Kiedy począć chłopca, a kiedy dziewczynkę?

kiedy począć chłopca a kiedy dziewczynkę

Kiedy najlepiej starać się o dziewczynkę – to pytanie jest często zadawane na forach internetowych. Płeć dziecka zależy od tego, jaki chromosom płciowy ojca zostanie przekazany, X czy Y [1]. Czy da się zatem określić, kiedy począć chłopca, a kiedy dziewczynkę? Czy istnieją sposoby na poczęcie dziewczynki? Podpowiadamy.

Spis treści:

1. Czy da się zaplanować dziewczynkę?
2. Planowanie córki – kiedy zajść w ciąże, żeby była dziewczyna?
3. Jak urodzić dziewczynkę? Kalendarz chiński
4. Kiedy najlepiej spłodzić dziewczynkę? Kalkulator planowania płci dziecka pomoże ustalić odpowiedni termin
5. Czy istnieje skuteczna dieta na poczęcie dziewczynki?
6. Jak się kochać, żeby była dziewczynka?
7. Sposób na dziewczynkę – ciąża może się zakończyć urodzeniem córki, jeśli współżycie było poprzedzone ciepłą kąpielą

Czy da się zaplanować dziewczynkę?

Kiedy zajść w ciąże na dziewczynkę oraz kiedy planować córkę, to równie popularne zagadnienia jak planowanie syna. W Internecie można znaleźć wiele sposobów na urodzenie dziewczynki, począwszy od diety na córkę, przez to, kiedy się kochać, żeby była dziewczynka, po odpowiednie pozycje sprzyjające spłodzeniu córki. Tymczasem to, jakiej płci będzie dziecko, zależy od całkowicie losowego procesu polegającego na przekazaniu od ojca chromosomu X (odpowiadającego za płeć żeńską) lub Y (odpowiadającego za płeć męską) [2].

Planowanie córki – kiedy zajść w ciąże, żeby była dziewczyna?

Mimo że nie ma zgodnej z nauką odpowiedzi na pytanie, jak zajść w ciążę i mieć dziewczynkę, przyszli rodzice często postanawiają wypróbować sposoby polecane w Internecie lub przez inne pary. Jednym z nich jest śledzenie cyklu owulacyjnego i unikanie stosunków seksualnych w dniu owulacji oraz dzień po niej, ponieważ wtedy urodzi się chłopczyk [3]. W określeniu terminu, kiedy szansa na dziewczynkę jest największa, pomogą testy owulacyjne dostępne w aptekach. Wykrywają one zmiany hormonalne zachodzące w organizmie podczas owulacji, dzięki czemu można wywnioskować, kiedy najlepiej począć dziewczynkę.

Zobacz również: Jak począć chłopca?

Jak urodzić dziewczynkę? Kalendarz chiński

Jaki jest inny popularny sposób na dziewczynkę? Kalendarz chiński zakłada, że płeć dziecka zależy od wieku matki w momencie poczęcia oraz miesiąca, w którym doszło do poczęcia [4]. Z jego pomocą można teoretycznie wyznaczyć, kiedy najlepiej starać się o dziewczynkę, pod warunkiem, że wiek kobiety zostanie obliczony według chińskiego kalendarza księżycowego.

Zobacz również: Jak rozpoznać, czy będzie chłopiec, czy dziewczynka?

Kiedy najlepiej spłodzić dziewczynkę? Kalkulator planowania płci dziecka pomoże ustalić odpowiedni termin

W wyznaczeniu terminu, kiedy kochać się na dziewczynkę, pomogą także internetowe kalkulatory planowania płci dziecka. Zakładają one, że współżycie w okresie od 2 do 4 dni przed owulacją zwiększa prawdopodobieństwo, że najbardziej wytrzymałe plemniki z chromosomem X dotrą do komórki jajowej, co spowoduje zapłodnienie dziewczynki [5].

Czy istnieje skuteczna dieta na poczęcie dziewczynki?

Jeszcze inna metoda dla par, które chcą mieć dziecko dziewczynkę, to zastosowanie odpowiedniej diety na co najmniej 6 miesięcy przed planowanym zajściem w ciążę. Jak zwiększyć szansę na dziewczynkę zgodnie z tym sposobem? Przyszła mama powinna jeść dużo produktów zawierających wapń i magnez, natomiast ograniczyć te bogate w sód i potas [6] [7]. Co jeszcze jest ważne, jeśli chodzi o dietę? Jak mieć dziewczynkę? Wskazane jest także, aby zwiększyć podaż produktów, które wspierają kwaśne pH, sprzyjające plemnikom z chromosomem X [8]. Należą do nich np.: mięso, jagody, produkty pełnoziarniste oraz zielone warzywa liściaste.

Jak się kochać, żeby była dziewczynka?

To kiedy urodzi się dziewczynka, może zależeć także od pozycji seksualnej. Podobno skutecznym sposobem na to, jak zajść w ciąże z córką, jest pozycja misjonarska, która nie zapewnia aż tak głębokiej penetracji [9]. Poszukując odpowiedzi na pytanie, jak zrobić, żeby była dziewczynka, można natrafić także na sugestie, że planowaniu córki nie sprzyja orgazm, ponieważ w wyniku nadmiernego pobudzenia pH pochwy ulega zmianie na zasadowe, co sprzyja wydłużeniu żywotności plemników z chromosomem Y [9].

Sposób na dziewczynkę – ciąża może się zakończyć urodzeniem córki, jeśli współżycie było poprzedzone ciepłą kąpielą

Ostatnia porada związana z tym, jak zajść w ciążę i mieć dziewczynkę, mówi o tym, że ciepła kąpiel zażyta przed współżyciem może przyczynić się do spłodzenia córki [7]. Niestety tego typu działanie może mieć negatywny wpływ na jakość nasienia oraz liczebność plemników obu rodzajów, zarówno tych niosących chromosom Y, jak i X [10].


Źródła:

1. https://www.mjakmama24.pl/przed-ciaza/przygotowania-do-ciazy/jak-sie-ksztaltuje-plec-dziecka-kiedy-chlopiec-kiedy-dziewczynka-aa-C9N9-X3mi-EUcd.html

2. https://www.mp.pl/pacjent/ciaza/lista/66920,planowanie-plci-dziecka

3. https://plodnosc.pl/jak-splodzic-chlopca-oto-sposob-na-urodzenie-syna/

4. https://dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze/starania-o-dziecko/1880-chinski-kalendarz-plci-jak-zaplanowac-plec-dziecka

5. https://niebieskiepudelko.pl/kalkulator-dni-plodnych/

6. https://mamotoja.pl/przed-ciaza/starania-o-dziecko/dieta-przyszlej-mamy-a-plec-dziecka-16305-r1/

7. https://www.bellybelly.com.au/conception/how-to-conceive-a-girl/

8. https://www.huggies.com.sg/en-sg/parenting-center/gettingpregnant/tips-on-how-to-get-pregnant-with-a-girl

9. https://mamotoja.pl/aktualnosci/jak-poczac-dziewczynke-metoda-shettlesa-pomaga-w-planowaniu-plci-23572-r1/

10. https://tatasos.pl/czy-kapiel-w-goracej-wodzie-moze-byc-niebezpieczna-dla-zdrowia-nastolatka/

 

Oceń

Data publikacji: 29/05/2022, Data aktualizacji: 31/05/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *