Czy można nagrać badania prenatalne?

czy można nagrać badanie prenatalne

Każdy rodzic chce jak najwięcej zapamiętać z okresu ciąży, dlatego zbierają oni różne pamiątki z tego wyjątkowego czasu. Większości z nich zależy, aby w albumie rodzinnym znalazły się zdjęcia i nagrania wideo z przeprowadzanych badań. Czy ich uzyskanie jest możliwe? Czy można nagrać badania prenatalne? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej!

Spis treści:

  1. Kiedy można uzyskać nagranie wideo z badań prenatalnych?
  2. Jak uzyskać nagranie z badania USG?
  3. Kiedy najlepiej nagrać badania prenatalne?
  4. Nagranie badania – jakie USG wybrać?

Kiedy można uzyskać nagranie wideo z badań prenatalnych?

Nagranie z badań prenatalnych można uzyskać tylko w przypadku USG. Nie jest to możliwe w przebiegu innych badań, ponieważ nie są one obrazowe. Do ich wykonania niezbędna jest próbka krwi czy płynu owodniowego. W trakcie nie widzimy więc dziecka, dlatego nagrywanie ich przebiegu byłoby bezcelowe.

Zobacz również: NB USG w ciąży – co to za badanie?

Jak uzyskać nagranie z badania USG?

Lekarze raczej nie mają żadnego problemu z nagraniem badania USG. Rozumieją, że dla rodziców jest to wspaniała pamiątka na całe życie. Chęć nagrania filmu warto jednak zgłosić ginekologowi przed rozpoczęciem badania.
Pamiętajmy, że USG to przede wszystkim badanie lekarskie. Nagranie filmu jest tylko jego dodatkowym elementem. Lekarze nigdy nie nagrywają więc całości badania, ale jedynie jego fragment. Następnie jest on zgrywany na płytkę CD lub pendrive. Może on także zostać przesłany na skrzynkę e-mailową pacjentki.

Kiedy najlepiej nagrać badania prenatalne?

USG w ciąży wykonywane jest przynajmniej trzy razy – po razie w każdym trymestrze ciąży. Naszego maluszka nagrać możemy podczas każdego z tych badań, jeśli tylko lekarz nam to umożliwi. Pamiętajmy jednak, że w niektórych gabinetach ginekologicznych nagrywanie badania USG może wiązać się z dodatkową opłatą. Jeśli wystarczy nam jedno nagranie, to najlepiej wykonać je w trzecim trymestrze ciąży, kiedy nasz maluszek będzie już dość duży.

Zobacz również: USG w ciąży – w którym tygodniu ciąży je wykonać? Jakie wybrać?

Nagranie badania – jakie USG wybrać?

Badanie USG może być wykonywane w technologii 2D, 3D, a nawet 4D. Nagranie z każdego rodzaju badania będzie wyjątkowe i wzruszające. Najbardziej jednak polecamy nagrywanie badania wykonywanego w technologii 4D. Dzięki niemu zobaczyć możemy dziecko w ruchu oraz dokładnie podejrzeć jego wygląd i zachowanie w brzuszku.

USG 3D również umożliwi nam podejrzenie, jak wygląda nasz maluszek. Będzie on jednak w pozycji statycznej, więc nie zobaczymy go w ruchu. Z kolei w przypadku USG 2D obraz będzie płaski, dlatego nie przyjrzymy się dokładnie, jak wygląda dziecko.

Oceń

Data publikacji: 07/02/2023, Data aktualizacji: 15/03/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *