Test NIFTY – czy jest polecanym badaniem prenatalnym?

Kiedy wykonać test NIFTY - jakie są wskazania

Test NIFTY to najszersze spośród badań prenatalnych, opierających się na analizie wolnego płodowego DNA. Pozwala na sprawdzenie stanu zdrowia dziecka już na wczesnym etapie ciąży. Z tego też powodu nie brakuje przyszłych rodziców, którzy decydują się na wykonanie testu. Żaden spośród testów NIPT nie jest refundowany w ramach NFZ, mimo wysokiej skuteczności.

Kiedy wykonać test NIFTY – jakie są wskazania?
Test NIFTY Warszawa – gdzie zrobić test NIFTY?
Czy test NIFTY to najlepsze nieinwazyjne badanie prenatalne?
Test NIFTY cena – dlaczego test NIFTY tyle kosztuje?

Kiedy wykonać test NIFTY – jakie są wskazania?

Test NIFTY Warszawa można wykonywać w każdej ciąży, jednak istnieją wskazania do wykonania badania. Jest to ciąża po 35 roku życia, wcześniejsze poronienia czy przypadki zaburzeń genetycznych w bliskiej rodzinie. Badanie NIFTY Warszawa warto wykonywać także wtedy, kiedy badanie kariotypu przeprowadzone u rodziców wykazało nieprawidłowości.

Test NIFTY Warszawa – gdzie zrobić test NIFTY?

Test NIFTY gdzie zrobić? Najlepszym wyborem są placówki autoryzowane NIFTY, które można znaleźć w wielu polskich miastach. Badania wykonują laboratoria genetyczne dysponujące odpowiednim zapleczem technicznym. Przy wyborze placówki warto sprawdzać opinie ich klientów, które są w stanie przekazać sporo informacji dotyczących jakości analizy.

Czy test NIFTY to najlepsze nieinwazyjne badanie prenatalne?

Test NIFTY i NIFTY PRO są najpopularniejszymi spośród testów NIPT. Wynika to z szerokiego zakresu badania, uznawanego przez wielu lekarzy i przyszłych rodziców za najlepsze badanie prenatalne nieinwazyjne. Test NIFTY pro Warszawa zapewnia wysoką wiarygodność, dlatego też jest dobrym wyborem dla przyszłych rodziców. Co ważne, jest to badanie całkowicie bezpieczne dla dziecka.

Test NIFTY cena – dlaczego test NIFTY tyle kosztuje?

Test NITY cena wynosi około 2300 złotych. Wysokie koszty badania wynikają z konieczności wyodrębnienia DNA płodu z krwi matki, a następnie poddaniu go analizie. Laboratorium musi posiadać odpowiedni sprzęt oraz wyszkolony personel – z tego też powodu sposób wykonania analizy generuje stosunkowo wysokie koszty. Cena testu NIFTY Warszawa jest jednak adekwatna do wiarygodności i zakresu badania.

Oceń

Data publikacji: 27/12/2022, Data aktualizacji: 16/01/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *