Badania w ciąży premiumLEX

premiumLEX

Wpis sponsorowany

premiumLEX

testDNA premiumLEX oferuje testy na ojcostwo w ciąży połączone z badaniami genetycznymi dziecka i przyszłej mamy. Dzięki temu możesz mieć pewność nie tylko co do ojcostwa, ale także zdrowia. Co więcej, wynik badania ojcostwa dostępny jest już w 48 godzin, a pacjenci mają zapewnioną pełną opiekę i pomoc ekspertów. 

Badanie ojcostwa w ciąży oraz pewność co do zdrowia dziecka i matki

Test na ojcostwo wykonany w premiumLEX łączony jest na życzenie pacjentki z badaniami dodatkowymi: testem w kierunku wad genetycznych u płodu i  w kierunku trombofilii wrodzonej u matki. Wyniki tych badań każdorazowo omawiane są ze specjalistąlekarzem genetykiem.

Dzięki wykonaniu badań już na tym etapie ciąży można mieć pewność co do zdrowia malucha, zapewniając mu jak najlepszy rozwój. Jeśli badania wykryją natomiast jakieś nieprawidłowości, możliwe jest przeprowadzenie dodatkowych badań, a lekarze mają więcej czasu na przygotowanie odpowiedniego schematu postępowania.

Jeśli wykonane u matki badanie w kierunku trombofilii wrodzonej potwierdzi ją, odpowiednio wprowadzone leczenie (np. heparyną) zwiększy szansę na urodzenie zdrowego dziecka. Trombofilia wrodzona może bowiem przyczynić się do poronienia. Co więcej, analiza genu MTFHR pozwoli określić, jaki rodzaj kwasu foliowego będzie najlepszy dla przyszłej mamy – czy wystarczy zwykły, czy powinna przyjmować jego zmetylowaną formę. Dodatkowe badania podczas testu na ojcostwo w ciąży gwarantują spokój podczas oczekiwania na dziecko.

Badanie ojcostwa w ciąży – opieka i pomoc ekspertów

W ramach badania oferowany jest szereg udogodnień dodatkowych, które czynią test jeszcze bardziej komfortowym. Podczas badania oraz po jego wykonaniu dostępna jest opieka indywidualnego opiekuna, a telefony czynne są 7 dni w tygodniu. Wynik testu na ojcostwo w ciąży przedstawiamy jest przez  eksperta ds. ustal­e­nia ojcostwa i pokrewieństwa. Wyjaśnia od szczegółowo rezultat badania i omawia przebieg analiz. Z kolei wyniki badań genetycznych w kierunku wad płodu i trombofilii omawiane są z lekarzem genetykiem.

Badanie ojcostwa w ciąży – jak wygląda?

Test na ojcostwo w ciąży jest możliwy już w 15. tygodniu i daje tak samo pewny wynik, jak test wykonany po narodzinach dziecka. Doświadczony lekarz pobiera próbki z płynu owodniowego lub fragmentu kosmówki, z których uzyskuje się DNA dziecka. Natomiast od domniemanego ojca i matki pobiera się wymazy z policzka lub mikroślady (np. zużyte szczoteczki do zębów, włosy z cebulkami, czy niedopałki papierosa).

Następnie ustalane są i porównane ze sobą profile genetyczne osób badanych. Dzięki temu, że każdy profil genetyczny jest unikalny, dziedziczony po rodzicach, można jednoznacznie potwierdzić lub wykluczyć ojcostwo na podstawie takich badań.

Badanie ojcostwa w ciąży premiumLEX – jakość i doświadczenie

testDNA od 13 lat specjalizuje się w testach na ojcostwo, zarówno na zlecenie osób prywatnych, jak i sądów. Kadrę tworzą doświadczeni specjaliści – lekarze genetycy i eksperci ds. ustal­e­nia ojcostwa i pokrewieństwa, a także eksper­ci z lab­o­ra­toriów krymi­nal­isty­cznych. laboratorium  uzyskało szereg referencji oraz certyfikatów (np. wydane przez Ger­man DNA Pro­fil­ing Group i Inter­na­tional Soci­ety for Foren­sic Genet­ics), które poświadczają wysoką jakość i niezawodność. Badania przeprowadzane są zgodnie z nor­mami jakości ISO/DIS 17025.


Kontakt:

tel.: +48 796 644 115

e-mail: premiumlex@testdna.pl

www.premium.testdna.pl


 

 

Oceń

Data publikacji: 14/07/2016, Data aktualizacji: 09/11/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *