Test NIFTY Warszawa – bezpieczne badanie wolnego płodowego DNA dla przyszłych mam

Test NIFTY Warszawa jako badanie wolnego płodowego DNA

Jednym z najważniejszych aspektów ciąży są badania prenatalne. Mogą one dostarczyć ważnych informacji na temat zdrowia dziecka. Jednym z nich jest test NIFTY Warszawa. Zapoznaj się z tym nieinwazyjnym testem prenatalnym z krwi. W tym artykule dowiesz się więcej o tym nieinwazyjnym badaniu prenatalnym.

Test NIFTY Warszawa jako badanie wolnego płodowego DNA
Test NIFTY Warszawa – od kiedy można zrobić badanie?
Dlaczego warto wykonać test NIFTY Warszawa, szczególnie NIFTY pro?
Test NIFTY Warszawa cena – czy jest taka sama w całej Polsce?

Test NIFTY Warszawa jako badanie wolnego płodowego DNA

Test NIFTY Warszawa jest jednym z najbardziej zaawansowanych badań prenatalnych, które analizują wolne płodowe DNA (cffDNA) obecnego we krwi matki. Próbką do badania jest jedynie krew przyszłej mamy. Badanie NIFTY jest nieinwazyjne. Wskazaniem do wykonania testu NIFTY jest np. ciąża po 35 roku życia. Jest to ogromny krok naprzód w porównaniu z tradycyjnymi, inwazyjnymi metodami badań.

Test NIFTY Warszawa – od kiedy można zrobić badanie?

Test NIFTY Warszawa można wykonać już od 10 tygodnia ciąży. Nie ma jednak wskazanego dokładnie tygodnia ciąży, do którego należałoby wykonać NIFTY. Jednak zalecane jest, aby test NIFTY Warszawa wykonać do 24 tygodnia ciąży. Wykonując w tym czasie NIFTY należy mieć na uwadze, że można nie zdążyć wykonać dodatkowych badań, które ewentualnie byłyby wskazane w wyniku testu NIFTY.

Dlaczego warto wykonać test NIFTY Warszawa, szczególnie NIFTY pro?

Test NIFTY jest nie tylko bezpieczny, ale również wysoce dokładny. Szczególnie rozszerzona wersja badania NIFTY pro jest często wybierana przez przyszłe mamy. Badanie NIFTY pro ma wysoką czułość dla trisomii 21. Jest to ponad 99%. Test NIFTY pro Warszawa bada również większą ilość chorób genetycznych, w porównaniu do standardowej wersji. Analizuje aż 94 choroby, w cenie ma zawarte również ubezpieczenie na wypadek wyniku fałszywie negatywnego. To jedyny na rynku NIPT z takim ubezpieczeniem. Mamy również możliwość określenia płci dziecka na życzenie.

Test NIFTY Warszawa cena – czy jest taka sama w całej Polsce?

Test NIFTY Warszawa cena może różnić się w zależności od laboratorium. Test NIFTY kosztuje około 2300 zł, a test NIFTY pro ok. 2400 zł. Warto zastanowić się na wybraniem rozszerzonej wersji testu. Daje nam więcej możliwości, a różnica w cenie nie jest zbyt duża. Test NIFTY w Warszawie to doskonała opcja dla przyszłych mam, które chcą uzyskać dokładne informacje na temat zdrowia swojego dziecka w sposób nieinwazyjny i bezpieczny. Badania prenatalne są ważne dla przyszłych mam, nie warto z nich rezygnować.

Oceń

Data publikacji: 27/09/2023, Data aktualizacji: 09/10/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *