Twoja skóra Ci podziękuje, czyli jak pielęgnować skórę w ciąży

jak pielęgnować skórę w ciąży

W ciąży w organizmie dochodzi do wielu zmian, co może odbijać się na Twoim wyglądzie. Duży wpływ mają one na kondycje skóry, która może stać się szorstka i sucha. Warto więc poświęcić jej nieco więcej uwagi i dokładnie ją pielęgnować. Twoja skóra Ci za to podziękuje. Ale jak to zrobić? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej!

Spis treści:

  1. Jak wygląda skóra w ciąży?
  2. Pielęgnacja skóry na brzuszku w ciąży
  3. Jak dbać o skórę w ciąży?
  4. Profilaktyka dla ciężarnych

Jak wygląda skóra w ciąży?

Zmiany skórne to fizjologiczna reakcja organizmu na ciążę. Większość z nich zniknie zaraz po porodzie. Musimy jednak mierzyć się z nimi przez kilka miesięcy. Problemy skórne pojawiają się już od pierwszego trymestru.

To, jakie zmiany skórne się pojawią, zależy od naszego organizmu. Nie u każdej kobiety pojawiają się takie same niedoskonałości. Skóra może stać się bardziej sucha, łuszczyć się, swędzieć czy wydzielać więcej sebum. Mogą także pojawić się przebarwienia. Ciąża może także nasilać problemy skórne, z którymi już się mierzysz.

Zobacz również: Jak nie utyć w ciąży?

Pielęgnacja skóry na brzuszku w ciąży

W ciąży musisz nawilżać skórę na brzuszku. Najlepiej robić to od samego początku. Najlepiej sięgnąć po balsam nawilżająco-łagodzący. Dzięki takiemu kosmetykowi możesz także uniknąć podrażnień.

Pielęgnacja brzuszka w trakcie ciąży to także najlepsza metoda walki z rozstępami. Skóra dzięki temu będzie bardziej elastyczna. Najlepiej wybieraj do tego produkty przeznaczone dla kobiet w ciąży.

Zobacz również: Zdrowie na pierwszym miejscu, czyli jak dbać o siebie podczas ciąży?

Jak dbać o skórę w ciąży?

W czasie ciąży skupiamy się głównie na brzuszku, ale przecież skóra znajduje się w każdym innym miejscu na naszym ciele. Musimy dbać o nią w całości. W tym celu:

  •  Regularnie wykonuj peelingi – dzięki nim złuszczysz martwy naskórek i pobudzisz krążenie krwi
  • Bierz krótkie kąpiele – nie powinny trwać one dłużej niż 15 minut, a woda nie powinna być gorąca
  • Używaj kosmetyków z wysoką zawartością emolientów – doskonale nawilżą one Twoją skórę
  • Depiluj się za pomocą jednorazowych maszynek lub plastrów z woskiem – w ciąży musisz zrezygnować z depilacji laserem, elektrolizą czy ultradźwiękami

Profilaktyka dla ciężarnych

Pielęgnacja skóry w ciąży to nie wszystko. Musisz również ją chronić. Niezależnie od pory roku pamiętać powinnaś o ochronie przeciwsłonecznej. Wybieraj kremy zawierające filtry mineralne. Dzięki nim promienie ultrafioletowe nie przenikną przez Twoją skórę. Najlepiej, aby były to kremy SPF50.

Oceń

Data publikacji: 07/06/2023, Data aktualizacji: 21/06/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *