Badanie na celiakię Ciechocinek

Badaniaprenatalne_PWA

badanie na celiakię Ciechocinek

Wykonaj najpewniejsze badanie na celiakię w Ciechocinku

  • Zadbaj o zdrowie swoje i swojej rodziny.
  • Pozbądź się nieprzyjemnych dolegliwości.
  • Zatrzymaj wyniszczanie organizmu.
  • Zyskaj najpewniejszą diagnozę, dzięki której możesz poznać przyczynę swoich dolegliwości i wyeliminować je.

Ile kosztują badania na nietolerancję glutenu? Cena zależy od zakresu badania i na to należy zwrócić uwagę. Badanie genetyczne na celiakię obejmuje analizę genów DQ2.2 (DQA1*02, DQB1*02), HLA DQ2.5 (DQA1*05, DQB1*02), HLA DQ8 (DQA1*03, DQB1*03:02). Jednym badaniem możesz wykluczyć celiakię i uniknąć biopsji jelita. Wykonasz je z krwi lub wymazów z policzka – również wtedy, gdy jesteś już na diecie bezglutenowej.

Umów się na badanie na celiakię w Ciechocinku w przychodni

  • Informacja telefoniczna i umawianie wizyt: 665 761 161
  • Adres: ul. Konopnickiej 37, 87-200 Ciechocinek
  • Godziny otwarcia: poniedziałek – piątek od 8:00 do 18:00

Prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty. Telefoniczne umawianie wizyt pon.-pt. 7:00-19:00 oraz weekendy i święta 9:00-17:00

Dlaczego warto zrobić badanie w kierunku celiakii?

Najbardziej charakterystycznymi objawami celiakii są problemy związane z układem pokarmowym, takie jak bóle brzucha, wzdęcia, zaparcia czy biegunki. Tego typu symptomy posiada jednak tylko ok. 10% chorych. Dotyczą one ponadto głównie dzieci i osób starszych. Tak naprawdę celiakia może objawiać się na wiele różnych sposobów. Mogą wystąpić np. bóle głowy, zmęczenie, anemia, afty, niski wzrost, a nawet depresja czy niepłodność i poronienia.

Celiakia często uważana jest za chorobę wieku dziecięcego, z której się wyrasta. To duży błąd. Obecnie aż 60% nowo rozpoznanych przypadków celiakii stanowią osoby dorosłe. Nietolerancja glutenu badania – dlaczego warto je wykonać? Dlatego, że z trwałej nietolerancji glutenu nie da się wyrosnąć: od momentu postawienia diagnozy do końca życia należy przestrzegać diety bezglutenowej. W związku z tak różnorodnymi objawami celiakia jest jednak chorobą trudną do wykrycia – aż 95% chorych Polaków nie zdaje sobie sprawy z jej obecności!

 


5/5 - (1 głosów / głosy)

Data publikacji: 09/08/2017, Data aktualizacji: 03/03/2022

Możliwość komentowania została wyłączona.