Jak ubierać noworodka latem?

jak ubierać noworodka latem

Zastanawiasz się, jak ubierać noworodka latem, gdy na zewnątrz temperatura nierzadko przekracza 30 stopni Celsjusza? W niniejszym artykule znajdziesz wiele porad na ten temat. Podpowiadamy, jakie ubranka dla dziecka kupić na lato oraz co zrobić, aby maluch się nie przegrzał. Zapraszamy do lektury!

Spis treści:

1. Jak ubierać noworodka latem – lista ubranek, które mogą się przydać o tej porze roku
2. Jak ubierać noworodka latem, aby uchronić malucha przed przegrzaniem?
3. Jak ubierać noworodka latem do spania?
4. Jak ubierać noworodka latem, aby uchronić go przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych?
5. Często zadawane pytania o ubieranie noworodka latem

Jak ubierać noworodka latem – lista ubranek, które mogą się przydać o tej porze roku

Jak ubierać noworodka latem? W garderobie malucha może się znaleźć o wiele mniej ubranek niż wiosną, jesienią czy zimą. Niezbędne będą jedynie:

• body lub pajacyk z krótkimi rękawkami i nogawkami,
• cienkie skarpeteczki,
• sweterek lub bluza oraz kombinezon z dłuższymi nogawkami na chłodniejsze dni.

Jeśli chodzi o materiał wykonania ciuszków, należy sięgać po tkaniny naturalne i przewiewne, np. 100% bawełnę lub wiskozę bambusową. Należy także unikać materiałów, które mogłyby powodować podrażnienia lub odparzenia.

Jak ubierać noworodka latem, aby uchronić malucha przed przegrzaniem?

Jak ubierać noworodka latem? Ile warstw ubranek powinien mieć na sobie maluch? W przypadku upału spokojnie wystarczy pajacyk z krótkimi rękawkami i nogawkami. Natomiast jeśli jest chłodniej, można zabrać dodatkowo cienki kocyk, ubranko z dłuższymi nogawkami lub sweterek. Co do czapeczki, jeśli na zewnątrz panuje temperatura powyżej 25 stopni Celsjusza, nie jest ona konieczna, chyba że mocno wieje.

Zobacz również: Kiedy noworodek zaczyna widzieć?

Jak ubierać noworodka latem do spania?

Małe dziecko nie powinno być ubierane zbyt grubo do spania, w przeciwnym razie może dojść do przegrzania jego organizmu. Latem do spania wystarczy jedynie body, cienkie skarpetki i kocyk. Następnie trzeba obserwować malucha i reagować w przypadku zauważenia oznak spocenia, takich jak np. czerwone policzki lub mokry kark.

Zobacz również: Nosidełko dla niemowląt – od jakiego wieku je stosować? Jakie wybrać?

Jak ubierać noworodka latem, aby uchronić go przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych?

Poza ubrankami w letniej wyprawce noworodka powinno się znaleźć także coś do przykrycia, np. kocyk oraz kosmetyki z filtrem, które uchronią przed działaniem promieni słonecznych. Dodatkowo warto wyposażyć się w wózek z gondolą lub parasolkę. Z uwagi na ryzyko oparzenia lepiej nie spacerować z maluchem w godzinach największego nasłonecznienia, czyli pomiędzy 11:00 a 15:00.

Często zadawane pytania o ubieranie noworodka latem

1. Jak ubrać noworodka na lato?

W ciepłe letnie dni wystarczy ubrać dziecko w body lub pajacyk z krótkimi rękawkami i nogawkami, cienkie skarpeteczki oraz, w zależności od potrzeb sweterek/bluzę i kombinezon z dłuższymi nogawkami.

2. Jak ubrać tygodniowe dziecko w upale?

Jeśli na zewnątrz panuje upał, wystarczy ubrać malucha w jedną warstwę ubranek. Dodatkowo należy zabezpieczyć dziecko przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Obowiązkowy jest parasol lub gondola, a także krem z filtrem.

3. Jak ubrać dziecko do snu latem?

Latem do spania wystarczy jedynie body, cienkie skarpetki i kocyk. Jeśli rodzice zaobserwowali, że maluch się poci, należy go odkryć i pozostawić w samych ubrankach.

4. Jak schłodzić noworodka w upał?

Aby uchronić malucha przed przegrzaniem, należy go ubrać w przewiewne ubranka. Wskazane jest także, aby unikać spacerowania w godzinach największego nasłonecznienia, czyli pomiędzy 11:00 a 15:00 oraz na miejsca spacerów wybierać obszary zacienione. Zalecamy również częste przystawianie dziecka do piersi, aby maluch nie uległ odwodnieniu oraz, jeśli temperatura przekracza 25 stopni Celsjusza i nie wieje, zrezygnowanie z czapeczki.

 

Oceń

Data publikacji: 19/04/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *