USG połówkowe jest przeprowadzane od skończonego 18 (18+0) do 22 tygodnia ciąży (22+0). W czasie badania lekarz ocenia budowę płodu pod kątem występowania wad wrodzonych (ocena budowy anatomicznej płodu).
Spis treści:
W czasie badania USG połówkowego lekarz ocenia i sprawdza:
USG połówkowe m.in pozwala ocenić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz czy nie występuje przedwczesne skracanie się i/lub rozwaranie szyjki macicy, które mogłoby wiązać się z przedwczesnym porodem. Badanie może wykluczyć wady, takie jak wielowodzie, małowodzie, rozszczep wargi, wady serca oraz inne wady anatomiczne płodu.
W trosce o bezpieczeństwo oraz najwyższą jakość wykonywanych świadczeń – badania ultrasonograficzne I, II i III trymsetru powinno być wykonywane przez osoby posiadające stosowne uprawnienia i kwalifikacje, potwierdzone odpowiednimi dokumentami wydawanymi przez organizacje krajowe (np. PTGiP) oraz międzynarodowe (np. FMF) oraz poddających swe wyniki okresowej kontroli i audytowi.
Artykuł powstał we współpracy z lek. Robertem Jędrą, Premium Medical
Badania prenatalne w Premium Medical wykonywane są przez doświadczonych specjalistów m.in. Prof. dr hab. n. med. Mirosława Wielgosia, Dr n. med. Przemysława Kosińskiego, Lek. Roberta Brawurę Biskupskiego Samahę, Dr n. med. Michała Lipę. W naszej przychodni Pacjentki mogą skorzystać z nieinwazyjnych badań prenatalnych: USG (diagnostyka obrazowa), testy biochemiczne, testy genetyczne oraz z inwazyjnych badań prenatalnych: amniopunkcja, biopsja kosmówki, kordocenteza. Dodatkowym atutem przychodni jest kontrakt z NFZ na realizację programu badań prenatalnych.
Czytaj też:
Zdjęcie: alexraths/deposiptphotos.com
Ten artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Niedopuszczalne jest zwielokrotnianie, modyfikowanie, publiczne odtwarzanie i / lub udostępnianie Serwisu, jego części, materiałów w nim zamieszczonych i / lub ich części, za wyjątkiem przypadków wskazanych w obowiązujących w tym zakresie przepisach prawa.
Data publikacji: 06/08/2020, Data aktualizacji: 31/10/2021
Dodaj komentarz