Test NIFTY – kompleksowe podejście do badań prenatalnych

Test NIFTY a ciąża po 40

Ciąża to czas pełen emocji. Zastanawiamy się, czy nasze dziecko urodzi się zdrowe. Możemy zaoszczędzić sobie stresu wykonując badania prenatalne. Szczególnie mamy, które zdecydowały się na ciążę po 40 roku życia powinny zastanowić się nad ich wykonaniem. Tak naprawdę ciąża po 35 roku życia już jest wskazaniem do wykonania testu prenatalnego. Warto zapoznać się z testem NIFTY. Badanie jest najczęściej wybierane wśród przyszłych mam. Ten innowacyjny test NIPT oferuje przyszłym rodzicom pełny obraz zdrowia ich nienarodzonego dziecka. W tym artykule przeczytasz więcej o najszerszym badaniu prenatalnym NIFTY pro.

Test NIFTY a ciąża po 40
Test NIFTY Warszawa to najszersze prenatalne badanie genetyczne?
Test NIFTY cena a zakres badania
Test NIFTY gdzie zrobić, czy warto wybrać NIFTY pro?

Test NIFTY a ciąża po 40

Ciąża po 40 roku życia jest wskazaniem do wykonania testu NIFTY. Wraz z wiekiem matki rośnie ryzyko wystąpienia chorób genetycznych u płodu. Badanie polecane jest już w ciąży po 35 roku życia. Innym wskazaniem do badania NIFTY jest otrzymanie nieprawidłowego wyniku innych badań prenatalnych (np. zły wynik testu  PAPP-A). Metoda badania testu NIFTY pro sprawia, że test jest wysoce skuteczny. Analiza wolnego płodowego DNA powoduje, że test jest nieinwazyjny i bezpieczny dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego jeszcze maluszka.

Test NIFTY Warszawa to najszersze prenatalne badanie genetyczne?

Test NIFTY Warszawa, a w szczególności NIFTY pro ma najszerszy zakres badanych chorób z obecnie dostępnych na rynku testów prenatalnych z krwi. Bada aż 94 choroby genetyczne. Zakres dla ciąży pojedynczej to: 6 trisomii (21. Zespół Downa, 18. Zespół Edwardsa, 13. Zespół Patau oraz 9., 16., 22.); 4 choroby, które wiążą się z nieprawidłowościami liczby płci; 84 mikrodelecje/mikroduplikacje oraz ustalenia przypadkowe. Badanie NIFTY pro zawiera również ubezpieczenie wyniku. Gdzie zrobić test NIFTY? Możesz wykonać test NIFTY w Warszawie, okolicach i na terenie całej Polski. Test ten jest zdecydowanie najszerszym prenatalnym badaniem genetycznym.

Test NIFTY cena a zakres badania

Cena testu NIFTY to około 2300 zł, a testu NIFTY pro to ok. 2400 zł. Badanie w rozszerzonej wersji zawiera szerszy zakres oraz ubezpieczenie. Czułość dla trisomii 21 to ponad 99%. Warto więc przemyśleć kwestię – jakie badanie prenatalne najlepiej wybrać? Tego typu testy NIPT nie są refundowane w ramach NFZ. Jednak dzięki nim mamy możliwość sprawdzenia ryzyka wystąpienia ewentualnych wad genetycznych u płodu. Za tak szeroki zakres badania, cena nie jest wygórowana.

Test NIFTY gdzie zrobić, czy warto wybrać NIFTY pro?

Test NIFTY gdzie zrobić? Na terenie całej Polski jest wiele placówek, gdzie możemy wykonać badanie NIFTY. Test NIFTY Warszawa, czy NIFTY Katowice – laboratoria najlepiej odnaleźć korzystając z internetu. Ceny testu NIFTY mogą się różnić, warto zapoznać się dokładnie z ofertą. Pamiętajmy, że niezwykle istotna jest również konsultacja z lekarzem genetykiem. Niektóre laboratoria mogą oferować taką możliwość w cenie lub za drobną opłatą. Czy warto wybrać NIFTY pro? Tak! Najszersze badanie genetyczne, bezpieczne dla mamy i dziecka, które może przekazać nam wiele cennych informacji zdrowotnych – to właśnie test NIFTY pro.

Oceń

Data publikacji: 30/06/2023, Data aktualizacji: 28/07/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *