Jak począć chłopca?

jak począć chłopca

To, czy urodzi się dziewczynka, czy chłopczyk, zależy od tego, który chromosom płciowy ojca zostanie przekazany dziecku, X czy Y [1]. Czy da się wyznaczyć dni płodne na syna? Kiedy zajść w ciążę, żeby urodzić chłopca? Podpowiadamy.

Spis treści:

1. Jak począć chłopca? Czy da się to zaplanować?
2. Jak spłodzić chłopca? Wyznaczanie dni płodnych na syna
3. Kiedy zajść w ciążę, żeby urodzić chłopca? Kalendarz chiński
4. Kiedy najlepiej starać się o chłopca? Ważna jest pozycja seksualna

Jak począć chłopca? Czy da się to zaplanować?

Jak począć syna? Co zrobić, żeby urodziła się córka? Pary, które przygotowują się do poczęcia dziecka, często zadają wiele pytań tego typu. Niestety jednak planowanie płci nie jest możliwe, ponieważ to, jaka będzie płeć dziecka, zależy od tego, który chromosom płciowy ojca zostanie przekazany dziecku [1]. Jeśli dziecko otrzyma od ojca chromosom X (odpowiadający za płeć żeńską), będzie miało dwa chromosomy X (jeden od matki, drugi od ojca), czyli urodzi się dziewczynka. Natomiast gdy dziecko otrzyma zestaw dwóch różnych chromosomów (X od mamy oraz Y odpowiadający za płeć męską od taty), urodzi się chłopiec. Proces przekazania chromosomów płciowych przebiega w sposób losowy [2]. Tym samym naukowcy nie uzyskali jak dotąd odpowiedzi na pytanie, jak począć chłopca lub córkę.

Jak spłodzić chłopca? Wyznaczanie dni płodnych na syna

Jak zrobić chłopaka? Poradniki dla przyszłych rodziców zalecają, aby w tym celu starać się o ciążę w dniu owulacji lub dzień po niej [3] [4]. Plemniki z chromosomem Y są szybsze, ale za to słabsze od tych niosących chromosom X. Odbycie stosunku seksualnego w terminie owulacji zwiększa ich szanse na dotarcie do komórki jajowej. W określeniu terminu, kiedy najlepiej starać się o chłopca pomogą testy owulacyjne dostępne w aptekach.

Zobacz również: Pomysły na ujawnienie płci dziecka – wzruszające sposoby, aby ujawnić płeć dziecka

Kiedy zajść w ciążę, żeby urodzić chłopca? Kalendarz chiński

Kolejny przesąd związany z tym, jak urodzić chłopca, polega na wykorzystaniu kalendarza chińskiego. Zgodnie z nim płeć dziecka zależy od wieku matki w momencie poczęcia (należy go obliczyć według chińskiego kalendarza księżycowego) oraz miesiąca, w którym doszło do poczęcia [5]. Przykładowo, jeśli kobieta ma 35 lat i do współżycia doszło w styczniu lub lutym, według kalendarza chińskiego urodzi się chłopczyk. Natomiast jeśli ta sama kobieta rozpoczęła starania o dziecko w miesiącach od maja do października, z wyłączeniem sierpnia, urodzi się dziewczynka. Kalendarze chińskie, a także kalkulatory planowania płci można znaleźć w Internecie.

Zobacz również: Zapłodnienie – co się czuje, gdy dochodzi do zapłodnienia?

Kiedy najlepiej starać się o chłopca? Ważna jest pozycja seksualna

Innym sposobem na to, jak począć syna, jest przyjęcie odpowiedniej pozycji seksualnej podczas starań o dziecko. Podobno pozycje, w których kobiece biodra są uniesione wyżej, sprzyjają wędrówce plemników niosących chromosom Y, dzięki czemu mogą one zapłodnić komórkę jajową przed plemnikami z chromosomem X [3].

Pary przygotowujące się do nowej roli często szukają informacji na temat tego, jak urodzić chłopca albo dziewczynkę oraz czy planowanie płci dziecka jest w ogóle możliwe. Jak widać, istnieje kilka sposobów, które mogą pomóc w urodzeniu dziecka określonej płci. Ponieważ jednak nie odnajdują one potwierdzenia w nauce, należy je traktować z przymrużeniem oka i bardziej jako rozrywkę niż rzeczywisty sposób na planowanie płci dziecka.


Źródła:

1. https://www.mjakmama24.pl/przed-ciaza/przygotowania-do-ciazy/jak-sie-ksztaltuje-plec-dziecka-kiedy-chlopiec-kiedy-dziewczynka-aa-C9N9-X3mi-EUcd.html

2. https://www.mp.pl/pacjent/ciaza/lista/66920,planowanie-plci-dziecka

3. https://mamotoja.pl/przed-ciaza/starania-o-dziecko/6-metod-na-to-jak-poczac-syna-1388-r22/

4. https://plodnosc.pl/jak-splodzic-chlopca-oto-sposob-na-urodzenie-syna/

5. https://dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze/starania-o-dziecko/1880-chinski-kalendarz-plci-jak-zaplanowac-plec-dziecka

 

Oceń

Data publikacji: 29/05/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *