyszłej mamy i w niej właśnie krąży wolne płodowe DNA. NIFTY pro jest najszerszym prenatalnym badaniem genetycznym. Bada 94 choroby genetyczne, w tym trzy najczęściej występujące trisomie (zespół Downa, zespół Edwardsa oraz zespół Patau) a także płeć na życzenie. W cenie zawiera również ubezpieczenie wyniku.

Badanie wolnego płodowego DNA Warszawa, gdzie zrobić?

Badanie wolnego płodowego DNA Warszawa możesz wykonać w placówkach np. ul. Krzywe Koło 8/10, ul. Sienna 86. Na terenie całej Polski istnieje wiele placówek, gdzie wykonamy badanie. Laboratoria mogą oferować różne ceny. Zapoznajmy się dokładnie z ich ofertą i pamiętajmy o konsultacji wyniku z lekarzem genetykiem.

 

Oceń

Data publikacji: 29/06/2023, Data aktualizacji: 28/07/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *