Badanie ojcostwa podczas ciąży – jak je wykonać?

badanie ojcostwa podczas ciąży, badania ojcostwa podczas ciąży

Chcesz jak najszybciej sprawdzić ojcostwo? Możesz zrobić to już… od 8. tygodnia ciąży! To najwcześniej dostępne badanie tego rodzaju na świecie, dzięki któremu możesz mieć pewność bez czekania na narodziny. Sprawdź, jak wygląda takie badanie ojcostwa, w jaki sposób je zrobić i na czym polega.

Badanie ojcostwa w ciąży – krew matki, wymaz z policzka ojca

Badanie ojcostwa na podstawie krwi ciężarnej może być zrealizowane od 8. tygodnia ciąży. Opiera się na badaniu wolnego płodowego DNA, które krąży w krwiobiegu przyszłej matki na etapie ciąży. Takie DNA można wyizolować, a potem porównać z materiałem rodziców i wydać jednoznaczny rezultat.

Badanie ojcostwa w ciąży – płyn owodniowy i dowolne próbki rodziców

Badanie ojcostwa w ciąży może być wykonane również na podstawie płynu owodniowego. Próbkę pobiera się w czasie badan prenatalnych. Jednocześnie można przebadać dziecko m.in. w kierunku zespołu Downa, więc korzyści jest podwójna.

Badanie ojcostwa w ciąży – najważniejsze korzyści

Wynik badania ojcostwa w ciąży jest tak samo pewny jak testu po narodzinach, ponieważ analizowane fragmenty DNA ustalone są od momentu poczęcia, a potem nie ulegają zmianom. Już na tym etapie można więc uzyskać spokój i całkowitą pewność co do ojcostwa.

To pozwala bardziej cieszyć się ciążą, zadbać o dziecko i lepiej przygotować do narodzin maluszka. Pewność co do ojcostwa to również poczucie bezpieczeństwa, stabilizacja i możliwość unormowania prawnej sytuacji już na tym etapie.

5/5 - (1 głosów / głosy)

Data publikacji: 29/10/2018, Data aktualizacji: 08/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *