Artykuł sponsorowany
Nieplanowana ciąża lub brak pewności kto jest ojcem dziecka, mimo początkowych trudności i chwil niepewności, mogą się stać pięknym i wzruszającym okresem w twoim życiu. Jestem w ciąży i nie wiem kto jest ojcem – jak to zmienić? Jak ustalić ojcostwo? Obecnie dzięki badaniom genetycznym można precyzyjnie ustalić biologiczne ojcostwo już od 8 tygodnia ciąży, a przez to zyskać spokój i pewność. Wynik poznasz w kilkanaście dni, a sam test jest bezpieczny dla ciebie i dziecka.
Tego dowiesz się z artykułu:
Nie wiem kto jest ojcem dziecka – czy jest na to rada?
Test na ojcostwo w ciąży – co zyskujesz?
Kiedy i jak wykonać test na ojcostwo w ciąży?
Test na ojcostwo po narodzinach – pewny i jednoznaczny wynik badania!
Umów test na ojcostwo – BEZPŁATNA konsultacja!
Zaszłaś w ciążę i nie wiesz kto jest ojcem dziecka? Kilkakrotnie liczysz dni i nadal nie masz pewności, gdyż w czasie przypadającym na owulacje współżyłaś z dwoma mężczyznami. Życie stawia nas w różnych sytuacjach, dlatego też zawsze warto myśleć pozytywnie. Pamiętaj, że w tym przypadku najważniejsze jest dziecko! Zastanawiasz się jak z tego wybrnąć i co na to powie twój stały partner? Czy powinnaś wystawić na próbę stały związek i szczęście rodziny, gdy nie masz 100% pewności kto jest ojcem twojego dziecka?
Współczesna genetyka znalazła rozwiązanie. Jest nim test na ojcostwo w ciąży. Warto go wykonać szczególnie, gdyż nie wymaga to przeprowadzenia inwazyjnej diagnostyki (amniopunkcja). Wystarczy zwykłe pobranie krwi od matki i ojca, jak na morfologię.
Oprócz spokoju i pewności test na ojcostwo w ciąży pozwoli ci przede wszystkim ustabilizować twoją sytuację życiową.
Badania psychologiczne pokazują bowiem, że im szybciej wyjaśnimy swoje wątpliwości tym szybciej i łatwiej uda nam się pogodzić z zaistniałymi okolicznościami i podjąć walkę z ewentualnymi trudnościami.
Współczesne badania obejmujące ustalenie ojcostwa w czasie ciąży pozwalają określić prawdopodobieństwo poczęcia przez danego mężczyznę z dokładnością co najmniej 99,9999% oraz jego wykluczenie w 100% jeszcze przed narodzinami dziecka. Atutem takiego testu jest także łatwa procedura zapewniająca pełne bezpieczeństwo tobie i dziecku oraz możliwość otrzymania wiarygodnego wyniku w ciągu 10-15 dni roboczych od momentu przekazania materiału do badania.
Wykonanie testu na ojcostwo w ciąży może odbyć się od 8 tygodnia ciąży. Istnieją 2 sposoby, aby to ustalić: badając krew matki oraz podczas badań prenatalnych zlecanych przez ginekologa. Badanie ojcostwa z krwi matki jest szczególnie zalecane w następujących przypadkach:
Innym i równie skutecznym sposobem na ustalenie ojcostwa jest pobranie próbek podczas badań prenatalnych. Badanie dostępne jest od 15 tygodnia ciąży. W sytuacji, gdy lekarz zdecyduje o konieczności wykonania badań inwazyjnych możesz również wykonać test identyfikujący ojca. Pobierany jest wówczas płyn owodniowy lub kosmówka od dziecka, wymaz z policzka od matki oraz próbki od potencjalnego ojca.
Możliwość zastosowania różnorodnych próbek pozwala na uzyskanie precyzyjnej informacji bez konieczności udziału ojca w badaniu. Wystarczą wówczas, np.: włosy z cebulkami, paznokcie czy ślady nasienia. Ich wybór zależy od tego do jakich materiałów biologicznych masz dostęp.
Jeśli nie masz możliwości wykonania badania na etapie ciąży – nic straconego! Test na ojcostwo po narodzinach można przeprowadzić także po narodzinach dziecka! Jest to możliwe już od 2 doby życia dziecka. Wynik badania jest pewny i równoznaczny – ojcostwo potwierdzane jest z najwyższym możliwym prawdopodobieństwem – 99,9999%, a wykluczane w 100% – zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Medycyny Sądowej i Kryminologii.
Na czym polega test na ojcostwo po narodzinach?
Wystarczy zebrać próbki od osób, które mają być przebadane. Mogą to być wymaz z policzka, szczoteczka do zębów, włosy z cebulkami, guma do żucia, paznokcie, chusteczka z wydzieliną z nosa, sztućce po jedzeniu, smoczek, niedopałek papierosa, gryzak, patyczek po lizaku, pasek z glukometru i wiele innych.
Na podstawie przesłanych próbek wyodrębnia się profile genetyczne, które następnie w ramach analizy porównawczej są porównywane ze sobą celem wydania wyniku – potwierdzającego lub wykluczającego ojcostwo między badanym domniemanym ojcem, a dzieckiem.
Dzięki uzyskanemu wynikowi testu na ojcostwo możemy podjąć wiele istotnych decyzji w naszym życiu. Raz na zawsze pozbywamy się stresu i niepewności. Mamy także możliwość uporządkowania swojej sytuacji prawnej, ale i nie tylko. Zrób badanie i w ciągu zaledwie kilku dni zyskaj wynik, który odmieni Twoje życie na lepsze.
Chcesz umówić test na ojcostwo w swoim mieście? Skorzystaj z poniższego formularza! Podaj swoje dane kontaktowe i oczekuj na kontakt ze strony jednego z naszych konsultantów. Odpowiemy także na wszelkie pytania z zakresu badań na ojcostwo i pokrewieństwo. Formularz dostępny jest 24 godziny 7 dni w tygodniu.
Od kilku lat działa bezpłatna infolinia umożliwiająca konsultacje ze specjalistami z zakresu genetyki. Można tam nie tylko uzyskać informacje na temat testów DNA, ale również rozstrzygnąć wybór odpowiedniego dla ciebie badania. Kompetentny personel zapewnia nie tylko dyskrecję, ale również precyzyjną informację na temat próbek, jakie można dostarczyć, aby uzyskać wiarygodny i precyzyjny wynik.
W razie wątpliwości zadzwoń pod numer tel. 578 217 111. Czynny jest od poniedziałku do niedzieli, także w święta w godzinach od 8.00 do 21.00..
Pamiętaj! Najważniejsze w tej sytuacji jest dziecko. To co się stało jest początkiem pięknego i wyjątkowego okresu w twoim życiu. Tylko od ciebie zależy jak będziesz chciała go przeżyć. O bezpieczeństwo i właściwe warunki rozwoju dziecka powinnaś dbać szczególnie w czasie ciąży. Warto więc przebadać siebie i domniemanego ojca jeszcze przed narodzinami.
Zdaniem psychologa: Dlaczego warto ustalić ojcostwo?
Data publikacji: 17/09/2015, Data aktualizacji: 15/09/2022
Dodaj komentarz