NIFTY – co to jest?
Poradnik ciąża
Poradnik ciąża
Poradnik ciąża

NIFTY – co to jest?

nifty co to jest

Test NIFTY jest pierwszym dostępnym w Polsce nieinwazyjnym testem prenatalnym. A co to jest NIFTY pro? To ulepszona wersja testu NIFTY – od 2018 roku możliwa do wykonania w naszym kraju. Od wcześniejszej wersji odróżnia się większym zakresem badanych chorób i dołączonym ubezpieczeniem. Obecnie test NIFTY pro jest najszerszym NIFTY – bada 94 choroby genetyczne.

Gdy przyszli rodzice pytają – co to jest NIFTY? – najprościej można odpowiedzieć, że jest badanie, które przy prawidłowym wyniku przywraca tak cenny i ważny spokój w ciąży, poprzez potwierdzenie właściwego jej przebiegu. Pozwala bezpiecznie zbadać dziecko w kierunku trisomii 21., 18., i 13. oraz innych chorób genetycznych już po 10 tygodniu ciąży.

Jest to możliwe ze względu na wysoką czułość testu i zasięg badanych chorób. Odpowiadając na pytanie – NIFTY co to jest?, należy podkreślić, że test NIFTY pro to test, który analizuje aż 94 choroby, w tym: 6 trisomii, 4 choroby związane z nieprawidłowościami chromosomów płci, 84 mikrodelecji/mikroduplikacji, ustalenia przypadkowe (czyli inne rozpoznane nieprawidłowości) podawane na wyniku na życzenie pacjentki. Ponadto badanie na życzenie rodziców sprawdza płeć dziecka.

Test NIFTY pro może być przeprowadzony również w ciąży bliźniaczej. Wtedy zakres badania to trisomia 21, 18 oraz 13, jak również na życzenie rodziców płeć.

informacjaTest NIFTY pro wykazuje bardzo wysoką czułość w wykrywaniu chorób genetycznych.

NIFTY – co to jest?

Test NIFTY pro w przypadku prawidłowego wyniku może pozwolić uniknąć amniopunkcji. Zważywszy na czułość testu, która dla trisomii 21 wynosi ponad 99%, jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich przyszłych mam, które chcą mieć pewność, że badanie jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne – do jego przeprowadzenia wystarcza pobrana od mamy próbka krwi. Nowoczesna technologia NGS i zaawansowane analizy bioinformatyczne zapewniają połączenie bezpieczeństwa testu PAPP-a i wysoką czułości amniopunkcji. Metoda ta w wielu wypadkach pozwala uniknąć inwazyjnego badania prenatalnego.

Wielu rodziców podejmuje decyzję o przeprowadzeniu badania NIFTY pro ze względu na jego wiarygodność. Potwierdza to szeroka walidacja kliniczna. Zatem co to jest NIFTY? Jest to najczęściej wybierany, nieinwazyjny test prenatalny. 6 000 000 – tyle już razy został wykonany na całym świecie, co świadczy o zaufaniu, jakim obdarzają go przyszłe mamy. W Polsce to pierwszy możliwy do wykonania tego typu test, który zawiera w sobie tak wiele korzyści.

Test NIFTY pro zawiera całkowicie bezpłatne i dobrowolne ubezpieczenie wyniku, które obejmuje również wynik fałszywie negatywny. Takie wyniki zdarzają się niezwykle rzadko i dotyczą wszystkich badań NIPT, lecz tylko NIFTY pro daje możliwość wypłaty wysokiego odszkodowania.

Co to jest NIFTY? Jest to:

  • test dostępny do wykonania po 10 tygodniu ciąży,
  • krótki czas oczekiwania na wynik (5 lub 6 dni roboczych, maksymalnie 10),
  • szybki termin pobrania próbki i przedstawienie wyniku on-line,
  • możliwy do wykonania test dla każdej mamy – wybór jednego z 200 autoryzowanych punktów pobrań testDNA lub zamówienie wizyty domowej pielęgniarki.

Ogólnopolska infolinia testu NIFTY pro – bezpłatne konsultacje 7 dni w tygodniu

Jeśli masz pytania dotyczące testu NIFTY pro zadzwoń pod numer 578 217 111. Tutaj uzyskasz wszystkie informacje na temat badania NIFTY, listę autoryzowanych punktów wykonujących ten test i informacje o wizytach domowych w całej Polsce.


Zdjęcie: pixabay.com

Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Niedopuszczalne jest zwielokrotnianie, modyfikowanie, publiczne odtwarzanie i / lub udostępnianie Serwisu, jego części, materiałów w nim zamieszczonych i / lub ich części, za wyjątkiem przypadków wskazanych w obowiązujących w tym zakresie przepisach prawa.

Data publikacji: 21/09/2021, Data aktualizacji: 20/10/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.