Test NIFTY – badanie, które da Ci spokój w ciąży

W którym tygodniu ciąży wykonuje się test NIFTY

Ciąża to okres pełen pytań, obaw dotyczących zdrowia przyszłego dziecka. Obecnie na rynku dostępne są różne badania prenatalne. Jednym z często wybieranych nieinwazyjnych testów jest test NIFTY. Co więcej, istnieje możliwość wykonania tego badania w różnych miastach. Test NIFTY Warszawa – stolica oferuje kilka placówek, gdzie można zlecić wykonanie badania. Dlaczego ten test NIPT jest tak wiarygodny?

W którym tygodniu ciąży wykonuje się test NIFTY?
Test NIFTY cena – czy różni się od NIFTY?
Test NIFTY gdzie zrobić i jak zapisać się na badanie?
Test NIFTY Warszawa – cena i ubezpieczenie wyniku

W którym tygodniu ciąży wykonuje się test NIFTY?

Test NIFTY jest badaniem, które można wykonać już od 10. tygodnia ciąży. Test analizuje wolne płodowe DNA, krążące w krwiobiegu matki. W tym czasie osiąga odpowiednie stężenie do prawidłowego wykonania badania. Generalnie nie ma górnej granicy, do którego tygodnia ciąży należałoby wykonać badanie. Jednak zaleca się jego wykonanie do 24 tygodnia ciąży.

Test NIFTY cena – czy różni się od NIFTY?

Cena testu NIFTY jest niższa w porównaniu do rozszerzonej wersji tego badania. Test NIFTY pro kosztuje około 2400 zł. Cena zawiera ubezpieczenie na wypadek wyniku fałszywie negatywnego. To jedyny na rynku NIPT z takim ubezpieczeniem. Można również określić płeć dziecka na życzenie. Badanie NIFTY pro analizuje również większą ilość chorób genetycznych – 94. Różnice w cenie nie są wielkie, standardowa wersja kosztuje około 2200-2300 zł. Warto więc zastanowić się nad wykonaniem NIFTY Pro.

Test NIFTY gdzie zrobić i jak zapisać się na badanie?

Gdzie zrobić test NIFTY? Jest dostępny w wielu miastach w Polsce.  Zapisać się na badanie z pewnością można bezpośrednio na stronie internetowej danej placówki, osobiście lub telefonicznie. Próbka do badania pobierana jest na miejscu w placówce. Często laboratoria oferują również możliwość wykonania pobrania w domu, korzystając z usługi pielęgniarki mobilnej. To zdecydowanie wygodna opcja dla przyszłych mam. Test NIFTY Warszawa oferuje kilka miejsc, w których można zlecić wykonanie testu.

Test NIFTY Warszawa – cena i ubezpieczenie wyniku

W Warszawie ceny testu NIFTY są porównywalne z resztą kraju. Niektóre laboratoria oferują również opcję ubezpieczenia wyniku w przypadku NIFTY Pro. Daje to dodatkowy spokój ducha w związku z ewentualnym nieprawidłowym wynikiem. Jest to opcja wartościowa szczególnie dla osób chcących się zabezpieczyć. Jeśli jesteś w ciąży i zastanawiasz się, jak można zyskać pewność co do zdrowia swojego dziecka – test NIFTY to opcja, którą warto rozważyć.

Oceń

Data publikacji: 27/09/2023, Data aktualizacji: 09/10/2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *