Leki dla dzieci? Sprawdź, czy są bezpieczne dla Twojego malucha

leki dla dzieci

Nadszedł sezon jesienno-zimowy – okres, kiedy dzieci chorują szczególnie często. Aby pomóc maluchowi, udajesz się do lekarza i podajesz przepisane lekarstwa. Czy wiesz jednak, jakie leki dla dzieci są dla Twojego malucha skuteczne i – co najważniejsze – bezpieczne? Na to pytanie mogą dać odpowiedź badania genetyczne u noworodków

Ważna wrażliwość na substancje lecznicze
Test NOVA – sprawdź reakcję na leki
Informacja ważna na całe życie

Wrażliwość na leki zapisana w genach…

Każdy z nas trochę inaczej reaguje na podawane leki, ponieważ różnie przekształcamy substancje w nich zawarte. Jeśli organizm robi to szybko, potrzebna jest wyższa dawka leku, a jeśli wolno – niższa. Aby leczenie było skuteczne i bezpieczne, najlepiej więc dopasować rodzaj i dawkę lekarstwa do możliwości organizmu dziecka. Będziesz mieć wtedy pewność, że maluchowi leki dla dzieci nie zaszkodzą i że terapia będzie tak skuteczna, jak to tylko możliwe.

Test NOVA – sprawdź możliwą reakcję malucha na 32 różne leki

Nowoczesne narzędzie diagnostyczne – test NOVA – umożliwia sprawdzenie możliwej reakcji dziecka aż na 32 substancje zawarte w lekach.

Pozwala to dopasować dawkę i formę lekarstwa do indywidualnych predyspozycji Twojego dziecka. Dzięki temu masz pewność, że terapia będzie bardziej skuteczna i co ważne – wolna od skutków ubocznych, jakie mogą wiązać się ze zbyt dużą dawką leku.

Test NOVA to jednak nie tylko określenie wrażliwości na substancje lecznicze. To również badanie badające malucha pod kątem 87 różnych chorób wrodzonych i to za jednym razem.

Schorzenia te – niewystarczająco wcześnie wykryte – mogą spowodować nieodwracalne powikłania, między innymi upośledzenie. W tym przypadku najważniejszy jest więc czas.

 

Leki dla dzieci i nie tylko… Informacja cenna na całe życie

Test NOVA określając wrażliwość na wybrane substancje stosowane w lekach, pozwala uskutecznić proces leczenia i terapii. Przede wszystkim uniknąć w przyszłości podawania leków mogących pacjentowi zaszkodzić, wejść w niebezpieczne interakcje z innymi substancjami lub nie przynieść oczekiwanego efektu leczenia. Jest to ważna informacja dla pacjenta, lekarza i farmaceuty.”

– Prof. Iwona Wybrańska, UJ Katedra Biochemii Klinicznej Uniwersytet Jagielloński – Collegium Medicum

Panel farmakogenetyczny to nie tylko wybrane antybiotyki, ale też lekarstwa wykorzystywane w leczeniu schorzeń neurologicznych, onkologicznych, reumatologicznych czy kardiologicznych. Informacja uzyskana dzięki testowi NOVA jest więc cenna w perspektywie całego życia – nie tylko w dzieciństwie.5/5 - (1 głosów / głosy)

Data publikacji: 23/10/2017, Data aktualizacji: 29/10/2021

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *