Test NIFTY: przewodnik po nowoczesnym badaniu prenatalnym

Test NIFTY cena - ile kosztuje badanie NIFTY pro

Test NIFTY zrewolucjonizował sposób, w jaki przyszli rodzice mogą podejść do diagnostyki prenatalnej. Jako nieinwazyjne badanie krwi, oferuje dokładność i bezpieczeństwo w wykrywaniu ryzyka genetycznych nieprawidłowości u płodu. Ponieważ jest to badanie wolnego DNA płodu, wykonuje się je z próbki krwi przyszłej mamy. W niej krążące wolne płodowe DNA podlega analizie. Poznajmy test NIFTY oraz jego zalety.

Spis treści:

  1. Jaki zakres ma test NIFTY?
  2. Test NIFTY cena – ile kosztuje badanie NIFTY pro?
  3. Test NIFTY gdzie zrobić w Łodzi?
  4. Test NIFTY Warszawa – test polecany przez Mamy

Jaki zakres ma test NIFTY?

Test NIFTY jest przeznaczony do oceny ryzyka wystąpienia u płodu najczęściej spotykanych nieprawidłowości chromosomowych, takich jak zespół Downa (trisomia 21), zespół Edwardsa (trisomia 18) oraz zespół Pataua (trisomia 13). Rozszerzona wersja badanie, czyli NIFTY pro analizuje łącznie 94 choroby genetyczne. Wynik testu NIFTY dostępny jest już do 10 dni, zwykle trwa to 5-6 dni.

 

Test NIFTY cena – ile kosztuje badanie NIFTY pro?

Test NIFTY cena może się znacznie różnić w zależności od miejsca wykonania badania (laboratorium) oraz zakresu analizy genetycznej. Standardowe wersje testu kosztują około 2000 zł, natomiast za bardziej zaawansowane badanie –  NIFTY pro, zapłacimy trochę więcej. Laboratoria mogą także oferować test NIFTY w promocyjnej cenie, warto dopytać o taką możliwość w placówce.

 

Test NIFTY gdzie zrobić w Łodzi?

Gdzie zrobić test NIFTY? Test NIFTY Łódź, Gdańsk, Warszawa – w wielu miastach na terenie całej Polski znajduje się wiele placówek, w których można zlecić wykonanie badania. Próbkę do badania można pobrać na miejscu w placówce lub korzystając z usługi pielęgniarki mobilnej. Podczas wizyty w domu pacjentki, pobierana jest próbka krwi. Umawiając się na badanie NIFTY warto dopytać, czy usługa nie jest dodatkowo płatna.

 

Test NIFTY Warszawa – test polecany przez Mamy

Test NIFTY Warszawa oferuje możliwość wykonania badania w kilku placówkach. Przyszłe mamy mogą sprawdzić najbliższe miejsce i tam wykonać test NIFTY. Badanie NIFTY pro cieszy się dużym powodzeniem, ze względu na nieinwazyjny charakter i wysoką dokładność. Pamiętajmy, że wskazaniem do wykonania NIFTY jest np. ciąża po 35 roku życia. Wraz z wiekiem mamy rośnie ryzyko chorób genetycznych u płodu, a dzięki NIFTY, kobiety w ciąży mogą odzyskać spokój. Warto sprawdzić bezpiecznie zdrowie swojego nienarodzonego maluszka.

Oceń

Data publikacji: 09/04/2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *