Test NIFTY Warszawa – jak przygotować się do badania?

Test NIFTY Warszawa - róznice między NIFTY a NIFTY pro

Wykonując test NIFTY Warszawa nie trzeba przygotowywać się do analizy w żaden szczególny sposób. Nie jest wymagane bycie na czczo lub zachowywanie wcześniejszej diety. Pacjentka umawia się na pobranie krwi w punkcie laboratorium lub w domu, a cały proces trwa maksymalnie kilkanaście minut. Wymagane jest wcześniejsze umówienie dogodnego terminu pobrania próbki. 

Test NIFTY Warszawa – różnice między NIFTY a NIFTY pro
Test NIFTY Warszawa cena
Od którego tygodnia ciąży można wykonać test NIFTY w Warszawie?
Test NIFTY Warszawa wiarygodność

Test NIFTY Warszawa – różnice między NIFTY a NIFTY PRO

Test NIFTY w wersji podstawowej jest nieco tańszą alternatywą dla testu NIFTY PRO. Zakres obu badań jest taki sam i obejmuje możliwość wykrycia 94 zaburzeń o podłożu genetycznym. Test NIFTY Warszawa w wersji PRO zawiera ubezpieczenie wyniku w cenie, dzięki czemu pacjentka nie musi za nie dodatkowo dopłacać. Jest to forma zabezpieczenia na wypadek wyniku fałszywie pozytywnego.

Test NIFTY Warszawa cena

Test NIFTY Warszawa cena powinna mieć odzwierciedlenie w jakości. Podstawowa wersja testu kosztuje około 2300 złotych, natomiast test NIFTY PRO kosztuje około 2400 złotych. Różnica jest stosunkowo niewielka, dlatego warto dokładnie zastanowić się, które badanie ostatecznie wybrać. Ceny testów NIFTY mogą się nieco różnić – cenniki są bowiem ustalane przez same laboratoria.

Od którego tygodnia ciąży można wykonać test NIFTY w Warszawie?

Badanie NIFTY Warszawa wymaga zbadania cffDNA, czyli materiału genetycznego dziecka, który jest obecny w krwi ciężarnej. Wolne płodowe DNA pojawia się w krwi matki około 7 tygodnia ciąży, jednak wówczas jeszcze w zbyt niskim stężeniu. Optymalny czas do badania występuje od 10 tygodnia ciąży aż do porodu – wówczas pacjentka może umówić się na pobranie próbki w dogodnym terminie.

Test NIFTY Warszawa wiarygodność

Wiarygodność testów NIFTY jest bardzo wysoka, stąd wynika popularność tego badania na całym świecie. Wiarygodność testu jest oceniana na 99% – dotyczy to badań wykonywanych przez autoryzowane placówki. Ryzyko błędnego wyniku jest bardzo niskie, dlatego też często badanie NIFTY Warszawa wykorzystywane jest jako alternatywa dla badań prenatalnych inwazyjnych.

Oceń

Data publikacji: 02/11/2022, Data aktualizacji: 15/11/2022

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *